Andělé a démoni (2009)

Lehce nadprůměrná "akční" detektivka. Pátrání tentokrát dokáže udržet diváky v napětí o něco lépe než v "předchozím" filmu Šifra mistra Leonarda, který je ale vlastně (v knize) volným pokračováním - byť dějově nesouvisejícím. Trochu mě mrzí, že víc prostoru nedostal Assassin. Výhrady mám i k nedostatečnému představení vedlejších postav. Většina z nich se jen tak objevuje, aniž by aspoň zaznělo jejich jméno a co tam dělají, a přitom mají v příběhu dost význam. Přiznávám, že moje hodnocení není úplně čisté. Měly by to být spíš lepší 3*, ale Andělé a démoni se mi líbili o dost víc než Šifra mistra Leonarda - kniha i film. Navíc u mě mají dva silné klady - Ewana McGregora a Řím. Takže zaokrouhluji nahoru.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Krimi seriál založený spíše na interakci hlavních postav než na samotném vyšetřování. Výborná zábava, pokud neočekáváte "vědeckou" kriminálku ve stylu CSI. Nathan Fillion je neskutečně charismatický a roli úspěšného a chytrého spisovatele, trousícího jednu hlášku za druhou, si vyloženě užívá. Scény, kde detektivům popisuje jak by se zločiny odehrály v jeho románech patří k nejlepším okamžikům seriálu. Stana Katic je k němu vybraná výborně, zdatně mu sekunduje a krásně to mezi nimi jiskří. Pozadu nezůstává ani spisovatelova rodina – vzorná dcera i potrhlá matka. Škoda poměrně velké nevyužitosti dvojice detektivů Ryan/Espozito.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

První série se mi líbila hodně. Ač to není nic originálního, tak postavy, dialogy a hlavně humor mě dokázaly přinutit k dalšímu sledování. Prim hraje samozřejmě šerif Carter a jeho hlášky, ale pozadu nezůstává ani sympaticky samolibý Nathan Stark. Bohužel od poloviny druhé série začal poměr humoru klesat a epizody se staly monotónními. Třetí série byla ještě mnohem horší než druhá (v době hodnocení jsem viděla všechny existující epizody = do S3E08). Hodnocení jednotlivých sérií: S1 ****, S2 ***a 1/2, S3 (slabší)***.

Witch Hunter Robin (2002) (seriál)

Přišlo mi to jako dva různé seriály slepené v jeden. První polovina je koncipována jako námětem zajímavá, ale provedením průměrná detektivka. Ve druhé polovině se začne odvíjet souvislý příběh, který začne vysvětlovat některé události z předchozích dílů a seriál nabere na zajímavosti. Bohužel to čekání na zajímavější část je příliš dlouhé. Hodnocení: první polovina 40%, druhá 70%. Celkově 60%.

Duch boje (2008)

Příběh praštěný, akce výborná.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Doufala jsem, že to bude alespoň solidní zakončení toho zoufalství, které autoři předváděli poslední dvě série (a hlavně v závěrečné) ve Stargate SG-1. Nepodařilo se. Jsem si vědoma, že jsem v tomhle názoru ve výrazné menšině, ale nemohu si pomoci. A to mám seriál opravdu hodně ráda.

Speed Racer (2008)

Pestrobarevné nic kombinované s velkou porcí nezáživnosti. Dvě hvězdičky za dobré souboje (ninjové docela pobavili) a celkem napínavou druhou část rallye. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli byl otravnější ten malý harant nebo šimpanz.

Určitě, možná (2008)

Lehce nadprůměrný romantický film, který je stylem vyprávění přirovnávaný k HIMYM, ale bohužel mu chybí postava typu Barneyho. Někdo, kdo by tohle sympatické vyprávění oživil něčím výraznějším, zapamatování hodným. Malá Maya je sice skvělá, ale má dost málo prostoru. Celé mi to připomínalo (pro mne) o třídu lepší romantickou komedii Všechny moje lásky.

Sim Salabim (2008)

Líbilo se mi to víc než WALL-E, před kterým se tenhle skvělý kraťas promítal.