Únos (2006)

Že by mne to úplně odbouralo, tak to zas ne, ale je hodně vtipné a hravé.

Kiwi! (2006) (studentský film)

Vtipné a velice dojemné a motivující. Splňte si SVŮJ sen.

Marley a já (2008)

Tohle je život sám. Přiznávám dobrovolně: četl jsem knihu a nabrečel jsem vanu. U filmu jsem chtěl vzdorovat, ale nešlo to. Je to ždímačka emocí, ale to před tím je nádherný lidský příběh jedné rodiny, který pouze doplňuje pes. Dost často jsem tam viděl trampoty s naší čubinou. Herci jsou úžasní a potvrzuji, že Jennifer má tady nejlepší filmovou roli. Prostě normální ženská z masa. Ubírám tu jednu hvězdičku proto, že jsem nasr...., že mě takhle dostal a mě nestačily kapesníky. PS: Podvědomě tam stejně ta pátá patří.

Tintinova dobrodružství (2011)

Tak jak začít. Určitě nebudu lhát, když řeknu, že jsem se strašně mmmmmooooooooccccc těšil. Jak by to mohlo být jinak u filmu, u kterého se setkali Steven, Peter, John a guru performance capture Andy a nechali se inspirovat panem Hergém. A musím říct, že jsem dostal přesně to co jsem chtěl. Krásné vtipné dobrodružství skvěle vedené Spielbergem. Rozepisovat se o hudbě a všem ostatním nemá cenu. Je to parádní. Chci jen zmínit, že jsem téměř celý film měl blažený pocit, který mi evokoval listování a hltání comicsových sešitů. Mě jako fandu Tintina tento film neurazil, ba naopak. Díky a už čekám na další dávku super zábavy. PS: Infantilní vtípky sem prostě patří a ne kvůli přístupnosti. Už comicsy jsou takhle postaveny. Střílení a vážný tón je střídán odlehčením, hlavně v podobě Filuty a přepísknuté akce.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Dám tomu těch pět, i když mě překvapilo, jak ten film rychle stárne. No ale z nostalgie a díky vzpomínkám, které jsem po převratu jako kluk zažíval u těch všech pecek, co se sem ze zámoří valily, dávám plnou palbu. Je to stará dobrá škola plná humoru a akce v čele s Murphym v plné síle a formě.

Super 8 (2011)

Moc jsem se na tenhle film těšil, ale hodnocení asi naznačuje, že mne zklamal. To zklamání není velké, ale je tam. Film mě vcelku bavil svým lehkým napětím, kamerou, slušnou hudbou a i příběhem. Po evakuaci městečka se to bohužel zvrhlo v něco, co nedrží pohromadě. Pobíhání dětí mezi tanky, krvelačný mimozemšťan, který se s nikým nepáře, ale kupodivu hlavního hrdinu a hrdinku nechá žít, to jsou věci, které mne dost nasr.... Vypadá to, že se Abrams nemohl rozhodnout, jestli to bude sci-fi ve stylu E.T. nebo Vetřelec s Věcí dohromady a tak to trošku šmrncnul Blízkými setkáními a vším možným co si dokážete představit. Velká škoda. Abrams a Spielberg znělo na začátku skvěle, ale nějak to nevyšlo.

Frekvence (2000)

Souhrou náhod jsem se před deseti lety dostal k tomuto filmečku a musím přiznat, že mne svou myšlenkou, zpracováním a hereckými výkony dostal. Konec se mne snažil trošku rozčarovat, ale nemohl zkazit výborný zážitek z filmu. Jen více těchto filmů, které nemají masivní reklamu a staví na hercích a zajímavých nápadech. Velice kvalitní filmový zážitek.

Francouzský polibek (1995)

Milý a velice vtipný nenáročný filmeček v čele s úžasným hereckým obsazením. Meg v nejlepší formě, naprosto skvělý a šarmantní Kevin, drsňácký, ale hodný Jean a tápající Timothy. Po intermezzu v USA nastupuje sladká Francie a film přidává plný plyn. Jak nad tím přemýšlím, tak ani nevím, proč jsem dal jen čtyři. Tak honem přidávám i tu pátou.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Bavilo mě to stejně jako jednička, a proto musím dát stejné hodnocení. Plná palba.

Všemocný (2011)

Slušně natočený film s opravdu dobrým obsazením, který stále přidává a zvyšuje tempo, aby pak bohužel dodýchal a nechal spadnout mé hodnocení téměř na průměr. Na čtyřech to udržel sympatický hrdina a hlavně to příjemné z předešlého koukání, co nemohl opravdu špatný konec zkazit.