Americké psycho (2000)

Docela jsem se těšil a bohužel jsem se neubránil lehkému, ale opravdu lehkému, zklamání. Téměř celý film je skvělý. Od atmosféry mladých yuppíků až po krvavé a vcelku komické scény. Za to dávám 4*. Ještě bylo celkem v pořádku šílené řádění v ulicích, ale od tohoto okamžiku to šlo z kopce. Psychologická studie tomuhle snímku vůbec nesluší. Za to dávám 1*. To máme průměr 2,5. Mé hodnocení je ale tři hvězdy a to nadprůměrné. Za to může naprosto dokonalý a skvělý Bale. Jemu uvěřite vše a hlavně díky němu šlo přežít i tu psychologickou sondu. Kvalitní film, ale mohl být lepší. Škoda.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Film se skvělým nápadem a s asi největším současným drsňákem. Měl by to být nářez, a on i je, ale velice sterilní a nijak to nezvednou vulgarity a ani veřejný sex. Na tak absurdní námět se ten film bere až moc vážně a dost často je z toho nechtěná komedie. Rozhodoval jsem se mezi třemi a dvěmi hvězdami. Šel jsem do nižšího i kvůli závěrečné řežbě, která podtrhla sterilitu celého filmu a u mne nevyvolala žádnou reakci, ostatně jako celý film. Kouknout a zapomenout.

Cesta do středu Země (2008)

Řekl bych, že to je velice slušná a lehce nadprůměrná oddychovka. Mě se to v celku líbilo a určitě mě tento snímek nijak neurazil. Příjemné a nijak neohrožující morálku rodinné dobrodružství.

Mumie se vrací (2001)

Horší než jednička. Není to ale vůbec špatné. Průměrná dobrodružná zábava s postavami, které jsem si v prvním díle oblíbyl. Toto vědomí a úžasný spratkoidní synek zvedají mé hodnocení na 4*.

Mumie (1999)

Výborná variace na Indyho. V první půlce mu zdárně šlape na paty. Ve druhé ztrácí trochu dech, ale do cíle dobíhá se ctí a s ne příliš velkou ztrátou na nedostižného Indianu.

Nějak se to komplikuje (2009)

Vtipné, příjemné a milé. Není to nic převratného, ale jde zde jen a jen o pouhou zábavu a opravdu příjemně strávené necelé dvě hodiny. Celý film mile plyne, vtipné scény se střídají s trošku vážnějšími (ne moc), a celým filmem prostupuje rodinná atmosféra. Ke konci je to trošku utahané a katarze v podobě online přenosu je drobet trapná. Co se týče hereckého obsazení, tak tady nemám jedinou výtku. Meryl opět dokazuje jak je skvělá, Alec překvapil a vystřihl tápajícího skorošedesátníka opravdu znamenitě a Steve byl dokonalý, milý a hlavně nijak nepřehrával a nepitvořil se. A ještě zmíním Johna Krasinského. Ten byl ve vedlejší roli famózní. Pro mne zjevení (omlouvám se, ale ještě jsem ho v ničem neviděl). Opravdu pěkný filmeček.

Králové ro(c)ku (2006)

Tak tohle je bláznivina a naprostý úlet se skvělou muzikou a texty, ujetým příběhem a grandiozním finále. Od začátku do konce jsem se královsky bavil. Když jsem dal Škole ro(c)ku 5*, tak tady musím dát také a k tomu kousek navíc. Tenacious D jsou bohové.

Škola rocku (2003)

Tahle komedie mě opravdu dostala. Moc moc moc jsem se bavil. Morální poselství mi trošku vadilo, ale asi musí být v každém filmu, kde vystupují děti. Na pět to není, ale já je dávám za Imigrant song a vůbec za všechnu rockovou muziku a výborného Blacka, který rock opravdu miluje, stejně jak já.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

S plným vědomím dávám 5*, tedy stejně jako předchozímu dílu, i když ten je ještě o třídu výš. Opět tu je adaptace a ne doslovný překlad. Výborné zeštíhlení knižní předlohy, ale chybí zápas z mistrovství světa, a ponecháno vše důležité. Herci už jsou se svými postavami spojeni a funguje to. Newell ubral na temnosti a tajemnu a přidal akci a dost humoru. Azkaban byl tajemný a lehounce mrazivý a na druhou stranu velice milý. Ohnivý pohár je klasická zábava v nejlepším slova smyslu. Humor, akce, trocha napětí, humor, akce, akce, humor, osudové setkání a vstříc dalšímu dílu. Nemáte moc času vydechnout a odcházíte s předtuchou něčeho velkého (bohužel nenaplněného v dalším díle).

Záměna (2010)

Absolutní průměr. Naprosto obyčejná romantická komedie. Občas se usmějete, občas trochu citově zachvějete, ale nic originálního a světoborného nečekejte. Docela dost mi vadí Aniston a k tomu všemu vypadá strhaně a staře a špatně maskuje kruhy pod očima. Scénář je plný klišé, hudba nic a kamera jen snímá. Takže tři hvězdy proto, že jsou mnohem a mnohem horší romantické komedie a hlavně za dvě věci. Dost vtipný Goldblum a velice příjemné rozhovory mezi Wallym a malým Sebastianem. Na jedno kouknutí celkem průměrně slušná zábava, ale podruhý a nedejbože potřetí to radši nezkoušejte.