Geriho hra (1997)

Naprosto dokonale vygradovaná a vypointovaná filmová nádhera.

Tristan a Isolda (2006)

Není to žádná pecka, ale příjemný a hezky vypadající romantický film. Trochu mi sice vadí to odmýtizování legend, ale tady je to asi nejlepší pokus za poslední dobu (mdlý Král Artuš a dosti běsná Trója). Pěkné, milé, hezké a nijak neurážející. Zasloužené tři a kousek.

A-Team: Poslední mise (2010)

Tak tohle je paráda. Měl jsem rád původní televizní seriál a tenhle snímek mi udělal velkou radost. Je to vtipné, je to akční a je to stoprocentní zábava. Źádné psychologické kecy, ale čirá akce a vtip. Herci jsou vybráni typově skvěle a evokují původní seriál (viz potitulková scéna). Dávám lepší čtyři. Trochu mi vadila ta překombinovanost a závěrečné rozuzlení je sice plně v duchu A-teamu, ale mě moc nesedělo. Napravil to až konec a výše zmíněná potitulkovka. Opravdu milé pokoukání.

Erin Brockovich (2000)

Velmi podařený film s velice silným a dobře napsaným příběhem (holt život je život). Výborný Albert Finney a velice příjemný Aaron Eckhart. A jsem u kamene úrazu. Julia Roberts. Přiznávám nemám ji rád. Tenhle film jsem zhltnul a docela si pochutnal, ale ne díky ní. Nemám ji rád, ale uznávám její herecké kvality, asi něco umí, ale Oscar a tady za tohle. Nezlobte se, ale ne. Je to výborný film se slušnou hlavní hrdinkou, která je i v určitých fázích "přijemná" a vtipná, ale celkově mě více uchvátil film samotný a ne její výkon. Ano dotváří podařený film, ale prostě Oscar nenene a ještě jednou ne.

Yes Man (2008)

Je to vcelku povedené a přiznávám, že jsem se několikrát hlasitě a od srdce zasmál. Ustřední dvojici to krásně šlape a dohramady skvěle funguje. Film je dobře rozehraný a nastartovaný a dlouho drží vysokou úroveň, ale pak přijde celkem násilné prozrazení v podobě federálních agentů a od té doby je to strašně předvídatelné. Naštěstí mi to pocit z filmu tolik nezkazilo a krásně to napravily závěrečné scény s naháči a sjezdem na kolečkách. Nazval bych to typickou komedií Jima Carreyho z poslední doby. Zajímavý nápad, téměř skvělá hodina a pak násilný zvrat a lehce dojemné scény, které naštěstí nahradí vždy zajímavý konec. Byl to Lhář, lhář, Finty Dicka a Jane a je to i případ tohoto filmu. Není to dechberoucí, ale je to pro ty, kteří vědí co chtějí a co můžou očekávat a rádi se nechávají překvapit, co Jim zase předvede, a to není zase málo.

Vesmírní opičáci (2008)

Dávám jednu hvězdu pouze za to, že jsem to byl schopen dokoukat. Blbý nápad, špatné zpracování a zrušení vesmírného programu a nahrazení ho malováním talířů, tak tohle jim nemůže sežrat ani šestileté dítě.

Jeden den (2011)

I když to nedělám často, tak jsem vzal svou drahou polovičku a šel jsem do kina na romantiku. A musím říct, že jsem dobře udělal. Moc se mi líbila ta forma příběhu. Kdykoli to začínalo spadat do nějakého sentimentu, trapnosti nebo slaďárny, tak přišel střih a byl tu zase rok navíc. Tenhle příběh ale mohl fungovat jen za přispění dobrých herců a tady je ústřední dvojice dokonalá. Anne jsem moc neuznával, ale tady jsem ji věřil úplně vše a moc fandil. A Jim je naprosto skvělý. Společně jim to sluší a sedí, ať jsou v jakékoli době. Zlatá ruka při výběru herců. Hudba je příjemně dokreslující a kamera nedělá žádné prostocviky. Scénář díky struktuře vyprávění je dobře promyšlený a chytrý. Režie je přímo úměrná a přesně vystavěná, jak se na romantický žánr sluší.PS: Dlouho jsem se rozhodoval u hodnocení. Nakonec dávám 4* a abych se přiznal, ani nevím proč. Něco z filmu sráží mé nadšení o trošku dolů. Počkám a s určitým odstupem se podívám znovu a zkusím přehodnotit. PPS: Závěr mi až tak klišovitý, jak tady všichni píší, nepřijde. K této formě vyprávění prostě patří a něco jiného by mi přišlo moc násilné. Takhle je konec příjemný a uzavírá velice příjemný filmeček. PPPPPPPPPPS: Dnes mne chytla psavá a sám se divím, že jsem vyplodil takový dlouhý komentář. Tak se omlouvám, že mé přízemní názory zde zabírají tolik místa.

Muž ve stínu (2010)

Původně jsem chtěl dát o malinko nižší hodnocení, ale přečetl jsem si knihu a ačkoli to bývá dost často naopak, tak tady film jasně nad knihou, která je výborná, vítězí a to díky skvělé hudbě, lépe vygradovanému ději a konci, nádherně ponuré atmosféře a hlavně díky přesným hereckým výkonům pánů Brosnana a McGregora, kterým zdatně sekunduje Olivia Williams a Kim Cattrall. Výborný film podle výborné knížky.

Rudá Sonja (1985)

Dobrovolně přiznávám. Jako začínající puberťák jsem to na začátku devadesátek miloval. Spoře oděná hrdinka, řežba, krev a létající hlavy, to bylo nejen pro mě to pravý ořechový. Po nějakých patnácti letech viděno znova a musím přiznat, že jsem hodně zklamaný. Hrozné dialogy a český dabing, špatná výprava, herecké výkony na nule a nesympatická hrdinka. Za zmínku opravdu stojí jen ta hudba. Ale za vzpomínky na staré dobré časy, kdy jsme přesně tohle hltali, a za tu muziku dávám 3*.

Bobule (2008)

Milý a příjemný filmeček. Nějaké porovnávání s Dobrým ročníkem není na místě. Nemůže posuzovat český/moravský veltlínek nebo vlašák s francouzským Bordeaux. Bobule jsou hezky český, pardon moravský. Z patriotismu a za krásné obrázky a za Terezu Voříškovou dávám v lehce ovíněném stavu 4*.