Princ a pruďas (2011)

Mučte mě, lynčujte, oběste mě, ale já jsem učůrával smíchy jako starý prostatik. Jednoduchý pohádkový příběh o statečném princi, krásné nevinné princezně a opravdu velice lehce napraveném mladším bratrovi je nastaven výbornými fantasy scénami a hlavně humorem. Je to hrubozrnné, je to ulítlé a sprosté, ale opravdu vtipné. Plná palba. PS: Jo a je tam Natálka.

Dobrý ročník (2006)

Milý a velice pohodový filmeček. Střídání hektického Londýna a slunné jižní Francie je dokonalé a drží příběh v tempu. Napravených lumpů a hajzlíků už tady pár bylo, ale Russell Crowe, i přes mé drobné nesympatie k němu, dokázal svého Maxe hezky polidštit. A prostě ta nádherná atmosféra slunce, dobrého jídla, pohody, krásných žen a vína z filmu přímo vyzařuje. Dávám nadprůměrné čtyři*.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Je to, podle mého, lepší než Zaslaná pošta, ale o tolik, abych tomu dal o hvězdu navíc, zase ne. Takže velice pěkné a plně zasloužené tři* a dvě pětiny k tomu.

Já, padouch (2010)

Dávám za pět*, aniž bych se začervenal. Měl jsem trošku obavy z další, omlouvám se, uprděné zábavy pro prťata, ale první půlka mě dostala do kolen. Opravdu jsem se královsky bavil a vychutnával si lahůdkového "zmetka" Grua. Ke konci to trošku padá do klasické animované moralitky, ale nijak to nevadí a nekazí to celkový dojem z filmu. PS: Dávám hvězdu navíc za český dabing a ještě jednu navíc speciálně pro pana Lábuse.

Rango (2011)

Western jak má být a k tomu šmrncnutý snad vším, co si dokážu představit. Je to film plný nápadů a odkazů na jiné snímky a podle mne to vše sedí do sebe jak desetinásobna "Matrjoška". Jasných pět*.

Stepující stonožka (1977)

Další francouzská komedie z období okupace. S Velkým flámem se nedá rovnat, ale vyrovná se "Sedmé rotě" (hlavně slabším pokračováním). Má to spád, humor, docela slušnou zápletku, ale chybí tam opravdová gradace. Člověk se pousměje, třikrát, čtyřikrát vybuchne smíchy a pak je najednou konec a máte zvláštní pocit promarněné šance. Stojí za shlédnutí, ale nijak neoslní.

Tenká červená linie (1998)

Výborný film, který musíte vidět a ne jen o něm slyšet. Nabízí se srovnání se Spielbergovým vojínem Ryanem, ale to by nebylo fér k oboum filmům. Každý je jiný a každý je ve své dokonalosti naprosto skvělý. Víc netřeba dodávat.

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Mě to baví a to docela dost. A nejsem zasloužilá matka a ani na mateřské dovolené, Jsem obyčejnej mužskej v produktivním věku. Není to nic světoborného, ale obyčejná a velice vkusná zábava a to v dnešní záplavě všech pseudoseriálů není málo. Pět ne ale velice slušné čtyři.

Svět zítřka (2004)

Mám hodně oblíbených filmů, ale srdečních záležitostí je jen pár a tenhle film k nim rozhodně patří. Miluji jeho báječnou atmosféru, spád, humor. Každý ždibíček ve mně vyvolává slastné pocity. Ať si kdo chce co chce říká, ať si matka slzy utírá, tenhle film patří do mého zlatého fondu jako k dikobrazovi trny.

Forrest Gump (1994)

Nikdy nevíš co ochutnáš. Tady jdu vždy na jistotu, tady vím co ochutnám a vždy si opravdu pochutnám. A kdo nechce, tak je hlupák a jak známo pro hlupáka každý hloupý. Tenhle film prostě žeru.