Četnické humoresky (2001) (seriál)

Dobrý, vtipný a inteligentní seriál, který však v posledních dílech ztrácí dech. Těžko říct jestli je to tím, že za režisérskou stoličku usedla Pavlína Moskalyková.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Jako malý jsem to přímo žral. Je to vtipné, srozumitelné a hodně poučné. Zvlášť úspěch to mělo ve škole. Měli jsme pocit, že nic neděláme a stejně do nás proudili užitečné informace.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Několik slabších dílů se sice najde, ale i tak jde o velmi dobrý detektivní seriál. David Suchet se snad pro roli Poirota na rodil.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Velmi dobrý sitcom o géniovi, jeho nadprůměrně inteligentním spolubydlícím, židovi co žije (v 27) s matkou, indovi s roztomilým přízvukem a jedné (ne)obyčejné blondýně. Škoda, že od třetí řady se vytrácejí nerdovské vtípky a seriál se posunuje hodně do vztahové linie.

Castle na zabití (2009) (seriál)

V době všech těch přetechnizovaných CSI kriminálek je příjemné dívat se na seriál, kde vraždy řeší postaru. Tedy za pomoci mozku a tabule. Žádné odrazy v oknech a klikách na dveřích. Navíc, mezi Castlem a Beckett to řádně jiskří.

Tenkrát na Západě (1968)

Perfektně natočené, od všech skvěle zahrané a hlavně doprovázené nezapomenutelnou hudbou. Tenhle film se musí líbit i zarytým westernovým odpůrcům.

Veřejní nepřátelé (2009)

Americká 30. léta mám rád. A ačkoliv tento film není bez chyby (rušivá, roztřesená kamera), mne si získal. A Johny Depp hraje skvěle.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Film, na rozdíl od knížky, nepodává žádná vysvětlení. Ta si musí najít každý sám. A ano, je to dlouhé, skoro se tam nemluví, ale záběr na tančící lodě, jež doprovází hudba Johana Strausse je úžasný. Je to také snad jediné sci-fi, kde se při záběrech z vesmíru neozývají žádné zvuky, což je po fyzikální stránce více než správné.

Láska nebeská (2003)

Velmi milá a příjemná romantická komedie, plná britského humoru, která vskutku (i přes zimní atmosféru) zahřeje. Doporučuji také zhlédnout vynechané scény, ta s Liamem Neesonem a erotickými stránkami Claudie Schiffer, nemá chybu.

500 dní se Summer (2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je plný nápadů, všichni skvěle hrají a celé to doplňuje úžasný písničkový soundtrack.