Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

1091. komentář k filmu... Má cenu psát něco navíc? Pro nás, co jsme na prvních dílech vyrůstali na střední, je to prostě životní pokračování. Opravdu se povedlo. Jsem rád, že první trilogie (4-7 díl nemá cenu brát v potaz) dostává kvalitní finále a lze nostalgicky, se slzou v oku zavzpomínat. Je parádní, že se podařilo dostat snad všechny z původního dílu zpět před jednu kameru a o to víc překvapí a potěší proměny a návraty některých herců/hereček. Za ta léta jsou některé změny překvapivé a s úsměvem v koutku pusy připomenou, jak ten čas setsakramentsky letí...

Avatar (2009)

Lepší průměr s "revoluční" technologií. Nic víc, nic míň. Bohužel mi to 3D v kině moc nepřišlo, ale nutno poděkovat za rozšíření technologie, dnešní filmy jsou zase o kus dál. Co se scénáře týče, nebylo to nic famózního, ale takové jakési poučení a zelená EKO agitka.. Ale jo, celkem jsem se bavil.

Černí baroni (1992)

Film je, s nadsázkou, obrazem toho, jak to v dané době fungovalo a jaké to celé mělo smysl. Bohužel se obávám, že novým generacím, které to nezažily, nebo o tom nemají alespoň větší povědomí, film mnoho neřekne. Herecké obsazení je skvostné a jejich výkony výtečné..

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po první akci a půl hodině jsem měl ponětí, že si ze mě dělají srandu. Provedení, efekty, logičnost.. nic. Béčkový film 80. let. Říkal jsem si, jestli jsem na tom tak vychvalovaném filmu správně a vřely ve mě dvě hvězdy za zklamání. Pak se ve mě něco zlomilo, nebo vypnul mozek (nevím jistě), ale začal jsem si tu jízdu důchodců užívat. Je pravdou, že Chuck a Arnold tam úplně nesedí, ale je to prdel ! Nakonec jsou to ****, tak trochu i z nostalgie k hereckým hvězdám a jejich narážkám a vtipům samo na sebe... Takže doufejme, že trojka dodá zbylé legendy akčních filmů 80 a 90 let a bude to megafinále!