Blade Runner 2049 (2017)

Doporučuji si před filmem nepouštět jedničku. Jinak se nabažíte atmosférou a noirem jako já a pak ji budete marně čekat a hledat. Z nostalgie asi dávám o hvězdu navíc, jinak to až tak extra není.

Blade Runner (1982)

I v době kdy film vyšel to bylo pomalé a utahané. Dnešní uspěchané doba ten pocit jen umocňuje. Ale atmosféra a vizuál výborný.

Dunkerk (2017)

Nolane, Nolane... takhle teda ne. Ani jsem se nestihl kouknout na hodinky a už byl konec. Jak dlouho to trvalo? Majstrštyk! Děj bez hluchého místa nenechal vydechnout, akce za akcí ještě víc tlačená nervní hudbou v pozadí. A jde to i bez hektolitrů krve a utrhaných údů.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Z klasiky se stává přeplácaná slátanina. Nj, bohužel normální padouchové už došli, tak pro prachy všechno. Beru fantasic4, beru Avengers, beru Thora, ale tenhle mišmaš, který splácali fakt ne. Už tu chyběla jen Godzilla a Michellinek z Ghost Busters. Ikdyž obojí ta potvůrka na konci tak trochu byla.

John Wick 2 (2017)

Čeho je moc, toho je příliš...

Pixely (2015)

1) Nemyslet u toho 2) Pro old school hráče 3) Titulky :D

Smrtící epidemie (1995)

Na svou dobu perfektní. Hromada dobře hrajících hvězd. I po letech je to velmi dobře koukatelná klasika

Teorie všeho (2014)

Eddie za tohle dostal Oscara zcela oprávněně. Fakt pěkný, i když přislazený...

Pod kůží (2013)

Mám rád "divný" filmy, ale... Johansson? Co s ní všichni mají?? Bída. A ta scéna s děckem u moře? Krwa hnus!

Terminator Genisys (2015)

Ach jo... Tak zaprvý, proč Sarah Connor vypadá jak dítě?? Vždyť to byl kus ženský! Aha, protože je potřeba přilákat puberťáky, tak prdíme na fandy původních dílů! Že se děj takhle zamotá pomocí časových paradoxů není tak hrozný, návaznost na klasické scény z T I a T II je radost pohledět a hned si člověk vybaví scény z původních filmů. Tím to ale hasne, tyhle nové si nezapamatujete a do dějin filmu se rozhodně nazapíšou. Dvě scény si ale osobně pamatuju, protože dokázaly zlikvidovat dojem z většiny filmu - nesmyslné autobusokotrmelce a finále tomu nasadila vrtulníková honička. To bych blil. Kde jsou ty doby, kdy se mlátily staré dobré kusy železa. Tyhle digitální nanobot-šaškarády už jsou moc. Jediné co mě potom trošku potěšilo bylo číslo popisné na budově GENISYSU - stejné jako na mém domě :D Další mínus - soundtrack. Kde je klasické Terminátor téma? Na konci, na zelené louce?? No to nééé... Suma sumárum, nebýt odkazů a průniků na původní Terminátory I a II, starého ale ne zastaralého Arnolda, tak je to o ničem.