Bohemian Rhapsody (2018)

V podstatě nic z toho není správně, scénář, pokud se tomu tak dá říkat, měl patrně rozsah letáku z Lidlu, a... a vůbec. Co jsem viděl já - pár zásadnějších momentů z historie kapely, notně obarvených, pospojovaných "záznamy" z koncertů. A celé to zbytečně a nesmyslně končí pětaosmdesátým, Live Aid. Proč? Kde je Barcelona? Kde je Innuendo? Casting je vcelku povedený (až na Taylora), světlé momenty to má, leč nedovedu se zbavit dojmu, že jde o jemný a uctivý pomníček. Každý, kdo Queen rád a něco o nich ví, musí být tímto lehce zklamán. Pokud by šlo o reálné záznamy z koncertů pospojované hranými situacemi a šlo to v neděli odpoledne na ČT ART, asi bych si nemohl nijak moc stěžovat. Dvě hodiny za dvě stovky na velkém plátně to ale neutáhne ani omylem. Škoda, škoda, škoda. Možná se pletu, ale kdyby to měl (jak bylo původně v plánu) v ruce Sacha Baron Cohen, asi by to byl jinej hukot. Jinými slovy - Freddie ve filmu měl mít mnohem, ale mnohem větší koule. :(

Hardcore Henry (2015)

Vůbec to nedává smysl. Ale užil jsem si to. :)

Anihilace (2018)

Stalker na steroidech (a estrogenech). Ale nijak zvlášť to nevyšlo.

Duch ve stroji (2017)

Asbæk a Kitano skvělí a typově naprosto přesní. Zbytek nuda. :(

Gunman: Muž na odstřel (2015)

"V patách mu je démonický Javier Bardem..." - Tak to mě královsky pobavilo. :)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Proboha, kdo spáchal ten scénář? Kostra patrně dobrá, tuším, co bylo záměrem, ale ten výsledek? Celou dobu tam úplně zbytečně pobíhá nějaký černoch s tou holkou ze Scooby-Doo, a ať vymyslí co vymyslí, vůbec, ale vůbec nic se jim nepodaří. Maximálně napáchat škodu. Nehledě na to, že celé to jejich pinožení nemá na děj vliv (pokud pominu, že přitáhli Benicia, což je asi nejlepší postava z celého filmu, má tam pár minut, ale ukradl si to pro sebe luxusně). Luk i Leia vypadají, že by tam raději vůbec nebyli, záporák je polytraumatizovaný EMO a ta slečna ze správné strany Síly se sice snaží, ale dohromady nemá, co hrát. Potěšila Laura Dern, ale zase - scénárista ji nechá dobrých pět minut čekat na smrt, kdy u toho smutně sleduje genocidu svých soukmenovců, načež se pak rozhoupe a své čekání ukrátí. Což mohla udělat rovnou. Prostě blábol. Celé je to nepovedený blábol. :(

Planeta Česko (2017)

Stran náhledu na fungování přírody až neobvykle osvícené, všemožným rádobyekologům a pseudoochranářům musí při sledování naskakovat mnoho, mnoho pupínků... Scénář (příběh) snaživý a vcelku povedený, byť mírně sebestředný. Střih fajn, přesto s několika brutálními zaškobrtnutími. Asi nejvíc byl znát nedostatek financí - z toho, kde se časově a situačně zadařilo, vylezly opravdu krásné záběry, a na lokální dokument o přírodě jich bylo opravdu dost, část snímku ovšem ta vata neminula. Což ale není výtka autorovi - je zjevné, že kdyby dostal dvakrát tolik peněz a rok času navíc, koukali bychom na něco mnohem vymazlenějšího. Takže celkově nadprůměrná spokojenost.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Auto našlapané všemi možnými udělátky včetně naváděných raket nemá neprůstřelná skla. A hi-tech agentura si nevšimne, že jí někdo krade data. Ach jo.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nový Poirot je NAPROSTO LUXUSNÍ! Výrazněji se tam hýbá pouze jednou, a to víceméně donuceně. Žádné běhání po střeše vlaku se nekoná. Přes hvězdné obsazení si Branagh se svým impozantním knírem krade každou scénu pro sebe. V podstatě žádná z těch "hvězd" nedostala žádný velký prostor, všichni slouží příběhu. A Poirot má nejvíc "ťuťu" (komentář mé dcery) belgický přízvuk, jaký si dovedete představit. A serou ho nestejnoměrně veliká vajíčka, což spravedlivě přičítá na vrub slepicím. Všechna jeho samolibost a obsedantnost je přítomná, ale neuvěřitelně decentně. A to nemluvím o nádherných pomrknutích na ctitele původních verzí, zejména ta s Ustinovem se dočká několika krásných obrazových citací. Za mou maličkost - veliký úspěch! Jak mám Sucheta rád, tak tahle verze je pro mě stejná pecka, jako když mi Cumberbatch ukázal, že Sherlock nemusí být navždy jen Jeremy Brett. Branagh to zase dokázal. Jsem nadšen. Takového Poirota chci vidět znova. Což snad bude - konec naznačuje Smrt na Nilu.