Přístav (2015) (seriál) odpad!

Nad Kazínem mám chatu, dole u vody trávíme celé léto... Když už tenhle seriál náhodou natrefím v TV, vypnu zvuk a kochám se pěkně nasnímanými exteriery. :)

Mrazivá pomsta (2019)

Lauru u Lynche miluju nadevše. Ale tady mě srala až na půdu.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Zvládl jsem jenom první díl. Většinou rychloposuvem. Čistého času cca dvě minuty. Jo, jsem srab. :)

Aladin (2019)

Je to barevné, veselé, odsejpá to a hodně se tam zpívá. Jestli někdo čekal, že Disney vtrhne na plátno s existenciálním dramatem, je chyba na jeho přijímači...

Zánik (2015)

Budiž. Ale, krucipísek, když je tam taková kosa, proč imrvére nechávají dveře dokořán???

Avengers: Endgame (2019)

Ale - kde je potitulková scéna??? To je šlendrián, tohleto! :(

Motýlek (2017)

No dobře. Ale, proboha - proč???

Zlý časy v El Royale (2018)

Předně - Tarantino si může mnout ruce, že se mu povedlo vytvořit vlastní žánr. A upřímně řečeno, ta menší míra užvaněnosti mi byla docela sympatická.

Aquaman (2018)

Mno… Šel jsem do kina s velikými obavami, anžto Jason Momoa a já jsme se naposledy potkali, když se potácel nicotou coby Conan, a věru to nebylo něco, na co bych vzpomínal s nadšením. Aquaman ale překvapivě dopadl dobře. Ne skvěle, ne luxusně, ale rozhodně dobře. Vzhledem k očekávání si slušných 70 % zaslouží. K vcelku pozitivnímu výsledku valnou měrou přispěli scenáristé, kteří chválabohu rezignovali na kreativní činnost, nahlédli do komiksů, prolistovali Staré řecké báje a pověsti a jeden z nich si maně vybavil Malou mořskou vílu. Režisér Wan se moudře rozhodl neházet jim klacky pod nohy, a celé to udělal barevné, svižné a místy i (cíleně) srandovní. A též doba střihačů trpících epileptickými záchvaty zjevně již pominula, takže si celkem užijete i souboje a většinou budete alespoň tušit, kdo do koho zrovna bacil. K obsazení. Jason Momoa pochopitelně hraje první housle, role i její pojetí mu sedí – ovšem věci znalý divák se nezbaví dojmu, že zde ten dobrý muž 1:1 zopakoval Ronona Dexe ze Stargate:Atlantis. Což vůbec není výtka! Naopak. Bylo to jako setkání se starým známým. A kdyby si hlavního (zde mimochodem hluboce nevýrazného) padoucha zahrál Joe Flanigan (který by to jistě dokázal podat s tak rošťáckou grácií, že by jeden nevěděl, komu fandit) a Aquamanova otce si střihnul Richard Dean Anderson, asi by 100 % k hodnocení nestačilo. Leč nestalo se. Herci se ale snaží, a až na nemrcouchaté piráty to jde. Nicole Kidman vypadá, že se snad koupe v krvi mladých panen, Willem Dafoe jí z té vany nepochybně upíjí, no, a hrudník Amber Heard, to je kapitola sama pro sebe. Čili veskrze spokojenost. Jo, a Buničce se to taky líbilo. P.S. Dolph! No ano, TEN Dolph!