Carrie (1976)

De Palma paběrkuje. Ať už kamerou, režií a především zvukem se to nějak náramně podobalo Hitchcockově "profláklému" Psychu, kterým se asi Palma hodně inspiroval. A nejspíš udělal dobře, když si vybral scénář o ulítlý fanaticky-religionistický crazy matce a její nepříliš oblíbené pihaté dcerce. Už tady bylo vidět, že má Palma na gangsterky talent, tady sice točil úplně něco jiného, ale hodně to tam při některých scénách bylo cítit.

Divoši (2012)

Stone skóruje, dík dravému mladí hlavních hrdinů,plných potenciálu, zkušenostmi osvědčených herců a perfektnímu scénáři.

Můj otec je šílenec (2012)

Po opětovném shlédnutí musím přehodnotit, z 4 * na 5. Pro mě osobně komedie roku, Donny Berger valí, stejně jako Vannila a u Leighton Meester bych asi i překous, že jí brázdí její brácha:) jasně je to fekáliemi, blitkami, chcankami nechutná sračka, ale lidi ruku na srdce, kdo netoužil na základce vojét svoji učitelku? Anders u mě boduje, jakožto u správného uchyla.

Temné stíny (2012)

Burton je jednen, z těch režisérů, jehož tvorbu buď milujete, nebo nemůžete ani vystát. Není nic mezitím a já se bohužel řadím do té druhé sorty lidí. Nic na tom nezměnila ani tahle fantasmagor pohádka, ani sexy lolitka Chloë Grace Moretz (oh mami, proč jsi mě neměla dýl, ideálně někde poblíž Atlanty.))

Centurion (2010)

Marshall se asi hodne mastil na panech (prstenu). Ne uplna ztrata casu, ale ma to k tomu hodne blizko.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

"Normální chlápek", kterého když naserete zezelená a zničí půlku budovy včetně vás. Americká komiksová, teď už klasa, to se musí líbit. Pro mě ne však v podání dvojce Leterrier + Norton, od kterých jsem čekal víc než 100 minut nevýrazné efektové zábavy a trapných dialogů. Existuje jediný "skutečný hulk" Lou Ferrigno, ať se jdou bodnout s těmi počítačovými Hulky, stejně toho původního nikdo nepřekoná. Tohle je jen plýtvání hereckého času a penězi.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Vynikající Sci-Fi seriál řízlý dobrým humorem s perfektním příběhem. S odchodem Nathana (zaručeně nejlepší postavě prvních dvou serií) kvalita seriálu klesla, ikdyž je Rudy důstojný nástupce, není lepší. A laťku třetí série tak může držet Kelly se svými hláškami jako: Fucking nazis. Škoda, že poměrně krátká, ale i tak skvělá, britská podívaná.

Max Payne (2008)

Pro mě osobně mnohem větší nářez, než nepřesvědčivé, žánrem podobné Sin city. Asi proto, že jsem hrál oba díly gamesového základu, z kterého hlavní postavu Maxe Payne dokázal Wahlberg skvěle přetáhnout na plátno a vdechnout jí další chuť do života. Moore výborně zachytil pochmurnou atmosféru a "nepříznivé počasí", která je pro celý příběh moc důležitá.

Rebel (1973) odpad!

Ještě než Sly odcestoval coby Rambitch do vjetnamu bojoval v téhle píčovině na ntou proti té ježourské válce.