Záhada vyvoleného (2002) (TV film)

Na německé (a navíc televizní) poměry docela slušný film. Herecké obsazení nebylo zrovna oscarové, ale mohlo to dopadnout ještě hůř. V první části nám byla nastíněna zajímavá zápletka a vypadalo to jako povedený dobrodružný film, ale nebyli by to Němci, aby si to s přibývajícím dějem nezkazili botami ve scénáři, příšernými dialogy, nechtěně komickými záporáky a hlavně předvídatelným a poměrně blbým závěrem. Škoda, první část byla mnohem lepší než ta druhá a dalo se z toho vytřískat více. Tak jako tak, pořád to na Německo dopadlo slušně.

Tornádo - Pomsta nebes (2006) (TV film)

Tento film mě zaujal jen proto, že hlavního hrdinu zde hrál chlápek z filmu "Záhada vyvoleného", což byl chvílemi celkem slušný dobrodružný film (na německou tvorbu rozhodně), který ale zazdil poměrně pitomý scénář. Zde to také není se scénářem moc valné, Němci asi viděli nějaký film jako je "Twister" a řekli si, že si natočí svoji vlastní verzi, i když zde pro to nemají prostředí. Myslím, že u tohoto filmu je 2x90 minut naprosto zbytečných. Scény s tornádem jsou celkem dobře udělané a když to člověk bere s nadhledem, tak to má napětí a dá se na to koukat, ale jak tam nebyla nějaká akce a jen se o něčem žvatlalo, tak to byla jen nuda, nuda, nuda a dialogy jak z německého seriálu typu "Stefanie". Radikální ořez na jeden celovečerní film by bohatě stačil. Samozřejmě, že většina postav působí klišovitě a směšně, ale to jsou prostě Němci. No, byla to vlastně blbost, ale zase ne taková, že by to člověku moc vadilo. Relax na jedno zkouknutí. Dvě hvězdičky za ta tornáda.

Rocky IV (1985)

Pro mě nejlepší díl série. Poselství a hlubší význam z prvního dílu jsou už dávno pryč, stejně tak i nějaká umělecká kvalita, zůstalo jen zatraceně zdařilé sportovní béčko z boxerského prostředí. 80. léta v kinematografii v té nejklasičtější podobě. Zábava od začátku do konce.

Maska Junior (2005) odpad!

Trapný, špatný a nevtipný film pro děti - kterým se bude líbit, protože celé je to jako jedna velká animovaná groteska. S původní Maskou to nemá nic společného.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Je to stupidní, nemá to pořádný děj a dost věcí je trapných, ale do odpadu bych to neházel. Potměšil je solidní a některé fóry jsou povedené. Není to inteligentní zábava, ale jednou za čas se na to s vypnutým mozkem dívat dá. Jsou mnohem horší filmy (nejen české).

Rocky III (1982)

Jsme v osmdesátých letech, tudíž je ze trojky cítit určitý nádech béčkovosti. Nenáročná zábava, nic víc.

Rocky II (1979)

Po stránce filmové kvality je na tom druhý díl o něco hůře, ale i tak se jedná o dobrý box.

Rocky (1976)

Nejkvalitnější (ale ne nejlepší) díl celé série. Velmi dobrý Stalloneho výkon.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Kdybychom na tomhle nebyly se školou před lety v kině, asi bych o tento film nikdy nezavadil, což by mi zase tak moc nevadilo. Původní předlohu znám a mám ji rád, ale zde ji tedy skutečně zprasili. Postava Fogga zde není suchý anglický gentleman, ale zneuznaný vynálezce, který je chvíli génius a chvíli naprostý kretén. Je pravda, že Steve Coogan se k této verzi Fogga hodil, ale i tak mi mnohdy lezl na nervy. O Jackie Chanovi ani nemluvím, v každém filmu, kde se objeví, se to nakonec strhne k Číňanům a k bojovému umění, i když o tom ten film původně vůbec není. Ne že by to bylo špatné, ale do tohoto filmu se to nehodí. Dneska už asi musí být každá dobrodružná komedie ulítlá a plná infantilních vtipů, dneska už se netočí vážné, ale i lehce humorné dobrodružné filmy jako byl třeba Indiana Jones. V tomto filmu je celá Foggova sázka jakoby v pozadí a celé se to točí jen kolem Chanovy záchrany rodné vesnice. Celé to cestování po světě mi přišlo zbrklé a nedodělané. Další nesedící herec byla ta Monique, co se k výpravě přidala. Nesympatický a rušivý element. Nakonec byl na tomhle filmu stejně nejlepší Arnold.