Kocour Raplík (1992) (seriál)

Česky přeloženo jako "Kocour Raplík". Jeden ze starých dobrých seriálů na Fox Kids, které jsem v mládí miloval. Byly zde legrační postavy, jako sob Elmo nebo žraločí pes Sharkan. Některé epizody byly rozděleny na dva příběhy - Raplík a pak příběh dvou malých pračlověků, kterým život komplikují zlí dinosauři.

Klíšťák (1994) (seriál)

Tohohle hrdinu nelze brát vážně. Je tu zcela jen pro pobavení. Pamatuji si, že v dětství se mi to moc líbilo. Bylo to správně ujeté, každý díl byl tak bláznivý. A ti legrační záporáci :)

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Když to vezmu chronologicky, dosavadní první Columbovy epizody byly velmi povedené. Tento, v pořadí 5. díl, se jako první řadí k těm slabším epizodám. Dokonce se musím přiznat, že jsem se u tohoto dílu chvílemi nudil. Zápletka byla zajímavá a dle mého názoru se z ní dalo vytřískat mnohem více. Možná to bylo tím výběrem herců. Doposud jsme tu měli výborné záporáky (v předchozích dvou epizodách Cassidyho a Culpa) a v této epizodě mi všechny postavy přišly děsně protivné (hlavně ta svědkyně) a generál mi přišel takový suchý. Pár dobrých momentů tato epizoda sice má, ale jakmile zmizí Columbo ze scény, tak se tady skutečně nudím. Závěrečné odhalení bylo jednoduché, takže na něj nemám žádný názor. Mám semínko pochyb, zda budu vůbec schopen tuto epizodu podruhé dokoukat. Tři hvězdičky dávám jen v rámci Columba (což v rámci seriálu u mě znamená slabý, až velmi slabý díl), kdybych to hodnotil jako samostatný film, dal bych méně. Ale je pravda, že jsou i horší díly. Jinak Columba zde opět na Nově dabuje Petr Haničinec.

Columbo - Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (epizoda)

V minulém dílu (Vražda podle knihy) jsme poznali jednoho z legendárních vrahů, Jacka Cassidyho, a zde se poprvé setkáváme s dalším - Robertem Culpem. Boužel, v českém dabingu v těchto dílech daboval Cassidyho i Culpa Vladislav Beneš, který se sice na Cassidyho hodí, ale ke Culpovi tento hlas vůbec neseděl. Navíc dva vrahové hned po sobě a se stejným hlasem...No, to je vedlejší...Vrah zabíjel v afektu, takže to neměl nijak zvlášť promyšlené. Prostě mrtvolu odhodil na kraji města a hrál jen na to, že by nikoho nenapadlo, aby byl s mrtvou nějak spojován. Vražda sice promyšlená nebyla, ale Columbova past ano. Vtipných momentů má tato epizoda dost, až chvílemi někdy Columbo působí jako popletený inspektor Clouseau. Není to úplně na čistých 5 hvězdiček, ale na 4 také ne, protože kvalitní díl to je. P. S. Columbo je zde na Nově dabován, tak jako ve většině prvních epizod, Petrem Haničincem.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Proč jsou všechny nové české seriály o tom samém? A spí s B, pak se A zabouchne do C, které kvůli tomu opustilo D, se kterým nyní chodí zase B, a nakonec se dají A a D dohromady, protože jsou homosexuální... Proč se musí každý postupně pelešit s každým? Jen ta Brožová, co už vystřídala chlapů (navíc zřejmě trpí úchylkou na poměrně starší muže). Jak může manželka chodit s otcem svého bývalého? Kdo tohle proboha vymýšlí? Jsem ochoten ještě připustit, že první řada v několika ohledech ušla a měla i pár zajímavých momentů (povodeň), ale jinak je to hrůza, děs běs.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Brilantní český seriál, jeden z těch opravdu nejlepších. Skvělé herecké obsazení, a to i v malých rolích. Každý díl má spád i napětí a většinou končí v tom momentu, kdy si řeknete "Sakra, teď chci další díl!". Humor seriálu je inteligentní a někdy tak hezky bláznivý. Už jen z nostalgického hlediska by to bylo na 5 hvězdiček, ale tento seriál si je zaslouží stále a rád se na něj vždy podívám. Téma cestování v čase na tehdejší dobu zvládli dobře a expedice Adam 84 se chová v naší době jako sloni v porcelánu :-)

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

První regulérní díl Columba a hned tu máme dvě legendy - Spielberga a Jacka Cassidyho, jednoho z té trojice nej vrahů, kam ještě patří Culp a McGoohan. Spielbergův styl zde moc není poznat, ale jde vidět, že režie je dělaná poněkud jiným stylem (takovým více filmovějším - detailní záběry, ilustrační záběry), než jaký je obvyklý u normálních dílů Columba. Jak jsem už zmínil, vrah (zde dokonce neplánovaně dvojnásobný) byl výtečný, tak jako celý tenhle díl. Na Nově zde Columba dabuje Petr Haničinec.

Čarodějky (1998) (seriál)

Pro mě to byl vždycky odpad, ale jednu hvězdičku dám aspoň za ty ženský.

Směr jih (1994) (seriál)

Jeden ze seriálů, kterým já říkám "odpolední". Na pravidelné sledování se moc nehodí, ale čas od času se na ně člověk může podívat a odpočinout si. Takové seriály jsou poměrně dobré, ačkoliv se jejich kvalita liší díl od dílu. Střídají se dobré, výborné a naprosto nudné epizody. Přesně to platí i zde. U některých epizod jsem se výborně bavil, některé jsem kvůli jejich nepovedenosti ani nedokoukal. Ústřední dvojka (původní) je dobrá a pěkně to mezi nimi jiskří. Případy sice nejsou nic moc, ale musí se to brát jako spíše komediální seriál. Jako celek je seriál za ***, kdybych hodnotil jen ty povedené díly (a že jich je dost, leč těch špatných také), bylo by mé hodnocení ještě vyšší.

Columbo: Výkupné za mrtvého (1971) (TV film)

Druhý Columbo už je takový, jakého ho známe a jakého ho máme rádi (však to také hlavní vražedkyně na konci dílu vystihuje). Nevadí mi díly, kde vraždí žena, ale vždycky to nemá to kouzlo a něco tomu chybí. Zde to neplatí. Leslie Williams je dost možná nejlepší vražedkyně, s jakou se Columbo kdy utkal. Někdy působí skoro až ďábelsky, ale svým způsobem je vzrušující. A její plán byl naprosto brilantní, až jsem si říkal, že v reálu by byl každý vrah líný, aby něco podobného udělal :) Druhá hlavní ženská postava, její nevlastní dcera, mi naopak lezla velmi na nervy. Ona sice byla v právu a byla v roli oběti, kterou vykořisťuje její zlá macecha, ale pro mě to byl jen rozmazlený spratek. Columbovi sice pomohla, ale tím si už mé sympatie nezíská. Navíc ta závěrečná pointa mi přišla na tak povedený díl poněkud slabší. Film má mnoho vtipných momentů (Columbo a mejdlíčka na záchodě, Columbo v letadle,...). Další z nejlepších epizod.