Občanský průkaz (2010)

Zpětně mi přijde super doba, kdy se volnej čas trávil s flaškou na kopcu a samotnej výjezd autem byla událost. Zajímalo by mě jak moc lidi přitahoval právě odpor společnosti k jejich chovaní. Je škoda, že tento styl ztratil časem svoje kouzlo. Abych se vrátil k filmu. Hudba super, neokoukaní sympatičtí herci (zejména soudružka učitelka Lenka stojí za vygooglení) a obyčejnech příběh tvářící se, že byste jej mohli napasovat na kteroukolik partu té doby = 90%

Strážci - Watchmen (2009)

Vizuálně výborné dílo, doplněné neoposlouchatelnými vypalovačkami. Dějově zprvu klasickou hrdinovku vytrhává z obyčejnosti i zajímavý závěr. Vystříhal bych nesmyslné scény pravém otci jedné ze superhrdinek a film by neměl chybu. Všimli jste si, že v každém podobném filmu se vyskytuje spousta hrdinů se superschopnostmi a kolem nich pobíhá superhrdinka, která se od normálních lidí odlišuje maximálně svým latexovým minioblečkem?

Mezi nebem a zemí (2006)

Upřímě, nějak jsem ten film nepobral. Nazval bych to raději "Million dollar homeless". Takový utopický návod, jak se ze dna dostat na vrchol. Každopádně mě překvapilo zjištění, že se jedná o příběh natočený podle skutečné události. I přes potenciál námětu mi ve filmu vadily klišé o smyslech života podbarvené přehnaně gradovanou hudbou. Scénář tohoto díla by se mohl frekvecí slova "Love" směle zařadit do té nejčervenější knihovny. Prostě mi ten film nějak nesedl.

Osudový dotek (2004)

Netradiční námět, ve spojení s pro mě netradičnímy herci, dělá z díla netradiční podívanou. Narozdíl od ostatních sci-fi podává misterii, i přes její abnormalitu, stravitelnou neagresivní formou. Osobně bych byl raději kdyby film skončil o pár minut dřív, ideálně stejnou scénou, kterou žačal. 90%

Dogville (2003)

Vynikající. Dokonalé ztvárnění psychologického vývoje 15-ti členné vesnice. Zachycení plynulého vývoje zla v každém z nich. Bezchybná Nicol podtrhuje vyjímečnost tohoto díla. A ten konec... no prostě paráda.

Melancholie (2011)

První minuty filmu jsem se obával, že jsem vyhodil peníze za nějakou lyrickou slátaninu. Postupně přijdete na chuť netradičnímu pojetí příběhu z odlišných pohledů dvou hlavních postav a nakonec...

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Příjemný film se sympatickými herci, který nejednoho diváka donutí zamyslet se nad prkotinami okolo.

Brubaker (1980)

Wtf? Opravdu by mě zajímalo čím si tento snímek zasloužil místní vysoké hodnocení. Kýčovitý brak rozdělující vězeňskou společnost na zlé dozorce a poctivé vrahy za mřížemi. Upřímně, nemám představu o poměrech v tehdejších věznicích, ale tahle pohádka s princem Redfordem je opravdu moc. A ten happyend na konci...

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Filmové zhodnocení stavu společnosti minulého režimu v kontrastu s pomalu vymírající chrabrostí války. Bartoška v roli šité na míru vtáhne během hodiny diváka do pozice odsuzující nepochopitelnost tehdejší doby, což byl evidentně záměr režie. Děj se pomalu ale jistě blíží k nostalgicky smutnému z poloviny otevřenému konci.

Marian (1996)

Snímek reálně vystihuje cikánské prostředí a snaží se zachytit jeho vliv na chování lidí. Pro mě většinou neznámí herci kvalitně vytváří film sympatický svou nepředvídatelností a velmi zajímavým koncem. 80%