Tobruk (2008)

Především z žánrového hlediska se jedná o unikátní český snímek. Dokazuje že i za malé peníze se dá natočit kvalitní válečný film. Na filmu mi hodně vadili okoukané tváře českých herců, kdy mi tlouštík z Redakce nezapadal do vojenské uniformy. =70%

Single Man (2009)

Úvodní zvuky smyčců naznačují tón kterým se bude film ubírat. Film se otírá o klišé "Peníze a úspěch tě ke štěstí nedotlačí. Firth zde ztvárňuje rámcově podobnou roli jako v King speech, pouze koktání je zde zaměněno za jinou "odlišnost". I přes množství nahých mužských těl je film docela zajímavá podívaná. =75%

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Po odborné stránce velice zajímavý seriál proložený autentickými výpověďmi příbuzných respektive samotných účastníků nehod. Výjímkou nejsou ani svědectví pilotů či vyšetřovatelů. Jednu hvězdičku strhávám za opakovaní scén a celkové neustálé shrnování situace zakomponované pravděpodobně kvůli častým a dlouhým blokům amerických reklam.

Nebeské dny (1978)

Nějaké krátké? Ve chvíli závěrečných titulků jsem délku filmu tipoval na 3/4 hodiny. Skutečných 95 minut je vyplněno nenuceným snímkem s romantickým nádechem, natočeným tak, že závidíte dělníkům jejich celodení dřiny na poli. Přitom je samotná zápletka tragického rázu. Nesmím zapomenout na příjemně otevřený konec.=90%

Smrtonosná zbraň (1987)

Klasická zápletka s klasickým obsazením a klasickým koncem. Když se nad ním zpětně zamyslím, kromě dvou hodin DC mě film nijak nepoznamenal. Celkově sympatický snímek, zachycující Mela Gibsona v podstatně lepším světle než tvůrci South Parku.

Underground (1995)

Absurdní recese 2. světové války se postupně přetváří až v baladický příběh konfliktu 90. let. Podkreslené je to chytlavou dechovou hudbou, obvyklou pro Kusturicu. Filmu se dá vytknout jeho délka. Předposlední půlhodina filmu pouze otravuje diváka čekajícího na divoký závěr. Ten samotný je pak ztvárněn skvěle ať už scéna ve studni nebo závěrečná "nebeská" oslava = 85%

Million Dollar Baby (2004)

Baladický příběh založený na hereckých výkonech obou mužských hvězd. Příjemně mě překvapila absence happyendu, který tak okatě připravoval scénárista vedlejší linkou s dopisy. První půlka příjemná hecovní boxovačka a konec zamyšlení hodná úvaha lisdkého bytí. = 85%

Nabít a zabít (2006)

Film podle mého gusta. Děj vás přesvědčuje o klasické zápletce sporu dvou mafiánů a přitom posledních 15 minut převrátí dosavadní průběh vzhůru nohama. Možná až trochu moc pohádkové, ale jinak mi to sedlo. Jen nechápu proč nemohli nechat Lucy jednoduše zemřít místo toho hloupého závěru. Film mě mimo jiné přesvědčil o tom, že kdekoliv hraje Bruce Willis, tam nikdo jiný na roli většího správňáka nikdy nedosáhne. = 85%

Vzpomínky na lásku (2004)

Vždyť tak to přece nefunguje. Takto idilické soužití přece nemůže existovat. Dokonalá harmonie mezi dvěma hlavními hrdiny zasazená zpět do reality nelítostnou nemocí. Za její ztvárnění je třeba vzdát hold jak režisérovi tak herečce. Zajímavé, že blbou náladu nejlépe vyléčí smtuný film.

Ucho (1970)

Opravdová kuráž nejen tvůrců ale i samotných herců líznout si v danné době takovýto film. Strach se vás zmocní od úvodní znělky a vrcholí poslední scénou děsivá pro svou cynickou logičnost. Každý člověk je částí skládačky na první pohled spokojeného obrazu společnosti, ze které jej může STB kdykoliv vyloupnout a zařadit na její odvrácenou stranu = 90%