Světová válka Z (2013)

Zombie útočí a svet sa snaží resp. dokáže zachrániť len jediný človek a to je Brad Pitt. Pobehujúci, "hladný" nemŕtvy ktorým stačí jedno zakusnutie a sú spokojný trocha fail, ale nevadí stáva sa. WWZ je predovšetkým o záchrane, boji proti Zombie a hrdinstve. Akčné scény fajn, scenár dobrý, réžia no neviem možno by sa to dalo zveriť aj trocha lepšiemu režisérovi pre tip takéhoto veľkého, zábavného projektu. Filmu možno uškodil zbytočne bojazlivý rating, avšak zisky sú na prvom mieste a divák až na druhom. Pri ratingu R by sa mohlo jednať o poriadnu krvavú nálož ale čo už je to len moje prianie. 75%

Trans (2013)

Nadupaný thriller ako sa patrí. Boyle je jeden perfektný režisér, pri ktorom má všetko svoj zmyseľ a cieľ. Herecky obsadené super, McAvoy v super forme, Cassel predvádza svoj herecký priemer, Dawson nesmierne sexy, nádherná žena a hlavne výborná herečka. Všetko postavené na kvalitnom scenári, dobre vybraná hudba. Nadpriemer vo svojom žánri. 80%

Velký Gatsby (2013)

Vizuálne nablýskaný, farebný až žiarivý Gatsby sa pozeral veľmi dobre, no ostalo len pri tom. Po dopozeraní nenastala žiadna emócia ktorú som čakal. Režisérsky zvládnuté dobre, scenár, celkový príbeh filmu mohol byť o triedu lepší myslím že sa dalo s takýmto dielom spraviť omnoho viac. Samozrejme že hlavnú úlohu tu hrá ľúbostný trojuholník ale taká postava, charakter ako je Gatsby ostala dosť bez povšimnutia. Soundtrack fajn, niektoré songy sedeli presne, iné nie. Čo ma zozačiatku dosť štvalo bol asi strih pretože pri obyčajnej scéne sa používali asi jednosekundové strihy ako pri akčnej scéne. Herecky obsadené na vysokej úrovni, problém som mal len s Mulligan, ktorá na mňa moc nezapôsobila, určite by sa našli aj lepšie tváre a rovnako dobré herečky. Po mojom veľkom očakávaní som ostal trocha sklamaný ale čo už, možno stačilo troška temna,realistického pohľadu a na Gatsbyho by sa nám pozeralo lepšie.75%

Iron Man 3 (2013)

Temnejší Iron Man, alebo ako spraviť z humorného hrdinu, dospelejšieho hrdinu aj pre náročnejších divákov. Režisérke zvládnuté super Black ukázal značný talent. Robert je lepší a lepší, horúca Paltrow, Mandarin v podaní Kingsleyho na nezaplatenia a k tomu šialenec Pearse. Výborne obsadené, efekty ako vždy ohromné. Scenár svieži, netrpí žiadnym kŕčom čo sa stáva pri pokračovaní sérií dosť často. Dobrý IM3 lepšie povedané výborný, no k mojej úplnej spokojnosti chýbala čerešnička na torte. 85%

Nevědomí (2013)

Tak takto nejak si prestavujem sci-fi svet možno o niekoľko desaťročí. Výborne vybrané lokácie pre natáčanie práve tohto snímku. Zvládnuté na výbornú, režísér ma všetko pevne vo svojich rukách, vizuálne efekty bomba. Herecky trocha chudobnejšie no Cruise by si vystačil aj sám. Ostatný herci kvalitný, Olga je nádherná žena, Freeman podáva svoj štandard. Scenár trocha slabší, avšak išlo o jednu dôležitú myšlienku, jediným nepriateľom ľudstva je ľudstvo samotné. Soundtrack k filmu priam dokonalý. 80%

42 (2013)

Rok čo rok sa na nás privalí športový film o borcoch, ktorý menili svet športu, no nie sa vždy vydarí ako práve 42. Herecké obsadenie na veľmi dobrej úrovni, nové tváre s tými, ktoré veľmi dobre poznáme(Forda som skoro nespoznal). Réžia, scenár a vizuál filmu na mňa pôsobil veľmi príjemne nikto sa nesnažil tlačiť na pílu. Uctihodné spracovanie príbehu legendy menom Jackie Robinson. K dokonalosti celého toho všetkého čo som videl mi chýbala troška väčšia emócia pri ktorej by som si povedal Yes, niečo ako scéna z chodby kde Robinson rozbíja pálku, naozaj ma pri tom mrazilo. Ináč 128 minút prebehlo ako voda, krásne to všetko odsýpa. 80%

Pot a krev (2013)

Vizuálne farebný svet Miami, herecké obsadenie a presná réžia bola výborná, scenár v pohode avšak trocha mi vadilo to zjednodušenie o čo vlastne šlo. Bay nám chcel naservírovať akčnú komédiu ako Bad Boys ale BB nebola podľa skutočnosti pretože robiť z tak ohavného činu komédiu sa mi osobne moc nepáčilo. Robiť z vrahov, ktorý dokázali rozštvrtiť ľudí, komediálne tváre no neviem. 65%

Policajt na odpis (2013)

Nie vôbec nejde o katastrofu, ako to tu vypadá. Officer sa snažil byť až moc cool čo sa však nevyplatilo. Najprv k flashbackom asi nikdy som ich toľko nevidel, fakt možno polovica je flashback. Samotný príbeh nie je najhorší ale k záveru chce byť prekvapivý až moc komplikovaný, čo sa však nedarí. Herecké obsadenie nadpriemerné, scenár, réžia nič moc. Pre televíziu by bol film dobrá voľba ale do kina určite nie.60%

Pád Bílého domu (2013)

Klasický popcornový biják, ktorý sa niekoľko krát do roka objavý no nie vždy sa vydarý ako práve Olympus. Akcia nad akciu úvodná prestrelka na 6 hviezd minimálne. Akčný úlet ako má byť pri ktorom sa bavíte a fandíte Butlerovi aj keď všetci vieme že to nemôže dopadnúť zle. Réžia v rukách Fuqua výbroná, scenár primeraný tipu filmu, Butler je sympatický herec a takéto tipy filmov mu sedia výborne takže spokojnosť. 75%

Argo (2012)

Nasrat, Argo je veľmi ale veľmi kvalitný snímok, ktorý si zaslúžil z pomedzi nominovaných vyhrať jednoznačne Oscara. Kvalitná réžia, Affleck sa vie s kamerou super obracať, scenár sa mi veľmi páčil nebolo tam veľa tuctového aj keď záver trocha klišé ale aj tak super, herecké výkony čo si budeme hovoriť Arkin, Goodman, Cranston všetci top. Osobne som od Arga čakal tláchanie do vetra ale zostal som naozaj prekvapený. 90%