Nic nás nerozdělí (2012)

Veľmi silne emotívny film, ktorý poukazuje na skazu zapríčinenou vodou. Herecké esá plus detské milé tváričky v neľudskom prostredí ale je to tak. Ľudia, ktorí prežili katastrofu, bojovali jeden o druhého. Puto matky a detí resp. rodičov a detí nedokáže roztrhnúť nič ,čo sa nám snažia povedať hlavný predstavitelia. Režisérsky klobúk dole, jednotlivé prílivové vlny, boj pod vodou a celkový vizuál a zobrazenie príbehu na výbornú.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Séria naberá neskutočné otáčky, prekonáva všetky predošlé časti. Akcia nad akciu, perfektne zvládnuté po režisérskej stránke, príbeh, odkaz na ďalšiu časť super. Dva hodiny odsýpajú vo vysokom tempe a na konci v Tokiu chcete aby sa film neskončil. Nadupaný nárez, ktorý dá divákovi maximum. Milovníci série si prídu na svoje, taktiež ako aj producenti pretože peniaze sa budú len sypať. PS: Gina Carano je neskutočne sexi!

Hannibal (2013) (seriál)

Hodnotím po piatom diely. Neskutočná pecka, ktorá ma pohltila na sto percent. Mikkelsen mrazivý, excelentný prejav, ktorému sa pomaly približujú iné herecké postavy. Réžia, celkové prevedenie, prostredie seriálu absolútna bomba...Po dopozeraní prvej série ostávam na piatich pretože Hannibal si to skutočne zaslúži, či už hereckým obsadením, mrazivým prostredím, celkovým dojmom. Sezónna pecka, pri ktorej by som vyzdvihol jednu časť číslo 10 Buffet Froid, naozaj top.

Konečná (2013)

Comeback sa vydaril, síce nie v tržbách, ktoré točia svetom filmu ale príjemnou oddychovkou, ktorá zaručene pobaví. Arnieho tvár zostarla avšak charizma ostala, pretože tá nezmizne. Réžia, scenár príjemné prekvapenie, herecké obsadenie by som troška pozmenil ale to nie je na mne. Celkový dojem veľmi dobrý, film nesklamal. 75%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Príbeh, réžia, scenár, herecké obsadenie všetko na tej najvyššej úrovni aké si len môžeme predstaviť. Ťažko uveriť že niečo takéto môže byť skutočné ale život dokáže písať neskutočné príbehy. 95%

Stud (2011)

Hlboké myšlienkové pohnútky a činy, ktoré nám McQueen priniesol v podaní sexuálneho života. Kvalitné režisérske spracovanie, scenár taktiež na dobrej úrovni. Herecké obsadenie veľmi príjemné aj keď mi osobne nesedí Mulligan, pretože by sme určite našli krajšie a rovnako schopné herečky ako je práve Carey. Film určite nesadne každému, snaha zapôsobiť hlavne na festivalového diváka. 75%

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Filmové spravocanie mafie v LA by malo dostať asi dôstojnejšiu verziu, ktorá by diváka ťahala hlbšie a hlbšie čo sa však nedá stihnúť za 113 minút. Príbeh, organizovaný zločin je rozsiahli a v GS je zachytení iba povrchne. Žiadne odbočky, vedľajšie dejové linky nič, film má jedinečné tempo čím sa odlišuje od klasických mafiánskych filmov. Herecké obsadenie namakané a máloktorý tvorca sa môže pochváliť lepším. Réžia na veľmi dobrej úrovni, scenár zachytil len okraj príbehu ktorý mohol s GS urobiť elitný film. Takto sa jedná o nadupanú, odsýpajúcu a nablýskanú akciu plnú hviezd bez hĺbky. 80%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Životaschopná, príjemná krimi, ktorá si dokáže získať diváka, či už hereckým obsadením alebo aj spracovaním od McQuarrieho. Postavy konajú, zápletka slušná, takže nevidím väčší problém alebo chybu, ktorú by som tomuto filmu vytkol. Bavil som sa a návrat Duvall v komediálnom prevedení super. 80%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tri hodiny prekrásnych záberov Nového Zélandu, poctivo vybudovanej krajiny Stredozeme. Vizuálne fascinujúce dielo, ku ktorému sa pridal slušný príbeh nového dobrodružstva. Nech si hovorí kto chce čo chce ,že Hobit vznikol len prachy, je mi to jedno, pretože som mohol opäť zažiť návrat do prostredia Stredozeme. Réžia, scenár, vizuálne efekty na tej najvyššej úrovni. Herecké obsadenie, zloženie hlavného tímu dobré, trpaslíci nemôžu predsa sklamať. Cením návratu starých známych. Dobrodružstvo na jednotku.

Patrola (2012)

Ďalší z Ayerových filmov o drsnom policajnom prostredí, tentokrát FF. Niektorým záberom to pristalo veľmi dobre ale boli aj také kedy ma to štvalo. Pečlivo vybudovaná súhra medzi hlavnými hrdinami. Každý záťah mal svoju pointu, potrebnú vážnosť. Celkový dojem z filmu veľmi dobrý, záverečné minúty neskutočne nadupané a využité do posledného detailu. 80%