Poslední nás zachrání (2015)

Toľko nesympatických tvárí a hereckých výkonov, hmm, to chce talent takéto niečo vytvoriť. Asi to malo byť vtipné neviem, ale asi sa to nepodarilo. A asi to malo byť aj trocha strašidelné, možno. Neviem či bolo. A pri scénach matky s dcérou som sa tváril jedine takto. Humus.

Nebezpečné pokušení (2015)

Erotický thriller, asi jeden z mojich najobľúbenejších žánrov. Zapol som si to len kvôli Keenu Reevesovi a paradoxne bol on najslabším článkom celého filmu. Niektoré momenty boli z jeho strany fakt neznesiteľné. Nevadí. Zážitok z filmu som mal ale skvelý, zúfalo potrebujem viac takýchto kúskov. Úplne jednoduchý príbeh odohrávajúci sa v jednom priestore s dvoma psychopatickými k*rvami. Spočiatku provokatívne, neskôr sa z toho stáva totálny psychický teror na čele s dvoma perfektnými postavami. Motivácie a trápne chovanie postáv sú v tomto filme na štvrtej koľaji, ale o to viac sa to dá užiť. Skvelý film.

Bojovník (2015)

Mám pocit ako keby som to všetko už niekde videl, a veľakrát, hlavne záver. Tým ale netvrdím, že ma film nebavil, naopak. Scény v ringu dobre dopĺňa dramatická línia s manželkou a dcérou, a celkovo dobrý výkon Gyllenhaala. Jedna vec je otrasná na tomto filme - Curtis "50 Cent" Jackson, takýto ľudia by sa nemali srať silou-mocou do filmového priemyslu, lebo tu nemajú čo hľadať. Viem si na jeho mieste predstaviť oveľa lepších hercov, ktorí by sa hodili do jeho role, ktorá bola pre film celkom potrebná, ale čo už.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Príliš ukecané a filozofické, snažiace sa poučovať a moralizovať. Ozajstného "mäsa" tu nie je až tak veľa, ale stojí za to. Tretie pokračovanie upustilo od tradičnej šablóny, a ani to veľmi neprekáža. Stále dostatočne brutálne a zábavné.

Training Day (2001)

Denzel Washington exceluje, a jeho postava skorumpovaného policajta celému filmu výrazne dominuje. Drsné a prekvapujúce, atmosféra je veľmi neistá - nikdy neviete kedy kto vystrelí a či to myslí vážne. Zaujímavé ako sa v priebehu jedného dňa môže človek dostať do takýchto sračiek, ak schytá takého partnera.

Jeden svět nestačí (1999)

Mrzí ma, že len približne každá piata bondovka ma reálne baví, kiež by ich bolo viac. Jeden svet nestačí patrí jednoznačne do top 5 na mojom liste obľúbenosti. Mnoho hlášok v tomto filme sa mi naozaj páčilo a aj som sa naozaj zasmial. Akcia je pozoruhodná, ústredný zlosyn je celkom slušný a "bondgirls" nemajú chybu. Sophie Marceau má výrazný podiel na mojom filmovom zážitku...ak mám pravdu povedať, zo všetkých 21 bondoviek čo som doteraz videl si pamätám len 3 bondgirls /Ursula Andress, Barbara Bach, Famke Janssen/, teraz sa k ním pridáva štvrtá. Charakterovo, výzorovo, charizmaticky, herecky, či žensky jedna z najvýraznejších postáv vo filmoch o agentovi 007 vôbec. Denise Richards pochopiteľne tiež neprehliadnuteľná. Je tiež zaujímavé a smutné zároveň, čo si osud pripravil pre Desmonda Llewelyna /Q a jeho záverečná scéna/.

Panna nebo orel (2010)

Aly Michalka, Amanda Bynes, Emma Stone. Tento film mi ponúkol LEN vizuálny zážitok...pre intelektuálny a emocionálny zážitok musím zájsť asi niekde inde.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

To je jeden z tých filmov, pri ktorých máš takmer istotu, že ťa budú baviť. Ja som za 123 minút ani raz nespustil zrak a nestratil záujem. Herecky zaujala hlavne Rebecca Ferguson a pochopiteľne Tom Cruise. Scenár je kvalitný ako sa na poriadny špionážny film patrí. Scéna vo viedenskej opere mi veľmi pripomínala jednu misiu Hitmana /hra/. Scéna v elektrárni, naháňačka na motorkách a opera stoja za spomenutie, ale aj všetko ostatné okolo toho je zábavné. Táto séria ide veľmi dobrým smerom.

Terminator Genisys (2015)

Piaty Terminátor veľmi nevyčíňa medzi súčasnými blockbustermi, ale ani nezaostáva. Udržiava minimálny štandart prijateľnosti, a možno aj niečo viac. Príbeh je zamotaný, ani som sa nezamýšľal či vôbec dáva zmysel, ale bavilo ma to. Arnold je super, vizuálne efekty pohoda, akcia sa dá. Pozerateľné, aj v rámci série.

Špión (2015)

Od začiatku ma to vôbec nebralo, ale od istého momentu som sa nevedel prestať smiať, a smial som sa až do konca. Bol som nadšený keď som videl Kingsmana, teraz som nadšený ešte viac...presne toto potrebujem, kvalitné špionážne komédie s nadhľadom v štýle Jamesa Bonda, to je tá najlepšia vec. Jason Statham bol pre mňa najväčším lákadlom pre tento film, a potvrdilo sa...každá jedna sekunda keď je na plátne, a každá jedna veta ktorú vysloví je skvelá. Peter "Aldo" Serafinowicz je výborný zvodca, Jude Law takisto veľmi dobrý. Rose Byrne je ďalšia kastingová lahôdka, jej herecký prejav bol fascinujúci a sexi. Skvelé kostýmy, bondovský scenár s prekvapeniami, smiešne dialógy, akčné scény ktoré sú zároveň vtipné a krvavé. Snažím sa na niečo prísť, ale od 20. minúty pre mňa film nemal ani jednu chybu na kráse.