Oko za oko (2015)

Ten filmový plagát sa tvári tak nádejne, že som tomu filmu dal šancu, ale všetko čo ma na ňom nakoniec bavilo bola len Rosamund Pike. V úvode filmu sa niečo stane a očividne to smeruje k jedinému možnému záveru...už od polovice času som presne vedel ako bude vyzerať posledných 10 minút. Ale aj tak som sa tešil, že konečne sa nejako pritvrdí, ale ono nič. Je to jemné, neodvážne, predvídateľné a nezaujímavé, ale nemuselo to také byť. Je to film o dvoch postavách /Nick Nolte tu je potrebný asi ako americké pivo v Nemecku/ medzi ktorými to veľmi neiskrí, a aj tie dve zaujímavé momenty ktoré majú na začiatku a na konci filmu, nie sú natočené dobre a pútavo.

Čas zabíjet (1996)

Okrem toho, že to je kvalitný thriller ktorý sa odohráva v súdnej sieni čo je pre mňa vždy pozitívum, načrtáva aj tematiku rasizmu veľmi dobre. U takýchto filmov väčšinou na záver očakávam nejaký silný motivačný príhovor, a dá sa povedať že som sa dočkal...lebo Matthew McConaughey a jeho reč na konci filmu boli naozaj silným zážitkom pri ktorom som nedýchal. Film má mnoho vedľajších postáv, ktoré nehrajú len druhé husle, ale sú naozaj dôležitým príspevkom do celého deja. Herci ako aj réžia sú dobré, a v podstate za dva a pol hodiny film nenudí ani na chvíľu.

Nebezpečné hry (1998)

Prvá polovica tohto jemne erotického thrilleru sa nejako vyvíja, až kým neodhalia prvý vážny dejový zvrat, potom už nasleduje jedno prekvapenie za druhým v krátkych intervaloch. Ku koncu to už bolo mierne na smiech a už som to ani nebral vážne a čakal som, kto zasa vstane z mŕtvych. Aj tak je to prekvapivo dobrý thriller s dobrými hercami. Okrem toho Neve Campbell spolu s Denise Richards tu majú dve naozaj solídne erotické scény.

Ukradené Vánoce (1993)

Viem oceniť kvalitu, ale tento film nie je pre mňa. Viem si predstaviť ako to deti sledujú s otvorenými ústami a posratí až za ušami, lebo strašidelné to trochu je. Možno to je aj vtipné a piesne sú fajn, príbeh je milý, animácia je nezvyčajná ale podarená...lenže ja som sa nebavil, a aj keď chápem nadšenie ostatných, tak ja viac ako dva nedám.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Dám dve, ale to som vážne štedrý. Nemá to žiadny príbeh, vôbec to nie je vtipné, nie je to ani dostatočne seriózne aby to človek bral vážne...nie, ja neviem čo sa týmto filmom sledovalo...lebo ak pointa filmu mala byť, že drogy sú zlé, tak potom som to asi zle pochopil. Každopádne to je bláznivý film, očividne nie pre všetkých. Herecká dvojica však zahrala dobre, a to je u mňa všetko.

Pátý element (1997)

Netuším čo sa ostatným na tomto páči, ja som mal čo robiť aby som to v zdraví vôbec dopozeral, a bez spoločnosti pesničiek Lany Del Rey by som to určite nezvládol. Tento film je audiovizuálna, scenáristická, herecká, režisérska katastrofa. A to myslím vážne. Hudba bola nepočúvateľná, masky sa mi vôbec nepáčili, scenár mi pripadal ako zo zlého filmu, niektorí herci boli vyslovene trápni a za hranicou znesiteľnosti. Od 50 minúty som na to pozeral už len bez zvuku, lebo to bola jediná cesta ako to dopozerať.

Tanec s vlky (1990)

Nechcelo sa mi do tohto filmu, lebo pravda, pomyslel som si koho asi môže baviť 4 hodinový western. Teraz tvrdím, že len veľmi málo chvíľ z tých štyroch hodín mi ubiehali pomaly, bol to dobre strávený čas. Ak má každý režisér nejaký film vo svojom živote, ktorý je jeho neprekonateľným vrcholom, tak toto je pre Kevina Kostnera práve ono.

Vyměřený čas (2011)

Celý príbeh stojí len na originálnom nápade, chvíľu to aj človeka baví ale časom to začína byť nudné. A nehovoriac o trápnom hollywoodskom chcení každú jednu scénu hrať na efekt a totálne sa vyprdnúť na realistickosť. Keď sa prvý raz zastaví čas na 0:01 ok, ale ak sa to stane ďalších 15 krát, tak už človek len prekrúca očami. Originálne, to nepopieram, ale príliš vzorcové aby to zaujalo po celú stopáž.

Trainspotting (1996)

Už od prvých sekúnd som mal chuť vypnúť to. Polovicu času som to musel sledovať s vypnutým zvukom, inak by som asi spáchal samovraždu. Objektívne možno dobrých filmov, ktoré takto lezú na nervy nie je veľa, ale Trainspotting v tomto ohľade zatiaľ vyhráva. Nedalo sa na to pozerať a nedalo sa to počúvať, nudné a nechutné to bolo neuveriteľne. V tomto filme vidím ako jediné pozitívum len ponaučenie do života, nič viac, ale chápem vysoké percentá. Ak som dal filmu Requiem za sen 3 hviezdičky, toto nemôže dostať viac ako jednu.

Volný pád (1993)

Film sa snaží triumfovať v psychológii Douglasovej postavy a v absurdnosti jeho správania, a celkom sa mu to darí.