Insidious 3: Počátek (2015)

Originálny prínos je takmer na bode mrazu, ale zas...je to strašidelné no, ale nenormálne obohraté.

Utržený ze řetězu (2005)

Spočiatku mi to nesadlo, štvalo ma to a celý príbeh mi prišiel čudný /človek vychovaný ako pes, hmm/, ale časom som zmenil názor a pohľad na film, a pochopil som o čom to celé bolo. Bob Hoskins a Morgan Freeman excelujú po hereckej stránke, Jet Li po akčnej. Akcia bola tá najlepšia vec na celom filme, užíval som si každý úder a každú kvapku krvi. Je to nezvyčajné spojenie drámy a bojového umenia, ale očividne to funguje.

Ponorka U-571 (2000)

Nevadia mi historické nepresnosti, lebo ja som film zožral so všetkým čo mi ponúkol. Hlavne druhá polovica s podmorským bombardovaním mala neskutočnú atmosféru. Herci boli parádni, réžia takisto. A párkrát som mal aj stiahnuté hrdlo, čo je dobré. Snímok sa odohráva v neotrepanom prostredí pod morom, čo tiež oceňujem. Možno jediná vec čo mi trocha prekážala, bolo príliš veľa rozhovorov o udávaní kurzu a rýchlosti lode, ale to je len subjektívne.

Čistá práce (2008)

Strhujúci thriller o skutočných udalostiach, a v ňom kopa charakterov z rôznych postavení, ktoré hrajú v príbehu dôležité úlohy. Prvú polovicu sledujeme lúpež, v druhej sa všetko pekne zamotáva a sledujeme veľmi zaujímavé zvraty a prekvapenia. Vo filme sa vôbec nestrieľa, ale na druhej strane je celkom brutálny a drsný, nebojí sa zachádzať ďaleko, ale ani je prvoplánový, či nudný.

Sahara (2005)

Nájdu sa pozitíva ako exotické prostredie, herci, rozpočet, ale neni to ono.

San Andreas (2015)

Prvá polovica je strašná trapárňa to si povedzme rovno, ku koncu sa nájdu nejaké pozoruhodné momenty, ale určite nie čo sa týka scenára, ale skôr epickosti akčných scén na vode. San Andreas je synonymum pre klišé, človek vie čo sa stane o 10 minút ešte skorej ako to vedeli tvorcovia, ale vysoký rozpočet robí z tohto filmu celkom pozerateľnú vec.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Táto práčka na peniaze zvaná Marvel ma už prestala baviť. A keď vidím koľko podobných blbostí ešte chystajú tak mi až neni dobre. Až mi je trocha ľúto ľudí čo fičia na týchto sračkách. Na to koľko hviezd, superhrdinov a peňazí je v tom investovaných je to strašne nudný film. Nie, hlášky nie sú cool, ani pri jednej som sa neusmial...nie, ani akcia nie je zábavná aj keď je nepopierateľne zručná a dobre natočená, pre mňa je nudná...záporák je priemer, a prakticky všetky filmy od Marvelu vyzerajú úplne rovnako. Nie je možné jeden od druhého rozoznať, nie je to možné. Takže dávam 2, a už teraz som na to zabudol, a ani sa nemusím veľmi snažiť.

Ben Hur (1959)

Veľkolepý epos s obrovskou rozmanitosťou, scenárom pre ktoré sa vraždí, jasnými motiváciami, kvalitnou hudbou a nefalšovanými emóciami. Každá jedna sekunda z tých troch a pol hodín stála za to.

Amadeus (1984)

Je to v prvom rade o hudbe, ale najlepšia vec na celom filme je vzťah medzi dvoma hlavnými postavami, intrigy, závisť, genialita a priemernosť.

Maximální limit (2005)

Ak by sa vo filme vsádzalo na nejaký normálny šport, a nie na šport ktorého pravidlá nerozumie nikto mimo USA, som si istý že by som sa bavil o triedu vyššie. Ale i takto to bola slušná športová dráma s dvoma kvalitnými hercami. Ale veľké bum z toho nie je.