Freddy versus Jason (2003)

Mozno aj najlepsi diel z celej slasherovej serie, ktora ked poratame aj Freddyho aj Jasona ma asi 16 dielov, teda asi fakt plati zasada ze nakoniec to najlepsie. Originalne prepojenie dvoch legendarnych zloduchov 80tych rokov, chyba uz len Michael Myers ale ten by tu uz bol navyse, Jason to dokaze poupratovat aj sam. Hektolitre krvi, efektne vrazdy, Freddyho hlasky, prsnate dievciny, a hlavne originalny pribeh s vyuzitym potencialom. Nic v tomto filme mi nevadilo, pekne som spapal vsetko co mi bolo ponuknute a nemam ziadne vycitky. Potesilo sympaticke obsadenie, hlavne! Katharine Isabelle a najviac! Monica Keene so svojimi prednostami! Na dvojku sa neviem dockat.

Nebezpečná známost (2005)

Fuha to teda bola horucava, prva polovica filmu je neznesitelne horuca, potom sa z toho stava tazky psychologicky thriller a vstupujeme do mysle hlavneho typka a to uz nie je tak horuce. Je dobre, ze to ma tak malo minut, lebo viac by som toho uz nezvladol, Kristoffer Joner je vsak skandinavsky Norman Bates so vsetkym ako ma byt. Ale TAKE mrazive a spontanne zimomriavky po celom tele ake som dostal v poslednej scene si nepametam kedy som mal naposledy, to bolo jedno z najlepsich hororovych zakonceni ake som videl. Som velmi blizko stvrtej hviezde, mozno raz.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Ale aj na to treba talent, roztiahnut na 70 minut tak jednoduchy napad ako je skupinka ludi zavretych v autobuse snaziaca sa odolat utokom nesmrtelneho monstra. Daňou su vsak chybajuca logika, otrasne dialogy, otravni herci a hlavne spusta neoriginalnych a lacnych predvidatelnosti. A pritom jednotka bol tak skvely tajomny horor, a natocil to ten isty reziser.

Osamělý jezdec (2013)

Nic prevratneho sa nekona, giganticky rozpocet, hviezdne obsadenie a vznikol predlhy film bez srdca. Snaha o komedialne prvky je evidentna, spociatku sa mi vtipy zdali trapne ale pribudajucim casom som si na styl humoru zvykol a dalo sa parkrat zasmiat. William Fichtner je najvacsim kladom, jeho postava je najlepsie napisana aj najpresvedcivejsie zahrana, Depp nic viac ako dobry, Helena Bonham Carter sa pretrca na plagatoch ale na platne sa obavi sotva na desat minut a to ma sklamalo! Dve a pol hodiny su vela aby bol divak dokonale prikovany pri stolicke po cely cas, film ma nudne pasaze, ma dokonca trapne momenty pri ktorych som si nebol isty ci to tvorcovia myslia vazne. Ale najviac zo vsetkeho mi vadilo hnusne vykradanie a parkrat aj trufale kopirovanie niektorych znamych scen, prvkov ci napadov. Nie som si isty ako to Verbinski myslel, ci si chcel niekoho uctit alebo mal iny zamer, ale niekedy som len nehybne sledoval a nechapal ako moze toto niekto robit. Najviac to schytal Leone a jeho Vtedy na zapade a Dobry, zly a skaredy /tu ani nebudem pisat kolko scen bolo skopirovanych/, Deppov Mrtvy muz /kanibilizmus/, noha ako zbran z Planety Teror, Zorro to tiez riadne schytal /opity kon, kon na vlaku, maska a kopa, kopa dalsich/, viac si momentalne nespomeniem. Nechcem sa tu tvarit na mudreho, znaleho a odbornika na filmy ktory ma patent na originalitu ale toto ma zarazilo. Znechutene dve hviezdy, za to ze aj napriek dlhym minutam, film nema ziadnu napinavu scenu alebo scenu na dlhsie zapametanie.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Na jednej strane otrasna Emily Perkins, na druhej fascinujuca mrcha Katharine Isabelle ktora ma drzala nad vodou aj pri menej zazivnych momentoch, aj ked ich nebolo vela. O vlkolakoch som nevedel vela, ani o nich nevyhladam filmy, ani ma nezaujimaju, ale toto sa mi pacilo. Skor prva zoznamovacia polovica o zvlastnych, zivotom unudenych sestrach a premena jednej z nich na vlkolaka, zaver ma az tak nebral ale celkovy pocit je vyborny.

The Collector (2009)

Napad dobry ale to je vsetko, velmi plytky scenar bez odbociek urcite nepomaha /som v dome, musim sa dostat von/, a aj sok ktory nastupi po zisteni co vsetko je v dome rychlo vyprcha a striedaju sa solidne sceny s menej dobrymi, a hlavne to cele nudi asi po polhodine, aj napriek slusnej davke inteligentneho exploatacneho nasilia.

Temná voda (2002)

Prvych sedemdesiat minut sa vlecie velmi pomaly, nudi a uspava, cely dej vyplnuju len kvapkajuci strop a zahadna cervena tasticka, ale zaverecna polhodina je nenormalne dobra! Najskor si treba vytrpiet dlhocizny, neznesitelny uvod a dockate sa drsneho inteligentneho hororu. Odporcovia azijskych ducharskych hororov by sa tomuto mali vyhnut velkym oblukom, ale pre nas, univerzalnych divakov to je dobry chvilkovy film.

Jeepers Creepers (2001)

Ale len trosku som sa obaval toho ze sa naplni scenar v zmysle "otazka je zaujimava ale odpoved az tak nie", ale mohlo to skoncit aj horsie. FIlm ma pribudajucimi minutami klesajucu kvalitu a stvrtu hviezdu davam hlavne za prvu polovicu, ktora sa niesla v krasnom duchu 80. rokov a postupne budovana atmosfera tajomna /kto a preco?/ ma urcite potesila viac ako samotne vycinanie hlavneho zloducha. Sympaticka a mila ustrena dvojica tomu urcite pomaha a viem si predstavit, ze sa mnohym ludom zdali otravni ale mne sa pacili a zabaval som sa na nich, a navyse Gina Philips urcite nie je na zahodenie. Viem si predstavit, ze by sa tento pocin mohol porovnavat s Piatkom trinastym a Nocnou morou z Elm Street a to si myslim, ze je pre rezisera a scenaristu cest.

Vzhůru do oblak (2009)

Pekne, ale nie som az taky nadseny ako vacsina pritomnych. Musel som si to dat dokonca na dvakrat, vypol som to po 40 minutach ale nakoniec nemal som na to srdce nedopozerat to. Mozno je to trocha dospelejsi Disney /alebo Pixar? co ja viem aky je medzi tym rozdiel/, a mozno tu aj pracuju emocie viac ako pri inych animakoch, ale ja som ostal chladny, to sa uz skorej rozplacem pri Autach ked McQueen tlaci do ciela stareho veterana, ako tuna. Je tu vsak spusta sympatickych a vtipnych postav, potesia hlavne psi a najviac Dog ktory u mna vyhrava na plnej ciare. Viacgeneracny film pri ktorom si kazdy si pride na svoje.

Mother's Day (2010)

Skvele, v jednom dome je zavretych 10 ludi, kazdy ma vlastny pribeh, kazdy inak rozmysla, kazdy ma s kazdym nieco rozrobene a psychologicka hra sa moze zacat. Bezvychodnost postav, totalne psychicke mucenie a hlavne neskutocna Rebecca De Mornay v roli matky. Klise sa najdu, ale su permanentne vymazavane originalnymi nepredvidatelnymi momentami, po celu stopaz som bol v uplnom napati, nebola snad jedina scena ktoru mozno nazvat trapnou, len zaver uz trocha straca stavu.