Grotesque (2009)

Odporna samoucelna svinacina, ktora sa vyziva vo fyzickom, psychickom a sexualnom muceni toho najhrubsieho zrna, snaha o nejake filozoficke myslienky tu je, ale vsetko je to na stvrtej kolaji. Je sice pekne od tvorcov, ze divakovi neukazuje priamo tie najzvrhlejsie praktiky /a niekedy aj hej. penis fuj../, ale to nic nemeni na tom, ze reziser tohto niecoho by mal dostat dozivotny zakaz cinnosti. Som si myslel ze po psychopatickom doktorovi z Ludskej stonozky uz nemoze prist horsi.. a evidentne som sa mylil. Ja osobne si uz neviem predstavit zvratenejsi film, da sa sice ist este do vacsieho extremu, a to tak ze divakovi sa ukaze priamy pohlad, napr. ako niekto klincuje druhemu varlata, alebo odrezuje penis, ale to by uz fakt nebolo pre mna. Tento film je ASI najkrajnejsia hranica pred ktoru som ochotny zajst..

Noroi (2005)

Horor to je dost strasidelny, skusal som to pozerat vecer sam zavrety v izbe po tme, ale na poslednu polhodinu som musel zapnut svetla, nie som este zvyknuty takto pozerat horory. A to je z pozitiv asi vsetko.. Ta neuveritelna omacka okolo toho, zivanie vyvolavajuce rozhovory a ta prehnana japonska vaznost. A zaver samozrejme nedovysvetleny, naco.. Jednotlive hororove sekvencie boli velmi dobre, vratane zaveru, ale vsetko ostatne spolu s hercami ktori ma vyslovene znervoznovali, je neznesitelna nuda.

Schůzka s Drew (2004)

Nadherny pribeh, v ktorom som bol parkrat taky nervozny akokeby som ja som bol na Brianovom mieste. Cele to vyznie tak neuveritelne az tomu tazko uverit, ze nieco taketo je vobec mozne, a pritom ten chlapik je celkom pohladny a zije v jej blizkosti a kolko namahy mu to dalo zabrat a to mal stastie! My ostatni chudobni chudaci nemame sancu. Krasny splneny sen a posolstvo pre inych, ale aj tak je to dost nuda.

Hunger Games (2012)

Film adresovany cielovej skupine nastrocnych, vykradajuci japonsky Battle Royale, a vsetci americania su vo vytrzeni.. a vidim ze aj nasinci, nechapem tolko fanusikov, fakt.. Cele to je postavene na genialnom, avsak ukradnutom napade a tuna slo len tazko nieco pokazit, aspon vidime ako sme vsetci zavisli na americkej kinematografii, netvrdim ze vsetko co americania vytvoria je zle, ale toto je presne situacia ked ich nenavidim. Hry o zivot sa daju rozdelit na dve polovice, prva sa odohrava v style reality show a vsetok ten humbuk okolo, media, fanusikovia, televizia, a aj ked to je pritiahnute za vlasy tak sa mi tato pasaz pacila. Utrpenie prislo v momente ked Hry zacali, vsetky tie otrepane filmove tahy, predvidatelnost, samoucelnost, miliony klise, smiesna romantika a trapne americke patetizovanie pri umrtiach /aj pri takych postavach ku ktorym si nebolo mozne vytvorit citovy vztah, lebo nikto okrem dvoch hlavnych nebol predstaveny!/. Okrem toho vsade pobehuju nesympaticki pubertiaci, a k tomu druha najprecenovanejsia hollywoodska hviezda sucasnosti. Emocie obcas pracuju /skor v prvej polovici/, cim blizsie je zaver, tym viac mi bol film ukradnutejsi a netrapilo ma ako skonci. Existuju stovky horsich filmov, ale tiez existuje aj zopar stovak lepsich filmov.

Oko 2 (2004)

Minimalne porovnatelne s prvym Okom, ale nenadvazuje nan. Myslienku film ma, atmosfera sa da miestami krajat, neni co kritizovat.

The Collection (2012)

Takze seria Saw ma svojho horuceho konkurenta a nemyslim si, ze len do poctu. Zo Zbierky sa moze stat celkom zaujimava exploseria, ked sa druha cast dokaze kvalitou rovnat originalu, to je len dobra sprava. Velmi lahka minutaz nedovoli nudit a hned sa ide na vec, opat podobny scenar, pasce, krv, nasilie a super zazitok. Pekne len tak dalej, nech je trojka.

Uvězněni v čase (2007)

Opat film pri ktorom treba zapojit nejake mozgove zavity, milovnici jednoduchych filmov by sa tomuto mali vyhnut. Ale komu sa chce rozmyslat, tak bude s filmom spokojny, je prehladny, a co sa tyka deja tak je bezchybny, logicky dokonaly, aspon ja som nezbadal vyrazne diery. V niektorych momentoch predvidatelny, ale inokedy zas prekvapivy. Filmova lahodka, aj ked Triangle sa mi pacil este o trochu viac.

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

No oproti trapnej dvojke to je vyrazne lepsie, prva polovica je vsak este nuda, to ozajstne pride az v druhej. Opat sa mi najviac pacila demonicka Katharine Isabelle. K scenaru sa mi je tazsie vyjadrovat, kedze som film skoro nepochopil, a nedal som si velmi dokopy suvislosti aj prvym dielom, ktory dejovo akoze nadvazuje na tuto tretiu cast /v jednotke sa sestry tvaria akoby to bolo ich prve stretnutie s vlkolakmi, nechapem!/. Film ma dlhe minuty nebavil, ku koncu ked som mu prichadzal na chut tak bol aj hned koniec.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Stratil som pojem o case, hodinky na rukach som pouzil snad raz, aj to mozno len preto ze mi tam nahodou skocil zrak, a toto je u mna jav nevidany. Ohnivy kruh je najlepsim blockbusterom roku a vsetky tie bublinove vyplachy ako Muz z ocele, Iron man, Osamely jazdec sa vobec nechytaju. To je len moj nazor.. Totalna destrukcia a oproti tomuto vyzeraju aj Transformers strasne lacno. Nadsenie!

Případ číslo 39 (2009)

Neviem preco by mala byt Zellwegerova zle obsadena, ja som s kastingom nadmieru spokojny, paci sa mi ako zena a respektujem ju aj ako herecku a je mi jedno, ze mozno nie je najvhodnejsi kandidat, mne to staci. Inac napad je originalny, ale uz bol pouzity asi 100krat predtym, ale nevadi, aj po tolkykrat to je vzdy posobive. Spociatku male dievcatko lutujeme, rodicov odsudzujeme, ale postupom casu vyplava na povrch dolezity fakt, nie je to 10 rocne dievcatko, ale... Film obsahuje par zaujimavych hororovych prvkov /najviac ma vydesili muchy, alebo srsne?/ a scenaristicky neprekvapivych prekvapeni, ktore odhadneme skorej ako by sme si priali. V roku 2009 vzniklo okrem Pripadu 39 aj tematicky podobny horor Sirota, ktory sa mi vsak pacil troska viacej, preto davam "len" 3, ale zazitok sa rovnal skoro styrom.