Funny Games (1997)

Originalny, psychologicky teror, ktory pripominal Posledny dom nalavo, a hlavne chlad unoscov pri tych najvypatejsich okamihoch je fasinujuci /"Prajeme vam prijemny vecer"- z toho a este mnohych dalsich veci zamrazi, napr. prihovory do kamery, plavba lodou, vajicka, /, a ten cynizmus je neuveritelny. Tiez mam pocit, ze potencial nebol naplneny a dalo sa z toho vyzmykat este vacsie maso, ale aj tak je to dost tazky naklad. Mne napr. este osobne vadila asi 30 minutova pasaz po tom ked unoscovia opustili dom, vyznam toho som az tak nepochopil. Davam len 3, lebo su filmy ktore mi sposobili ovela vacsi nervovy kolaps.

Paranormal Activity 4 (2012)

Chcel som povedat druhy najlepsi, ale zrejme bude namieste pouzit skor "treti najhorsi" diel serie. Recyklacia vsetkeho co sme uz trikrat predtym videli bez stipky inovacie, masna davka prazdnych dialogov, "prekvapive" lakacky a tak dalej. Nic si nezasluzi osobitne spomenut, dokonca ani zaver ktory mal byt najocakavanejsou minutou filmu len tak preleti a hned je koniec. Ale vsak co, 14 rocni sa strachmi posieraju a to je hlavne, je preto jasne, ze tato seria tak skoro neskonci, ved sa staci pozriet na trzby.

Jen Bůh odpouští (2013)

Ze Drive je nemy film? No oproti tomuto veldielu je Drive pomaly taky ukecany ako Pulp Fiction. Taky gyc, ze az to boli, a niektori mu to zeru, priznam sa nechapem. Z nudy som sa rozhodol ze budem pocitat kolko viet povie Gosling za cely film, bolo ich 21 a z toho 7 jednoslovnych. Akoze vedel som do coho idem, ale ze sa postavy budu hybat az takto pomaly to ma prekvapilo, a pritom to neboli spomalene zabery. Jedine co naozaj stoji za zmienku je Kristin Scott Thomas, hrajuca riadnu mrchu, a na 53 rokov vyzera slusne.

Tělo (2012)

Pri zaverecnom monologu ma nenapadlo nic ine ako Obvykli podozrivi a scena s detektivom Kuyanom a Keyzerom Sozem. Kriminalka neskutocne zamotana a proste ani ten najskusenejsi divak nema sancu odhadnut pointu skor ako nam je na konci vyrozpravana. Smial som sa nad tym ako kazdy vravel svoju verziu a myslel si, ze ma nad kazdym kontrolu. Ono ten chaos je umocneny aj tym, ze ked niekto vravi svoju verziu pravdy tak sa nam to dokonca premieta aj vizualne a pritom to vobec nie je pravda!, len aby si to divak mohol lahsie predstavit, ale zaroven je to naozaj kvalitna navnada na to aby z toho uplne osprostel. Aspon u mna to tak bolo. Ale nic mi nevadi, taku premyslenu detektivku som nevidel dlho, ale aj tak sa to nevysplha na tych 80%, lebo vacsinu casu to nedokaze az tak strhnut zo stolicky. Tomu vsetkemu vsak jasne kraluje magicka Belen Rueda.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Tak a mame ho. Vitaz v kategorii Najhorsi filmovy kasting vyhrava... Neviem, mali ste uz niekedy taky neprijemne hnusny pocit na zvracanie ked nejaky clovek otvoril usta? Ja som to prave zazil, este ma nikto nikdy nikde nevytacal viac ako ten buzerant so zenskym hlasom. A ta neskutocne otravna babizna? Ukecany idiot, paranoidna japonka, skareda slapka, trapny frajer so svalnatymi recami. Juj ako mi bolo dobre, ked som ich videl umierat, pocit zadostucinenia bol naozaj obrovsky. ...... Prvu Kocku som dokonca nazval genialnym dielom, prekvapila nevidanou originalitou a inteligentnym scenarom. Druhe pokracovanie som vyslovene pretrpel a ani na minutu som nicomu neveril, parkrat som sa zasmial nad tymi komediantmi, parkrat ma zalial pot a bolo mi trapne. Davam tomu ubohych 5%, ale len za to, ze ku koncu prezili tie najmenej otravne postavy.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Vobec nesuhlasim s tym, ze cim viacej mame radi povodne filmy tak tym skor s pozvraciame. Zvraciat urcite nebudem, aj ked..povodnym filmom som sypal stvorky jedna radost. Dvaja najvacsi mimozemski netvory sa stretli spolu v jednom filme a je sa na co pozerat. Najdu sa nepochopitelne zvlastnosti v scenari, najdu sa aj trapne reziserske tahy, ktore mozno predvidat s luxusnym odstupom pred postavami, je tu jedna naozaj neprehladna akcna scena medzi votrelcom a predatorom ktora je znicena rychlym strihom spolu s kyvajucou sa kamerou. Zapory by sa este dali menovat, ale film sa mi pacil a parkrat mi pripomenul Mumiu, hlavne kvoli podzemskym katakombam a posuvajucim sa kamenom. A potesila este hlavna cierna predstavitelka. Aj ked sa prvych 40 minut skoro nic nestane, myslim ze sa oplati pockat a rozhodne to nie je az taky pruser ako to vyplyva z momentalneho slabeho hodnotenia /54%/.

Hrůzná minulost (2012)

Prijemny mlkvy horor, v ktorom sa vela nerozprava, ale zato sa deju lepsie veci. Rezisersky debut dopadol viac nez excelentne, osemdesiat minut poctiveho strasenia a napinania divakovho srdca, talentovana a napadita rezia na nie prilis originalny namet, to treba dozaista pochvalit, ked dokaze niekto uz zo 100krat prevareneho vrecuska navarit chutny caj. Prvych a poslednych 20 minut si zasluzi cistych 80%, stred filmu az taky zaujimavy nie je. Avsak niektore sceny su proste bohovske, a aj ked to celkovo mozno nie je na tie styri hviezdy, zoparkrat mi naskocili zimomriavky a parkrat sa silnejsie rozbuchalo srdce, a to stoji za povsimnutie. A samozrejme, prsnata blondina v hlavnej roli!

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Vobec ma to nechytilo. Citatelne, neoriginalne, rozpravkovo naivne a neviem co este, obohraty scenar, spusta predvidatelnosti, aspon obsadenie je dobre, Sean Connery! Za tie 4 vety co povedal dostal 250 000, to je sila co, /ze ich dal na charitu je druha vec/. A samozrejme skvela zaverecna piesen od Bryana Adamsa, vlastne len kvoli nej som si pustil film a zaverecne titulky boli pre mna vrcholom.

Would You Rather (2012)

Tak to teda bolo. Naslo by sa zopar zbytocnych minut, ktore by sa z filmu krasne dali zostrihat /uvod, casova linia s cernochom zakradajucim sa do domu, vzbura ucinkujucich/, a vznikla by takmer dokonala zalezitost, pri ktorej som sa musel neustale nasprostasto usmievat, niekedy som sa nahlas smial, ten cierny humor bol naozaj podareny, a najviac mi nadvihoval branicu fuzaty psychopat, ktory nakladal jednu hlasku za druhou. Psychicke vydieranie vo velmi tvrdej podobe, ktore vsak dava divakovi moznost porozmyslat ako by sa asi on rozhodol v danej chvili. Ani by mi nevadilo ak by sa z tohto stala seria s mnohymi pokracovaniami, lebo tu som vazne plesal nadsenim a bolo mi luto, ze to skoncilo tak skoro. Postavy su prijemne, rozmyslaju racionalne a co je najdolezitejsie- nevrieskaju a nespravaju sa ako dementni pubertiaci, prave naopak, ten chlad v niektorych okamihoch je az fascinujuci. Dokonca si tu zahrala aj profesionalna prostitutka Sasha Grey, ktora pre istotu mala ani nie jednu stranu replik. Bolo by zaujimave zistit kolkych producentov, scenaristov a kastingarov musela obstastnit, aby si tu mohla zahrat. Film skvely!

Dogville (2003)

Velmi zvlastny film pripominajuci skor divadelne predstavenie ako celovecerny film. Tri hodiny teda nie je ziadna sranda, a nudnych momentov je este relativne malo, ale na druhej strane aj tych dychvyrazajucich momentov je dost malo. Ako som povedal, velmi zvlastnou formou vyrozpravany snimok, mnozstvo zaujimavych a rozvijajucich sa charakterov, na konci hlboka myslienka o ludskom charaktere, to je vsetko pekne, ale prilis roztahane.