Velký Gatsby (1974)

Nemam velmi v laske tento druh filmov, kde kazdy s kazdym nieco ma, nieco spriada. Ja milujem teba, ty milujes ju, ona miluje jeho, on miluje mna...Prvu hodinu som este ako tak dokazal udrzat pozornost, bavil ma najma Robert Redford s jeho tajomnym zivotom, ale ku koncu prisiel ocakavany absolutny nezaujem o dalsi vyvoj deja.

Bazén (2003)

Presne ako na konci poznamenal vydavatel, nema to zapletku ani napatie. Uprimne povedane, nechapem o com film bol, ani raz ma nezdvihol zo stolicky. Vlastne ani neviem preco davam az 2.

Noc patří nám (2007)

Solidna gangsterka, ktora nerobi hanbu svojim slavnejsim kolegom, hlavne v prvej polovici je mnozstvo odkazov na Krstneho otca, a to ma vzdy potesi. Skveli Phoenix s nausnickou, rus Vadim a otcovsky Robert Duvall.

Sucker Punch (2011)

Uz po polhodine sa da pochopit, ze intelektualna hodnota je na nulovej urovni. Rozporuplny film, ktory ma stupajuce tempo ale prave vtedy ked ma prist uplne vyvrcholenie, tak pride prudky pad dole a poslednych 15 minut vsetko pochova. Bavil som sa na fantasy pasazach, a aj ked tu su masivne logicke diery, s nadhladom sa nad tym da zabavit. Od momentu ked 5 dievcat zacne zhanat 4 potrebne veci je to jeden kvalitny mozgovy vyplach s nadhernou efektnou akciou, spomalenymi zabermi, sexi kostymami, skvelymi protivnikmi, krasnymi dievcatami /ktorym kraluje vzrusujuca Emily Browning s blondavymi vrkocmi/ a vsetkym co ma pravy vymymac mozgov obsahovat. Ked sa film na nic nehra tak je zabavny, ale akonahle sa chce tvarit filozoficky, vznesene a chce nam naservirovat nejaky hlboky zmysel, tak prestava vsetka sranda. Chcel som dat rozne hodnotenia, od odpadu az po 4 hviezdy, nakoniec sa to ustalilo takto, ale najradsej by som vystrihal prvych a poslednych 20 minut, pridal tam nejaky lacnejsi zachodovy koniec a bolo by to lepsie ako toto. A urcite nie som jediny, kto by si rad pozrel ten omamny tanec, ktory nam ani neukazali.

Armageddon (1998)

Take luxusne herecke obsadenie sa len tak nevidi. Som si vedomy cieleneho emocneho vydierania, ale aj tak som mu podlahol a parkrat mi bolo smutno. Prva hodina filmu je vtipna a neustale som mal na tvari sprosty usmev, vzdy som praskal od smiechu ked Steve Buscemi otvoril usta. Nebudem prehanat ked poviem, ze Armageddon je jeden z najvtipnejsich filmov co som videl. Len skoda, ze po vstupe do vesmiru sa kvalita vytratila a prisla len jedna velka akcna neprehladnost s hrozne rychlym strihom. Inymi slovami: Uvodnej hodine a zaveru davam 100%, neprehladnej strednej pasazi na asteroide slabych 40%. A skvela piesen od Aerosmithu.

Underworld (2003)

Je to lepsie ako Van Helsing, a slabsie ako Blade. Nic vynimocne a originalne sa nekona, zalezitost na jedno pozretie ktora vyfuci do tyzdna z hlavy. Musim sa postazovat na kasting...preco musia vzdy v takychto vyplachoch hrat ti najnesympatickejsi? Ked ma uz nebavi film chcem sa aspon pozerat na prijemne tvare. Kate Backinsale sa nerata, aj ked uz som ju videl aj viac sexi, tuna je vsak az po krk zahalena. Pribeh obsahuje relativne prekvapive zvraty, je logicky a prehladny, akcia priemerna, ale je to dlhe jak svina, no proste 2 hviezdy je tak akurat.

Total Recall (2012)

Az sa mi zdalo podozrive ake dobre to je, ale odkedy Cohaagen ukazal tvar, tak jednoducho ako keby vsetko pozitivne z filmu vymizlo a nastupilo len tradicne otrepane klise pritomne v kazdej scene bez stipky napatia. Ale 90 minut to bol prekvapivo strhujuci a nepredvidatelny film, pri ktorom sa mi len tazko odklanal zrak a chcel som poznat dalsi priebeh. Bohuzial. Ma to krasny vizual, efekty na jednotku, nie je tu ziadny trapny humor v podobe nasilu vlepenych cool hlasok ktore by postavy v realnom svete nikdy nevraveli /no, nejake sa najdu, ale v akceptovatelnej miere/, sympaticki herci na cele so Superbitch Kate Backinsale. Prave ona bola ta, ktora mi najviac krat pozastavovala dych. A Farell nie je Arnie, to treba tiez povedat. Tento film nebudem dokonca ani hanit kvoli tomu, ze je to zbytocny remake, lebo tentokrat sa mi vynimocne nejaky remake nezda zbytocny, a to uz je co povedat. Ma svoj styl a urcite len neparazituje ako to robia ostatne remaky. Nebudem to velmi s originalom porovnavat, ale hlavnym rozdielom medzi remakom a originalom je bezpochyby Kate Backinsale.

Chobotnička (1983)

Zacinam uz pomaly pochybovat ze sa mi niekedy opat vrati chut na Bonda. To uz je tretia bondovka v rade ktora ma nechala chladnym a vobec so mnou nepohla. Zo zaciatku to este ako tak islo, parkrat som sa pousmial, ale takisto ako predosle dve, aj teraz mi uz bol po 60tich minutach dalsi dej ukradnuty. Nesom si isty, ci mi vadi Roger Moore, alebo proste pribudajuce roky vyroby filmu, ale neviem si pomoct.

Chained (2012)

Okrem silneho nametu film nema ziadne vyraznejsie okamihy, teda az do prichodu mladej dievciny Angie. Potom sa zacnu diat veci az do konca, ale dovtedy nuda.

Truth or Dare (2012)

Milovnici velkych poprsi si pridu na svoje. S neznamymi hercami a so zaujimavym scenarom sa moze zacat Pravda alebo odvaha, s nie prave najjemnejsim bratom, ktory chce udrzat cest rodiny. Ale vsetko je nakoniec uplne inak, prekvapivych zvratov je dost, tak isto vrestajucich barbin a chlapcov so svalnatymi recami. Je to len za 3, druha polka filmu trocha straca na zaujimavosti a pribudaju smiesne a trapne momenty. Mozno sa mi to len zda, ale 2012 bol snad jeden z najlepsich hororovych rokov.