Pár nenormálních aktivit (2013)

Ked je parodia lepsia ako parodovany film, to uz je co povedat. Nasmial som sa dost, ani nebudem menovat vsetky scenky, ale fakt ma prekvapilo ze len jeden krat som si zanadaval ake to je trapne. Lepsie ako vsetky Scary movie dokopy...no mozno som to prehnal, ale urcite sa oplati pozriet.

Trans (2013)

Sedemdesiat minut je to len nudny nesurody sled naoko nesuvisiacich udalosti, pri ktorych zabera ta hypnoza, lebo od nezaujmu sa mi naozaj chcelo spat. Zaver je vsak dostatocne svizny a prekvapivy, ze jednu hviezdicku musim pridat aj ked som pochopil malo.

Mládeži nepřístupno (2013)

Nechutnost ktora je 90% casu trapna a nudna a z ktorej sa zdviha zaludok. Okrem kapitol s Annou Faris, kreslenym kocurom, a trocha s Halle Barry je to scenaristicky a rezisersky omyl. Scary movie sa oproti tomuto javi ako kvalitna, inteligentna, rodinna komedia. Keby nieto poslednej kapitoly s kocurom, tak som uz mal pripraveny odpad. Takto to vychadza presne na spodnej hranici prvej hviezdy. 5%

Hostitel (2013)

Trapny romanticky pribeh, ktory alibisticky pouziva sci-fi ako zastierku, aby nevyzeral tak neoriginalne ako vsetko v tomto zanri. Ploche vztahy, zbytocne pateticka hudba, melodramaticky koniec, nechutne herecke vykony /od toho maleho 8 rocneho zmrda, ktory mi trhal nervy tym ze rozpraval ako 30 rocny zrely chlap, bolo to na smiech..cez vyumelkovanych svalnacov, az po nevyraznu hlavnu hrdinku na ktorej tvar si do zajtra nespomeniem/..vsetko je na tomto filme zle, omyl, ktory lutujem ze som si vobec pustil. Na koniec sa oplati pockat, na chvilu sa ukaze Emily Browning.

Red (2010)

Podarena zmiesanina solidnej akcie a humoru s luxusnym kastingom. Willis sa ani nemusi velmi snazit, lebo takehoto tvrdasa hra v kazdom druhom filme a tento druh role mu sadne. To stylove vystupenie z auta nema chybu. Prva hodina je sympatickejsia a viac vtipnejsia, v druhej uz dostavame odpovede na castokladene otazky a uz to straca to zvlastne caro.

Kouzelníci (2013)

Parkrat som sa zasmial, par vtipkov je podarenych, obsadenie je prijemne, smiesny Buscemi, kuzelna Olivia Wilde a hlavne dlhovlasy Jim Carrey, ktory ani po rokoch nestraca nic zo svojho komedialneho sarmu! Ocenujem trocha iny pribeh v tomto zanri, komediu s kuzelnikmi si nepametam ci som vobec nejaku videl.

G. I. Joe (2009)

Prekvapivo dobry akcny vyplach v bondovskom style, kde hlavnou zbranou je samozrejme nablyskana akcia ktora odporuje vsetkemu co robi svet realnym. 2 hodiny je aj tak vela, posledne minuty sa uz vlecu strasne pomaly, ak je dopredu jasne ako to skonci a ak je akcie privela tak uz to zacne nudit. Istu zasluhu na tom, ze ma to relativne bavilo maju aj dve okulahodiace postavy Sienny Miller a Rachel Nichols.

Pot a krev (2013)

Nasmial som sa poriadne, postupne prichadzam na to ze Bay je najlepsi prave vtedy, ked ma rozosmiat. Jeho styl je bombovy, a tentokrat jednoznacne forma zatienila obsah. Obrovska prehliadka velkych koz, cierneho humoru, skvelych rozhovorov, zimomriavkovych melodii, kvetnatych charakterov, bizarnych situacii, originalneho strihu a neviem coho vsetkeho este. Ale pribehu som neveril ani makke ň, vsetko co ma bavilo bola prave ona komedialna vypln. Keby nieto podareneho humoru, tak neviem ako by toto dopadlo.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Casy ked sa v tejto serii dbalo trocha viac na kvalitny scenar ako na triky a vybuchy, su uz zrejme prec. Uvodna 20 minutova destrukcna nahanacka na dialnici bola este podarena a dala by sa nazvat vrcholom celeho filmu. Potom to uz slo len dolu vodou a striedala sa jedna smiesna prestrelka za druhou. Potesila ruska modelka Julia Snigir, Willis uz menej a zvysok nestoji za zmienku. Len skoda, ze film sa vola tak, ako sa vola. Na 2 sekundy sa tu mihne aj nas uznavany "umelec" Riťmus.

Případ Kim Bok-Nam (2010)

Drsny, cynicky a originalny kusok z azijskej dielne. Zo zaciatku spoznavame kruty osud jednej pohladnej, ale tyranej zeny, ktoru vsetci skaredo oslovuju, ponizuju a neprejavuju k nej ani stipku empatie ci lutosti. Od isteho okamihu sa z toho stava kvalitne, masite sado s odrezavanim hlav a prepichovanim hrudnikov. Nenudil som sa vobec, film ma isto zaujimavu myslienku a profesionalne spracovanie, najme krvavost je prvotriedna.