Temné vody (2005)

Na to ze to ma ledva nad 50% to vobec nebolo take zle, Nakatov original je samozrejme o triedu lepsi ale americania urcite nie su beznadejni. Pacila sa mi Jennifer Connelly s jej zaujimavym hereckym prejavom, tiez jej mila dcerka, vtipne figurky vratnika, domovnika a pravnika. Oproti originalu to zo zaciatku takmer nenudi, tempo je konstantne a stale sa nieco deje. Chyba je v tom, ze tempo sa do konca vobec nezmeni, drzi sa to stale na rovnakej urovni, a ked ma prist zaverecne hororove vyvrcholenie tak prichadza len dvojminutova rychlovka, cista stagnacia. Naproti tomu Japonci od zaciatku nudili, ale polhodina na konci sa rovnala cistemu, plnokrvnemu mrazeniu, tuna nic. Proti tomuto nemam, okrem sucheho zaveru /a okrem toho, ze ide o remake, co nie velmi oblubujem, lebo nemam pri ich pozerani dobry pocit/, ziadne vyhrady.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Co na tom ze sa to na Texasky masaker uz velmi nepodoba, co na tom ze v scenari su logicke diery velke ako v ementaly, hanbim sa to priznat ale tento kvazi horor sa mi pacil! Spociatku som fakt trpel a mal som chutky pustat si popri filme nejaku muziku aby som nezaspal, bolo mi zle z hlupych dialogov a trhalo mi nervy prznenie Hooperovej klasiky, ale potom som sa rozhodol ze to prosto budem brat ako nezavisly film a nie ako Texasky masaker, a vyplatilo sa. Zabudol som na nazov filmu a hned som si to lepsie uzival, druha polovica je suprova, s obrovskou davkou koz, krvi a vrestania, ved to je na slasheroch to najlepsie, vrestajuce prsnate barbiny, Alexandra Daddario do role pasovala ako malokto. Postupom casu mi uz ani nevadilo velke kvantum otravnych policajtov siahajucich po spravodlivosti, ani trapne logicke preslapy. Nic no, ako Texasky masaker nie, ale ako krvavy slasher na chvilkove posedenie, to ano.

Oko (2002)

Spociatku ma to az tak nebavilo, rozbeh bol pomalsi, operacia oka, zvykanie si, sedenia u doktora, nemocnica, ale casom sa z toho vyklul zaujimavy horor, ktory svoju hlavnu zbran predstavil, na rozdiel od Siesteho zmyslu, uz na zaciatku. Miestami je to pekne dojimavy film ktory je doprevadzany necakane jemnou a slzivou hudbou, okrem toho sa pri tom da bat, sceny s duchmi su posobive, scenar parkrat prekvapi, predfinalne rozuzlenie som velmi nepochopil, akcny zaver sa mi pacil, film si zasluzi tych 70%.

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Nad tym, ze toto ma vyssie hodnotenie ako original sa mozno len pousmiat, nejde mi to do hlavy. Ultranesympaticka osoba je zavreta do ustavu pre drogovo zavislych, vida svoju mrtvu sestru /Katharine Isabelle TAK velmi chybala/, a spolocnost jej robi 12 rocna, blondata, otravna kunda zavisla na komixoch s neschopnostou rozpoznat realitu, to je teda.. Cela prva polovica sa odohrava s trapnom ustave a pripomina to skor film o drogovej zavislosti a nie vlkolaci horor. Je to obrovska nuda bez atmosfery a so stupidnymi dialogmi, vyhovarat sa na slaby rozpocet nie je asi na mieste, aj jednotka mala beckovejsi vzhlad.

American Mary (2012)

Wau. Neskutocne uchylny a zaroven neskutocne sexi film, ocividne aj takyto film sa da natocit. Rozplyval som sa nad odvahou tvorcov, kam su az ochotni zajst aby sokovali, podarilo sa to a bol som na jednej strane znechuteny a na druhej nadseny. Najma z toho, ze maloco je priamo vidiet, nie sme svedkami pomaly ziadneho nasilia, ale aj napriek tomu to dokaze znechutit, uz len pomyslenie nad tym co klienti ziadaju je chore. Mam totalne sucho v ustach a stale nechapem co som videl. Ked sa zamyslim, nie je to pomaly v nicom odlisne od dalsej prasaciny Ludska stonozka, ktora si vystacila s jednoduchsim scenarom. Ale American Mary je inteligentny explotation s dejom a s ackovymi parametrami a nemozem dat menej ako 4! Katharine Isabelle je vo svojej roli uplne dokonala a neznesitelne sexi, a zaradzuje sa do mojho pomyselneho rebricka najoblubenejsich psychopatickych filmovych zloduchov.

Klíč (2005)

Kvalitna ducharska zalezitost s mnohymi kladmi, prepracovanym scenarom, tajomnym domom, ale hlavne so sialenou a diabolskou pointou, ktora prekvapi aj najvacsieho predvidavca. Okrem poslednych minut na mna nemal film skoro ziadny ucinok, je to intelignetne, posobive, zrucne natocene, vsetko ako ma byt, ale su horory ktore ma bavili viac.

Riskni to s JOJ! (2013) (pořad)

Ked vidim taketo skurvene programy tak sa mi obracia zaludok vsetkymi stranami, to je vazne sila ako sa ti hajzli vysmievaju naivnym telefonujucim do ksichtu, preboha prosim vas, nevolajte tam!!!! Toto je ten najprizemnejsi televizny odpad a hnus aky si len mozno predstavit...

Džuon 2 (2000)

Nerozumiem velmi preco to Takasi Simizu rozdelil na dve kratke polofilmy, pricom mohol vzniknut jeden plnohodnotny kvalitny, takto je dvojka len recyklaciou najlepsich scen z jednotky a tie "svoje" kapitoly nie su az na jednu vynimku zaujimave. Ale budem to hodnotit ako celok spolu s jednotkou, a v tom pripade ide o naozaj mrazivy japonsky sok horor. Najviac ma vystrasila kapitola s malym chlapcom a jeho matkou v igelitovom vreci, a kapitola kde chlapca po nemocnici nahana "to".

Ring 2 (1999)

Absolutne ma to nebralo, uz po par minutach som bol myslou vsade mozne len nie pri filme, cele to je take prekombinovane, roztahane a nudne. Original ako horor este ako-tak respektujem, da sa pri nom bat, dvojka je uplne o nicom, nudne blabolenie o kazete a rieseni vsetkych moznych teorii ako sa zbavit kliatby, 95% casu su len nezaujimave rozhovory, tych par sekund hororu ma urcite nespasi. Objektivne si to zasluzi minimalne tie dve, ale tak znudeny ako som bol po dopozerani tohto som uz nebol nepametam.

Triangle (2009)

Ja osobne som vela nametov na tento sposob nevidel, takze pre mna to bolo originalne, ba nebojim sa povedaz az genialne, clovek ktory toto napisal si zasluzi pomenovanie genius. Kvanta a kvanta otazok na ktore nie su zrozumitelne odpovede, posuvanie sa casopriestorovym kontinuom a prepojovanie jednotlivych casovych linii, mnozstvo priestoru pre talentovanu reziu, jeden z najlepsich scenarov, sokujuci zaver a po cely cas dusna mysteriozna atmosfera, mnozstvo WTF momentov, casto som sa pytal: Co sa to tu kurva deje?. Film pri ktorom treba rozmyslat, a ja som z neho uplne nadseny ako som uz dlho nebol. Melissa George /pre mna dovtedy znama ako "Camilla Rhodes" z Mulholland drive, ci z 3:15 zomries!/ bola perfektna volba, dobre sa na nu pozera, presvedcivo hra a ma zaujimave zenske prednosti! Mozno je 5 hviezd trocha prehnanych a unahlenych, lebo som este stale v soku z pointy. Je len velmi tenka hranica medzi umeleckym dielom a krasne vyzerajucim gycom, toto je dokaz!