Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Reality show moc nesleduji, ale tohle je výjimka. Žádná reality show se této zatím nevyrovnala (z těch co jsem viděla), myslím, že naprostým právem vyhrála už tolik cen Emmy za nejlepší televizní show. Sleduji poctivě každou sérii a zatím nebyla snad žádná, která by mě zklamala, (nejslabší byla možná série, kde soutěžily rodiny). Napětí od začátku do konce, skvěle vymyšlená show. Škoda, že se asi tato show nikdy neobjeví v našich končinách.

Anglický pacient (1996)

On je to pěkný film, ale podle mě mírně přeceňovaný. Samozřejmě, po technické stránce je film bravůrní (ono se ani od Anthonyho Minghelly nic jiného čekat nedá), skvělí herci, ale obsah mi přijde slabší a navíc je film možná zbytečně tak dlouhý. Nj, já prostě nedám dopustit na režisérův druhý majstřík "Návrat do Cold Mountain", vím, že se mnou spousta nemusí souhlasit.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Neuvěřitelně silný film z války. Anthony Minghella je mistr romancí a srdce mi bušilo od začátku do konce. Po odchodu Inmana do války sice přichází trochu slabší část, jenže po jeho útěku z nemocnice, kdy se touží vrátit ke své Aydě začne být film pro mě přímo dechberoucí. Mistrná režie, skvělé herecké trio v hlavní roli, nádherný příběh lásky uprostřed hrůz války. Pro mě jednoznačně nejsilnější momenty z filmu například část s Natalii Portman, rodiče bránící své děti za každou cenu a samozřejmě konec filmu, který skončil asi tak jak má. Mrzí mě jen, že Anthory Minghella už není mezi námi, věřím, že by nám toho ještě mohl ukázat hodně. Pro mě je Návrat do Cold Mountain jeho nejlepším filmem, který převyšuje i jeho nejoceňovanější film Anglický pacient. Film má neuvěřitelnou sílu a dokáže zasáhnout.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

No mám hodně smíšené pocity. Nadávala jsem už od začátku, co se mluvilo o rozdělení do dvou části a těď to chápu ještě méně. Samozřejmě, že jde o peníze, ale rozdělení do dvou části filmu velmi uškodilo z mého pohledu. Ve filmu se totiž vlastně nic nestalo, nic co by mělo velký význam, co by příběh posunulo dopředu. Všechno důležité z tohoto dílu by se vešlo do cca 30 minut. Jenže diváci se zde můžou rozdělit na ty, co knihu četli, co knihu nečetli a ještě na velké fanoušky celé knižní série. Tento díl je věnován právě té třetí skupině - fanouškům. Věřím, že fanoušci knihy budou z tohoto dílu nadšeni. Tato část je zaměřena na emoce, zabývá se pouze hlavním triem a na to, jak je všechno změnilo, co všechno museli obětovat. Zkuste fanouškům knihy vyškrknout chvili Harryho u hrobu svých rodičů, nebo snad scény s Dobbym a tak podobně. Je jasné, že producenti nemysleli na fanoušky, ale jen na to, že dva díly vydělají více než jeden. Nejsem z filmu nadšená, ale ani zklamaná, beru to jako dárek fanouškům, kteří si tak můžou na plátně užít emotivní chvíle svých oblíbených hrdinů, neberme jim to. My ostatní se dočkáme v červenci a věřím, že to bude stát za to. Dávám 4 hvězdy, ačkoliv slabší, 3 dát nemůžu, protože jsem je dala předchozímu dílu, který považuji za nejslabší z celé série a protože se mi na filmu celkově líbila atmosféra, hlavní herecké trio zatím nikdy nehrálo lépe. Musím ještě pochválit soundtrack, úvodní scénu, která se mne dotkla nejvíce a vrchol zpracování příběhu tří bratří. Těším se na druhou část.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

ne ne ne a ne! Už nikdy to nechci vidět. Byla jsem nucena se na to dívat hned několikrát za sebou a myslela jsem, že už to nepřežiju. Nehorázná kravina, u které se nejde ani smát.

500 dní se Summer (2009)

Z této komedie by si měli vzít příklad všichni, co se chystají točit film v tomto žánru. Strašně oceňuji to, že to není jen další tuctová romantická komedie, kde muž pozná ženu, zamilují se a pak... no však to znáte. Skvělý konec a Josepha Gordona-Levitta mám čím dál tím radši. Přiznávám ale, že plně jsem tento film docenila až po druhém zhlédnutí.

Počátek (2010)

Paráda! Bavila jsem se od začátku do konce. Christopher Nolan je genius a buduje svůj vlastní žánr. Hotelová scéna byl pro mě mimořádný kino zážitek. Skvělý výběr herců, z nichž u mě tentokrát vede Joseph Gordon-Levitt (promiň Leo). Jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku.

Vášeň a cit (2007)

Film, který si pro sebe jednoznačně ukradl James McAvoy. Anne Hathaway na svůj herecký protějšek ani zdaleka nestačí. James je pánem filmu a celý film na něm stojí. Jeho charisma je největší důvod, proč se na film podívat. Tvůrci zde až příliš viditelně kopírovali Pýchu a předsudek a to neskutečně vadilo.

Medvěd (1988)

To co film u mě vyvolal, když jsem byla malá nelze ani popsat. Když se s někým bavím o filmech o zvířatech, vždycky zmíním tento film a už mám slzy na krajíčku. Jediný film, u kterého brečím od první minuty do poslední minuty. Neuvěřitelné, jak Vás dokáže tak silně zasáhnout malý film o dvou medvědech.

Chirurgové (2005) (seriál)

Chirurgové jsou už tak trochu mou srdeční záležitostí. Nemohu dát jinak než 5 hvězd. První tři série jsou u mě absolutně bezkonkurenční. Tolik emocí v jednom seriálu se jen tak nevidí a proto ten seriál miluji. Stále mě zajímají osudy všech postav a jsem zvědavá, kam se seriál ještě dostane. Neznám seriál, který by si udržel takovou vysokou kvalitu tak dlouhou dobu. Rozhodně jeden z nejlepších seriálu z nemocničního prostředí.