Joker (2019)

Za mne velké překvápko. V tom dobrém slova smyslu. Výborný herecký výkon Joaquina Phoenixe nám vykresluje postupnou přeměnu z obyčejnýho týpka v jednoho z největších padouchů DC universa. Melodramatický film, který nás donutí se zamyslet nad tím, jestli je Joker opravdu takový záporák, jak ho běžně známe. PS. ač nekuřák, po shlédnutí tohoto filmu jsem měl neodolatelnou chuť si zapálit cígo. Několikeré detailní záběry, i zvukové efekty, hořící cigarety, jsou mesmerizmující...

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Film mého dětství. Nostalgie zde funguje na 99.95% a nemohu tedy hodnotit nikterak záporně... Film o vyjímečně hodném mimozemšťanovi. Dnes se tento film již řadí mezi "klasiku".

Coherence (2013)

Na tenhle film jsem koukl naprosto nepřipraven, nevědouc, oč půjde. Dostal jsem totální mindfuck a vůbec mi nevadilo, že je to vlastně rozpočtově velmi omezený film a ani jsem neřešil, že jde o celkem omleté téma. Zkrátka mi to sedlo, od začátku až do konce.

Tenet (2020)

Možná bych si měl tento film pustit ještě jednou. A nevím, jestli se na něj nedívat spíše od konce, abych si jej patřičně vychutnal.

Nuda v Brně (2003)

Za mě tady ten film prostě "zraje jak víno". Čím starší, tím lepší.

Zombi 2 (1979)

Oproti Beyondu tohle dějově aspoň tolik nekulhá. Gore efekty jsou velice cool a srovnávat to s tvorbou od Romera je nesmysl. A kvituju tu super synťáckou hudbu, která film doprovází.

Králové videa (2020)

Jelikož jsem zažil dobu, o které je ve filmu řeč a vyrůstal jsem na filmech s rychlodabingem, zafungoval na mě celý počin úplně dokonale. Kdo tu dobu zažil, pro něj bude tenhle dokument o nostalgických retro vzpomínkách na doby dávno minulé. Obávám se však, že mladším ročníkům nejspíše nebude mít co nabídnout. Ti jsou naprosto jinde a zjišťovat, jak to fungovalo dřív, prostřednictvím tohoto filmu, bude chtít málokdo. Ti radši svůj čas věnují někomu na livestreamu na YT.

Pátý element (1997)

Na tento film jsem v době, kdy šel u nás do kin, byl celkem 3x. A to už je samo o sobě co říct. Za mě je to super zábavná jízda od začátku až do konce a navíc obsazená kvalitními herci. Prostě bavilo a baví stále.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Musím se přiznat, že se mi víc líbí tento remake, než původní originál z roku 1968, ač to může vypadat jako hereze. Maestru Savinimu se prostě podařilo zabrnkat na ty správný strunky. A cením, že nejde o pokus udělat pouhopouhou barevnou kopii originálu.

Volný pád (1993)

Na tomto filmu je úžasný sledovat, jak "hlavní hrdina" postupně zabředává do čím dál hlubšího bahna a přesto všechno máte pocit, že s ním naprosto soucítíte a v podstatě nadšeně kvitujete každý jeho skutek, jelikož mu zatraceně rozumíte. A navíc mě bavilo všímat si každičkého detailu - film jsem viděl nespočetněkrát a vždycky jsem objevil něco, čeho jsem si předtím nevšiml.