Ave, Caesar! (2016)

Jako celek to moc nedrží po hromadě a některé vedlejší příběhy mohly dostat větší prostor. Ale jednotlivé scény a některé momenty jsou vtipné a vydařené.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Když si vezmu Batman versus Superman, Captain America: Občanská válka a X-Men: Apokalypsa, Tak X-Men Apokalypsa mě bavilo nejvíc. Quicksilver a Wolverine pobavili velice. ale i ta osudovost celého příběhu mě chytla.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Špatný, fakt špatný. Muzika má sice stále grády, ale jinak je to zlé. Ježíš je silný snad jedině v Getsemane, jinak působí jako totálně uplakaná a ufňukaná panenka která se všemu diví jak Alenka v říši divů. Apoštolové působí jako partička metrosexuálů, to samé Šimon Zelótes. Pilát působí jako komiksová parodie a Heroda jsem zahrál v pašijových hrách líp snad i já. Jediný, kdo byl celkem uvěřitelný byl Jidáš, Máří Magdaléna a Kaifáš. Zajímavě byl pojat příjezd do Jeruzaléma kdy to Rada velekněží sleduje v TV. Kompars namaskovaný jako postavičky z Adams Family tomu ještě dodal a konec už byl vyloženě přestřelený. Mám ten příběh rád a původní zpracování je prostě skvělé. Dokonce i česká verze té původní neudělala ostudu. Ale tohle byla fakt tragédie.

Admirál (2015)

Holnďani si natočili svůj film o svém národním hrdinovi. No co už. Nakolik to bylo věrné historii to nevím, ale Ďuro má ve svém komentáři 100% pravdu. Mě navíc trochu štval ten natahovaný konec s tunou zpomalených záběrů. Nicméně, bitvy se mi neomrzely a Anna de Ruyter je fakt pěkná baba. A flanker.27 k tomu má v komentářích fakt hustou historickou vložku.

Pohádka pohádek (2015)

Pohádky v té pravé, ryzí podobě. Podobenství o tom, že všichni jsme jen provazochodci na laně a lehce můžeme sklouznout do propasti. Skvělá vizuální stránka, úžasná hudba a ve finále nádherná pointa.

Příběh heavy metalu (2011) (seriál)

Trochu mě mrzí, že se taky nevěnovali Power a Folk metalu. Ale jinak to byla velice inspirující záležitost která mi ukázala co všechno o tomhle hudebním žánru nevím.

Padesát odstínů šedi (2015)

Tak milí zlatí. Včera jsem si (čistě ze studijních důvodů) střihnul těch 50. Jestli se dá podle průměrné knihy natočit nadprůměrný film? Nedá. Ale upřímně ty šílené kritiky na CSFD jsou vážně přehnané. Podle mého skromného odhadu je 50 normální průměrná romanťárna se sado maso prvky. Dakota docela uvěřitelná a Jamie Dornan vlastně taky. Erotické scény nudné (ale to se dalo čekat), mezi hlavnímy postavami to spíš drhlo než jiskřilo a chyběla tomu hloubka nebo naopak větší nadhled. Závěr je záměrně otevřený, takže ten bych jako zápor neviděl. Byly momenty kdy jsem se upřímně bavil a od srdce zasmál (scéna s procházením smluv, příchod matky a všeobecně momenty kdy si Dakota dělala z Greye srandu (což bylo zřídka). Je to líbivě natočené a takové uhlazené. Nicméně příběh je hloupoučký ( usuzovat že žena bude mít ráda mučení když si v nervozitě kouše ret ergo myslet si že předělám chlapa který rád řeže holky je vážně hloupé. A aby si panna myslela, že se jí bude líbit bondáž a mučení? To by byla trochu hloupá.) Myslím si, že o tohle téma se mnohem lépe postaral film sekretářka a 50 je tak maximálně tří hvězdičkový film.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Netvrdím že Scottův film je dokonalý, ale látku podle mě uchopil překvapivě civilně a vztah Mojžíš Farao a Mojžíš Bůh myslím vystihl trefně. Je fajn, že to není jen o Egyptských ranách a digitálních efektech. Líbí se mi kritický přístup k tématu a celé to vnímám jako sice zkratkovitý, ale kvalitní pokus remytologizaci toho příběhu. Občané narážky na dnešní dobu a Stát Izrael potěšily. Edgerton a Bale na svém místě sice nezáří, ale své party uhrají uvěřitelně.

Mokřina (2014)

Ten film má neskutečnou atmosféru. Zápletka není nijak originální a i druhá záptka není zas tak originální. Ale překvapivě civilní pojetí , skvělá atmosféra a bezvadná kamera i odpovídající hudební podkres dělají z průměrné detektivky něco víc. Nedivým se, že to všichni srovnávají s True detective.

Americký sniper (2014)

Čekal jsem patriotistickou srágoru až na půdu, když to mělo v USA takový ohlas že to překonalo všechny možné blockbustery. Ovšem nakonec se mi dostalo překvapivě civilní výpovědi o cestě jednoho kowboye z Texaského vidlákova přes kariéru odstřelovače v Iráku až k sobě samému a své rodině. Samozřejmě se Clint nevyhnul patetickému patriotismu, ale ten byl v míře únosné. Cooper zvládl svůj part dobře a uvěřitelně. Bojové akce byly nadupané a realisticky podané. Příjemně civilně od vyprávěná cesta jedné legendy. Za mě rozhodně čtyři.