Láska je láska (2012)

Ubohé co se týče námětu, jinak natahovaná nuda. Jednu hvězdu navíc za Vetchého, díky kterému je to alespoň občas komedie. Hudba (Ondřej Brousek): 4z5 (80%)

Amazing Spider-Man (2012)

Je to v jiném stylu než původní série, ze začátku jsme si na sebe museli trochu zvykat. Nicméně zhruba po úvodní bezvýrazné hodince jsem se asi nějak přizpůsobil a neměl jsem s tímto filmem nejmenší problém. Zvykat jsem si musel i na hudbu od Jamese Hornera, je to úplně jiný styl než ze starší verze Spidyho. Hudba (James Horner): 3z5 (60%)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

David Yates to dokázal i podruhé. I když si myslím, že více režisérského umu předvedl v předchozím díle. Především v prostřední části zde ale ve svižném tempu servíruje jednu skvělou scénu za druhou, a to nemyslím pouze ty velké davové. Parádní atmosféru dotváří povedená kamera ale především Desplatova hudba. Hudba (Alexandre Desplat): 5z5 (100%)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Super nápad, dostatečně prošpikovanej hláškama. Naprostá spokojenost. Hudba (David Arnold): 3z5 (60%)

Lidice (2011)

Na české poměry velmi povedený film. Scénář nejspíš není z nejsilnějších, mě zaujala hlavně v našich poměrech velmi dobrá kamera (i když v klíčových scénách spíše selhává), ale především styl hudby. Hudba (Michal Hrůza, James Harries, Karel Heřman): 4z5 (80%)

Kung Fu Panda 2 (2011)

Bezkonkurenčně nejefektnější animace, bezvadné a nápadité akční scény a k tomu kopa hlášek. Na pozadí si z hudbou pohrávají moji dva top skladatelé Zimmer s Powellem, i když výsledek není úplně dokonalý, má to k němu blízko. Hudba (Hans Zimmer, John Powell): 5z5 (100%) ... The music is pure awesomeness!!!

Melancholie (2011)

První část bych ještě přežil, i když i ta postrádá většího smyslu. Ale k druhé části už nemám co říct, neboť tam nic není.

Zvuk hluku (2010)

Skvělá nálož originality a recese. Škoda jen, že tempo filmu z úvodu nevydrží až do konce. Nicméně hudební kreace opravdu obdivuhodné. Hudba (Magnus Börjeson & Six Drummers / Fred Avril): 5z5 (100%) / 2z5 (40%)

Zrození Planety opic (2011)

V rovině vizuálních efektů samozřejmě patří tento film ke špičce současné filmové tvorby, ale bohužel ke scénáři se přisoupilo tak, že "příběh je více méně danej, tak nad tim nebudem moc přemejšlet". Hudba (Patrick Doyle): 3z5 (60%)