Maniak (2012)

S velkým odporem jsem dokoukal do konce. Velmi nechutné, velmi explicitní. Nicméně není tomu moc co vytknout, jen to nebylo zrovna pro mě. Co mě naopak velmi těšilo byla ale hudba, Rob je mi neznámý, dostává však první palec nahoru. Hudba (Rob): 4z5 (80%)

Konečná (2013)

Chápu ta nižší hodnocení, i já bych jinak dal stěží 3. Ale když vidím dědu Arnieho, jak bere do ruky brokovnici a trousí hlášky, kterými si dělá srandu sám ze sebe, tak mu ještě tu jednu, šerifskou hvězdu musím přidat. Hudba (MOWG): 4z5 (80%)

Pád Bílého domu (2013)

Byla by to fajn oddychovka, kdyby to bylo pojato s velkým nadhledem. Jenže oni to všechno myslí vážně. Takže jen ať si Amíci točí dál tyto patetické odpady, asi aby měli co dávat na Den nezávislosti, ale proboha ať to už nešíří po světě. Hudba (Trevor Morris): 3z5 (60%) "Orchestra & Choir: The Bratislava Slovak National Orchestra"

Legendární parta (2012)

Je vůbec možné, že je v oficiálním textu distributora zmínka o animované události roku? Nevím, ale já jsem od Dreamworks zvyklý na jiné kousky. Celkem otravná záležitost mířící striktně na cílovou skupinu tak do 6 let a i zde bez jakékoli přidáné hodnoty. Hudba (Alexandre Desplat): 3z5 (60%)

Raubíř Ralf (2012)

Čekal jsem to trošku odvázanější. Začátek vypadal hodně slibně, ale ne, je to zkrátka animák pro nejmenší příjemně osvěžen světem games, srandičkami v animaci a sem tam nějakým vtípkem. Hudba Henryho Jackmana dokonalá pouze místy. Hudba (Henry Jackman): 4z5 (80%)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Stále to má úžasnou výpravu, geniální lokace a vizuální efekty, které dodneška uvidíte v málokterém filmu. Stále to má ten "look" Pána prstenů. Ale jinak je to prostě rozbředlá kaše, nastavovaná za krajní meze. A Howard Shore přidal oproti Pánu prstenů snad jediný motiv. Hudba (Howard Shore): 4z5 (80%)

Koupili jsme ZOO (2011)

Zde se musím přidat na stranu pětihvězdičkových hodnocení, nemůžu jinak. Ano, je to slaďák, je to idylka, ale když vás tento film zastihne ve správném rozpoložení jako mě, dokonale vás pohltí a sešle na vás vlnu emocí a dobré nálady. Atmosféra založena na skvěle padnoucí hudbě, základním stavebním kamenem filmu. Hudba (Jónsi): 5z5 (100%)

Nespoutaný Django (2012)

Waltz a DiCaprio skvělí. Ale někdy to prostě bylo až moc. A taky to bylo o hodinu delší než by bylo vhodné. A i když to má ten správný styl, u mě je to prostě o kousek níž než předchozí Tarantinovka = moje bestovka.

Skyfall (2012)

V Bondovi nejsem moc zběhlý, tahle série mě doteď míjela. Nicméně tento film šlape perfektně, skvělý Bardem především ve svém úvodním vystoupení a co tu funguje hodně dobře je také Newmanova hudba, která táhne mnoho scén, bondovské motivy mu rozhodně sedly. Hudba (Thomas Newman): 4z5 (80%)

Nevědomí (2013)

Joseph Kosinski nám opět přinesl dokonalý vizuálek s neméně dokonalým hudebním doprovodem. Tohle on prostě umí a jeho styl mi dokonale sedí. Už v Tronovi, kde nám k tomu hráli Daft Punk, mi to stačilo k naprosté spokojenosti a vůbec jsem si nevšímal dementního scénáře. V Nevědomí se nad příběhem přemýšlelo trochu víc a rozhodně se to povedlo, i když bylo využito různých šablon z jiných filmů. Ve výsledku tedy ještě větší spokojenost a v Imaxu, kde mi k tomu hrály M83 opravdu na plný pecky, to byl zážitek. Hudba (M83): 5z5 (100%)