Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak doufám, že už tímto filmem Peter Jackson definitivně opustil Středozemi. Protože z toho jak dopadla tato trilogie jako celek, jsem zkrátka zklamán. Za pár let už si ani nevzpomenu, že byl nějaký Hobit natočen, přesto že jsme jím byli po kouskách krmeni tři roky. Výjimkou bude Martin Freeman jako Bilbo. Jediná postava, které není co vytknout. I když v posledním filmu neměl mnoho prostoru, scény s ním jsou jedním z mála světlých bodů v jinak zbytečných digitálních hrátkách. Možná kdyby to byly jen dva filmy. Takhle to sice vypadá jak Pán prstenů, ale to je asi tak všechno. Hudba (Howard Shore): 3z5 (60%)

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Tenhle příběh se zajímavými zvraty a myšlenkami by si rozhodně zasloužil kvalitnější zpracování. Dokázal bych si představit i plné hodnocení, zvlášť s takto kvalitním obsazením. Jenže v tomhle téměř televizně působícím filmu mi takový Michael Cane podivně trčí. Svou zásluhu na tom má i opět televizně nevýrazná hudba. Zkrátka slabé čtyři. Hudba (John Debney): 1z5 (20%)

Birdman (2014)

Vtahující Lubezkiho kamera, zneklidňující rytmický doprovod Antonio Sancheze. To je vše, co si z filmu budu pamatovat. Natočený hlavně pro formu, víc nenabízí. V tomto případě pro mě nedostačující, bohužel.

Plán útěku (2013)

No scénář byl teda tak blbej, že se to nehodí ani k takovýhlemu akčnímu béčku. Na průměr to vytahuje jenom Arnie, ten tomu dodává ten správnej nadhled. S utahanym otrávenym Stallonem tvořili celkem dobrou dvojku. Hudba (Alex Heffes): 3z5 (60%)

Železná srdce (2014)

Tankový bitvy jsou super. Dokud jedou a střílej tanky, tak to nemá chybu, všechno ostatní ale dosti drhne a pokulhává. A ke konci už se projeví i přepálená stopáž.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Očekávatelné zklamání, ale trochu větší než jsem čekal, proto ty neobjektivní 3*. V podstatě na tom není nic špatně, příběh důstojně navázal, animace také dobrá, ale už jsem na to nezíral s neskrývaným nepotlačitelným úsměvem od začátku do konce jako u jedničky, kde opravdu všechno šlapalo naprosto perfektně a příval emocí byl mnohem silnější. Jednička byla perfektně sestříhaná, to fakt nemělo slabší chvilky, s naprosto neopakovatelnou hudbou, čímž to působilo mnohem dynamičtěji a emotivněji. To se zde nepovedlo, občas se to docela i vleklo, i když to má navíc jen 10 minut, já byl přesvědčen, že je to nejmíň půl hodiny. Hudba pouze recykluje první díl, přibyl pouze jediný motiv (i když velmi dobrý), ale celkově vyznívá slabším dojmem. Zkrátka i po druhém zhlédnutí, když se řekne Jak vycvičit draka, vybaví se mi jen první díl, druhý nejspíš rychle vyšumí. Hudba (John Powell): 4z5 (80%) --- Edit: S poněkud větším odstupem a objektivnějším přístupem musím uznat, že se stále jedná o značný nadprůměr mezi záplavou animáků a hodnocení tomu upravuji.

Godzilla (2014)

Příběhem je to obdoba Pacific Rim, souboj obřích monster. Až na to, že zde se toho neúčastní lidé a tak jsou zde v podstatě zbyteční. Ale natočeno je to parádně, má to atmosféru a spoustu scén jsem si vyloženě užíval. Hudba (Alexandre Desplat): 3z5 (60%)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Musiken är framförd av den Slovakiska Nationalsymfoniska Orkestern, Musiken är inspelad i den Slovakiska Radions Konserthall, Bratislava

Jak vycvičit draka (2010)

Je víc animáků, které jsem ohodnotil plným počtem, nicméně následující tvrzení (které smažu hned, až nebude pravdivé) platí stále: TOTO je pro mě nejlepší animák všech dob. Skvěle napsaný, celý film je dynamický (jediná scéna není zbytečná) a plný emocí. A celkový dojem umocňuje hudba. A to nejkrásnější hudba, jaká kdy byla napsána k animovanému filmu, a dost možná k jakémukoli filmu vůbec. Johne Powelle, smekám, podobně se ti s Hansem povedla ještě Kung Fu Panda 2, ale toto je přece jenom o třídu výše. Napadá mě mnoho dobré filmové hudby, ze které si pamatuju jeden dva motivy, ale tuhle znám nazpaměť od úvodních po závěrečné titulky. Nádhera. Hudba (John Powell): 5z5 (100 %)

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Vizuál, hudba původní i použitá, herci. Bene Stillere, jak se ti tohle povedlo? Jak je mi tenhle film blízký, od základní myšlenky a tím, jak jí podává, až po každý jednotlivý vtípek, je jasné z mého hodnocení a okamžitého umístění v mé TOPce.