Osm hrozných (2015)

Score Performed by: Czech National Symphony Orchestra, Recording Studio: CNSO Recording Studios, Prague

Marťan (2015)

Pohodový film, který si tak volně běží a je zábava ho sledovat. Nicméně a tak trochu bohužel se pohodová atmosféra na dlouho neztratí ani při dramatičtějších scénách, což je vzhledem k tématu a žánru vesmírného sci-fi trochu škoda, protože je zde "vesmír", který by měl hrát roli "záporáka", celkem umírněný protivník. Film tak ve výsledku nezanechá hlubší dojem, ale času stráveném u filmu rozhodně nikdo nebude litovat.

Jurský svět (2015)

No. Začalo to celkem dobře. Snaha navázat na první Jurský park je vidět, a to jak hudebně, kdy nám nostalgicky pouští staré motivy (sice bez jakýchkoli úprav, ale proč ne), tak vůbec celkově uvedením do nového parku, který je trochu aktualizovaný do dnešní doby. Chris Pratt je sympaťák, Irrfan Khan jako nový Hammond taky v pohodě, zbytek postav nezajímavý. Pak nám začíná zápletka. Dinosaurus "záporák", o kterém se toho zpočátku záměrně moc nedozvíme, se nám celkem chytře předvede. Jenže když se začne rozjíždět akce, cosi se zvrtne. Ti, co na tom byli v kině, měli výhodu a nevšimli si toho, neboť dobře ozvučená akce na velkém plátně (u některých možná i ve 3D) jim pravděpodobně zatemnila mozek. Nevím, kdy jsem si poprvé uvědomil, že se vlastně koukám na hroznou chujovinu, ale nejspíš to bylo v momentě, kdy se z velociraptorů (vzpomeňme si na jejich dokonalou scénu z prvního dílu), stali stopařští psi. A dál už to bylo jen horší. Přidal se k tomu i tyranosaurus, který nedoběhne ženskou běžící na podpatcích (ale možná se v kinoverzi stihla přezout - pokud ano, na blue-ray to vystřihli) a dokonal to úplný závěr když už je po všem, kdy se tyranosaurus s velociraptorem poplácají po zádech, řeknou si: "Tak zas někdy, ale teď už musím běžet" a velociraptor opravdu odběhne, jako kdyby mu za rohem ujížděl autobus. Uf! Alespoň, že při závěrečných titulcích opět pustí nějaký ten úryvek z hudby prvního dílu, a já si tak vzpomněl, že začátek celkem ušel, a odvrátí tak hrozbu udělení odpadu! Hudba (Michael Giacchino): Byla tam vůbec nějaká? Já si jen pamatuju, že tam hráli kousky z jedničky.

Hodný dinosaurus (2015)

Teda ta animace... několikrát mi spadla čelist až na podlahu. Jenže ani u animáku není technická stránka filmu všechno, pokud nemá sloužit jen jako spořič obrazovky. A ten příběh.... měli se trochu hecnout i scénáristi, ne jen animátoři.

Interstellar (2014)

Vedle Interstellaru jsou všechna ostatní sci-fi jen neškodné pohádky pro děcka. A vlastně téměř všechny ostatní filmy taky. Monstrózní, epický, velkolepý, tato označení sedí k tomuto filmu a k žádnému jinému. A kdo na něm nebyl v Imaxu, tak už nikdy nezjistí, proč byl imax vlastně postaven. Hudba (Hans Zimmer): 5z5 (100%)

Equalizer (2014)

Velmi vlažný a pomalý úvod, ale nakonec se ukázalo, že přesně takhle to mělo být. Protože film se stupňuje a graduje exponenciálním tempem, přičemž Denzel ani nemrkne a z každého jeho pohledu je jasné, že tohle nikdo nepřežije. Vše završeno povedenou Obi-řežbou. Ze zívačky jsem se prokoukal až ke spokojenosti.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Dnes jsem tenhle film viděl poprvé. No a to je nejspíš důvod toho nízkého hodnocení. Dnes už zkrátka tento fenomén (proč se jím jen stal? Nevím, nejsem pamětník) nemá co nabídnout. Záměrně si ho už znova nejspíš nepustím, takže na něj budu vzpomínat jen jako na sympaticky přitroublou blbůstku.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dobře napsané, propojení dvou světů, dvou generací x-men, všechno beru, jen.... Jsem si pořád musel říkat, jaká pecka by to musela být, kdyby to mělo tu dynamiku a nadhled První třídy. Kdyby i tohle měl v ruce Matthew Vaughn s hudbou Henryho Jackmana, to by teprve muselo být Epic! Hudba (John Ottman): 2,5z5 (50%)

Vlk z Wall Street (2013)

Zvrácený film z naprosto zvráceného prostředí, kde peníze jsou na vrcholu žebříčku hodnot. A pro koho ne, tak je akorát slaboch, k**va. A zvrácený film proto, že jsem se smál a bavil se, ale zároveň se mi z toho představení chtělo blejt. A DiCaprio tu předvádí neskutečný výkon. Hnus.

Tři bratři (2014)

Scénáristicky je to velké zlo, pospojované tři pohádky a přidaná hodnota jen v tom, že je to zhudebněné. To mi zkrátka hlava dosud nebere. Ale filmařsky mi to bylo hrozně sympatické, snaha o rozmáchlejší kameru, Novinskiho hudba, samé plusy. Někdy trochu kostrbaté, ale snahu cením. Bohužel se stupidně neoriginálním dějem je celkový dojem trochu rozpačitý. Hudba (Michal Novinski, Jaroslav Uhlíř): 4z5 (80%)