V zajetí démonů 2 (2016)

Asi zatím nejstrašidelnější film, který jsem zatím viděl. Atmosféra výborná, hrátky s kamerou taky, jen tomu chybí pořádný závěr.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tři hvězdy za to, že to v každém detailu vypadá jako původní série, od celkového vizuálu, přechodů scén, zvuků, samozřejmě hudby Johna Williamse, zkrátka každý technický detail je tu. Úplně zapomenete na to, že od natočení epizody IV uplynulo 38 let. Jednotlivé scény tedy skvělé, ale jako film zklamání. Že i příběh vykrádá z původních filmů co jde totiž už rozhodně skvělé není. Navíc žádné napětí, žádné osudové postavy, děj plytký až hrůza a záporák slabý tak, že se o hrdiny vůbec nebojíte. Nečekal jsem nic moc a to jsem také dostal.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Na můj vkus (a doufám že i na Star Trek) to bylo mimořádně tupé.

Captain America: Občanská válka (2016)

Konečně další film série, který to celé někam posouvá a není jen dalším dílem v nekonečné telenovele. Už bylo načase a stojí to za to. Povedený je příběhový zlom, ale průlomové je také to, že je zde poprvé naznačen strach o jednotlivé postavy, které se již nezdají být tak nesmrtelné, jak doposud působily a že i je jednou může dostihnout osudový moment. Zlomový film a snad tento trend bude pokračovat!

Ant-Man (2015)

Hodně zvláštní komiksovka se všemi těmi mravenečky okolo, ale jak jinak přispět do marvelovského vesmíru než 10x viděným a 10x zrecyklovaným, takže konečně něco jinak. Sidekick partička boží a závěrečný fight, snad nikdy jsem se ještě u bitky tak neřechtal, námětu využito na max.

Méďa 2 (2015)

Lepší než první díl. Příběh dostal lepší příběhovou kostru a fórky a hlášky na všechno a na všechny mi sedly parádně. A hlavně konečně vím, koho mi připomíná Amanda Seyfried.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Sterilní nuda. Jen další díl nekonečného marvelovského seriálu. Doufám, že je to jen přešlap, a snad to neznamená, že tenhle svět se již vyčerpal. Protože pokračovat takhle dál je cesta pomalému vyčerpávajícímu konci s ohledem na to, kolik dílů nás ještě čeká. Ale snad ne, zapomeňme a jde se dál.

Whiplash (2014)

Strhující podívaná díky skvělému střihu a režii o nelítostném "souboji" žáka a učitele - největšího hajzla široko daleko v podání J.K. Simmonse. Korunu tomu dodává naprosto vyčerpávající závěrečná scéna - takovéhle finále, to se jen tak nevidí

V hlavě (2015)

Takové dobré téma. Takových nápadů, kolik se dalo vymyslet, což je ostatně vidět v první zhruba třetině filmu. Ale pak to z nepochopitelných důvodu přepne do veselé taškařice pro věkovou kategorii 5- a nápady už jen probleskují. K normálu se to vrací jen postupně ke krásnému závěru. Ale vcelku, když člověk protrpí tu infantilní zápletku odehrávající se "v hlavě", tak jakýkoli vtípek nebo nápad který se objeví, je supr.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Co to ksakru mělo být? Vůbec si nemůžu vzpomenout, jestli jsem někdy viděl tak luxusně natočenou totální kravinu. Skvělá akce, skvěle natočená, až na to že jako celek to nedává vůbec žádný smysl. Děj je prostě úplně tupý. Přemýšlím, jak něco takového mohlo vzniknout. Asi přišel James Wan za producenty a ti mu řekli: "Rychle a zběsile, to je prostě efektní jízda, auta, bitky, proslovy o rodině a to stačí, lidi u toho moc nepřemejšlej. Ale Jamesi, tohle děláme pro Paula, takže to musí bejt fakt velký." "Takže tam mám dát úplně všechno?" "Jasně, dej tam, co tě napadne, hlavně to musí bejt jízda." "Takže auta můžou i lítat?" "Ježiš, to je úplně normální, trochu přidej." "A co takhle kdyby skákaly mezi dvěma mrakodrapama." "Jasně, klidně mezi třema. A ne jen tak po střechách, rovnou skrz." "OK, pak by je tam mohl honit místo aut vrtulník a rozbombit přitom půlku města, aniž by ho někdo sestřelil." "No, ale nakonec by ji mohl sundat Dwayne s kulometem v ruce, co řikáš?" "Jasný. Co fyzika, nemělo by to aspoň trochu odpovídat realiě?" "Pche, to neřeš." "Fajn. Ještě mě napadá souboj s mečema." "Meče? To zní dobře. Jen kde je vezmou.." "Dobře, tak ne meče, ale mohli by vytrhnout něco z karoserie. " "To je nápad, ať je tam i trochu z Terminátora!" "A na závěr Diesel skočí autem ze střechy garáže dolů na ulici, celý auto se rozseká a Vin vyskočí zdravej jako rybička." "No možná bychom to mohli trochu zdramatizovat." "Jasný, tak ho teda vytáhnou, daj mu masáž srdce a pak teprve bude teprve zdravej jak rybka." "Cože? Masáž srdce? Ty vůbec neposloucháš! Proslov o rodině, to ho probere!" "No jasný, už tomu začínám přicházet na kloub."