Travička zelená (2008)

Podobných ptákovin jako je tahle je celá řada. Tento žánr rozhodně nepatří k filmům, ve kterých je potřeba hledat hloubku nebo smysl, přesto je ale obecně mám velmi rád. Občas je fajn sledovat komedii a vědět, že to místy možná bude ujeté, ale zároveň doufáte, že snad ta ujetost nepřekročí jistou hranici a snímek nebude trapný. To se tady povedlo dokonale, Rogen a Franco jsou výborná dvojka a pokud je Pineapple Express něčím výjimečný a zapamatovatelný, pak jsou to rozhodně vtipné dialogy. Herci kolikrát řeší úplné blbosti (vlastně pořád), ale jejich hlášky jsou napsané takovým stylem, že prostě nejde udržet vážnou tvář.. A o pobavení tady jde především!

X-Men: Dark Phoenix (2019)

S X-Meny je to tak nějak pořád dokola (s jednou výjimkou v podobě Logana) a nejspíš nebudu jediný, kdo se v tom ztratil. Rovněž význam tohoto filmu mi tak nějak uniká a přijde mi poněkud zbytečný. Ale žijeme v době, kdy vznikají nové a nové příběhy zaběhnutých ság, a v momentě, kdy se nepříliš hluboká studna nápadů vyčerpá, dojde k celkovému rebootu. V případě této série to platí dvojnásob, rozhodně můžeme další kousky očekávat na plátnech kin, uvidíme, jestli to všechno nebudou jen zapomenutelné a generické jednohubky jako tato.

Byla to divoká noc (2015)

V rámci každoročního hledání vhodného a zábavného vánočního filmu přišla letos řada na The Night Before. A zklamaný jsem navzdory hodnocení nebyl, jen jsem snad od tohoto hereckého obsazení čekal více, obzvlášť, když všichni zúčastnění mají za sebou daleko lepší kousky. Zde se střídají velmi vtipné momenty s dobrými nápady s těmi horšími a místy až trapnými. Právě proto jsem, ač nerad, své hodnocení musel upravit pod tříhvězdičkový průměr. Ale je to velká škoda, protože nebýt několika v současnosti z nějakých důvodů povinných nápadů všech komedií (jako je humor založen výhradně na drogách, nadávkách apod.), jednalo by se o velice příjemný vánoční kousek.

Lajna - Série 2 (2019) (série)

Druhé sérii Lajny dávám s hodně odřenýma ušima ještě tři hvězdy. První série byla fajn, především svým zasazením do "odlehlého" regionu, jak je v poslední době u českých seriálů populární. No a druhá se přesunula do Prahy, ztratila některé hlavní a vedlejší postavy z první série a naopak přišli zase jiní frajeři. Trochu mi vadila kolísavá kvalita dílů a některé momenty a scénky už byly téměř na hraně trapnosti, ale celkově se to dalo. Konec vypadal otevřeně, takže pokud bude ještě přídavek, doufám, že tvůrci kvalitativně naváží na úplně první díly.

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019)

Jeden z dalších příkladů toho, co v dnešní době znamenají sociální sítě, influenceři a virtuální svět. Při touze po exkluzivitě jsou mnozí schopni udělat cokoliv a ti "chytřejší" se toho snaží patřičně využívat. Prodávají potom virtuální zážitky a noclehy v místech, která nikdo nikdy neviděl. Zajímavé sledovat, jaký může mít jeden post na Instagramu od těch "správných" lidí efekt.

Projekt X (2012)

Takhle má vypadat ta správná oslava narozenin! Původně jsem myslel, že film se inspiroval podobnými skutečnými událostmi ve Státech, ale následně jsem zjistil, že to bylo spíše naopak, a že po vzniku tohoto filmu se spousta párty po celém světě inspirovala tímto šíleným nápadem pozvat přes sociální sítě co nejvíce lidí z širokého okolí. Zde v podání neokoukaných mladých tváří je to rozhodně sranda, i přes to, že ke konci už jde opravdu do tuhého. Ale dvě věci jsou jisté - dobře jsem se při sledování bavil a doba se rozhodně změnila!

Brexit (2019) (TV film)

Ano, všichni známe historii okolností hlasování kolem brexitu (ok, možná ne úplně všichni, ale minimálně ti, co se o problematiku zajímají). Ono ten brexit je zde spíše jako příklad, místo kterého si můžete dosadit libovolné moderní volby ve vyspělých zemích. A samozřejmě, sociální sítě jsou mocná zbraň a politický marketing jich čím dál tím více využívá pro ovlivnění výsledků. Potud nic nového.. A bohužel samotné pojetí s Benedictem čele je nezáživné a dosti neobjevné zrekonstruování nedávných dějin na ostrovech. Jinak celkově je toto téma na mnohem delší debatu, a ta nemá zde na ČSFD co dělat.

Lajna - Série 1 (2017) (série)

U Lajny je vidět snaha stvořit kultovní seriál plný legendárních hlášek, a místy je to tlačení na pilu tvůrci zřetelné možná až moc. Nicméně, obsazení se povedlo a i zasazení do rázovitého regionu plného vysloužilých havířů má své nepopiratelné kouzlo. Epizody jsou relativně krátké a svižné, bohužel občas jejich kvalita kolísá, ale kolem a kolem to není vůbec zlé.

Stopy spravedlnosti (2017)

U závěrečných titulků jsem přemýšlel, jak moc je celá zápletka spolu s jednáním postav uvěřitelná. A také, jak by mohl čínský důchodce vyřídit všechny okolo sebe, i přesto, že jsou o polovinu mladší. No ale co, nakonec akce byla svižná a nestačil jsem se nudit, takže vlastně asi v pořádku.

Srážka s láskou (2019)

Jeden by si řekl, že je to jedna z dalších tuctových romantických komedií v řadě. Jenže ona tak úplně není, je vtipná, chytrá a zahrnuje spoustu skrytých narážek a sympatických postav. A v neposlední řadě nepravděpodobnou ústřední dvojici, které to ale před kamerou klape. Takže ano, mám radost, že se to povedlo!