Jurský svět: Nadvláda (2022)

Občas je fajn pustit si film z nějaké populární série, u kterého víte, že můžete vypnout a jenom se tupě dívat před sebe. A sem bohužel řadím i poslední přírůstek z Jurského světa. I když mám pocit, že sem jeho tvůrci nemířili, nevidím na tomto počinu nic výjimečného. Spíše právě naopak, celá podívaná je generická (že by už měla na svědomí scénář umělá inteligence?) a spěje k nepřekvapivému konci, kterého se navíc dočkáte až po dvou a půl hodinách. Takže za mě (maximálně) jednou a dost.

ZLOvensko (2023)

Když si někdy myslíte, že lidi u nás jsou naprosto vygumovaní, tak je tady ještě Slovensko. Nic ve zlém, nemyslím to špatně a zároveň nejsem znalec tamních poměrů, ale nejvyšší podpora "osvoboditele" Putina v celé Evropě hovoří za vše. Síla.

Entergalactic (2022)

Způsob animace a provedení je oku lahodící a svádí k tomu, abych u hodnocení přitvrdil. Na druhou stranu je příběh klasické lovestory s předvídatelným koncem, což snímku trochu ubližuje. Ale pokud znáte a máte rádi Kida Cudiho, tak byste si tento počin rozhodně neměli nechat ujít.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

FIFA a korupce, to je spojení, které rozhodně jde dohromady. I pro ty, co se ve fotbale orientují, je zajímavé sledovat prvopočátky formování této mocenské organizace, které jde samozřejmě v první řadě o rozvoj a dobro fotbalu. Haha. Nevím, ale ani po konci dřívějšího hegemona Seppa Blattera nemám zrovna pocit, že by se měla situace otáčet k lepšímu.. Že, pane Infantino?

Z jiného těsta (2023)

Je zde vidět velká snaha Netflixu o vtipnou konverzační komedii postavenou na známých a prověřených jménech před kamerou. Bohužel tato snaha se pořádně minula účinkem. Nevadí mi to, že je to ukecané, ani to, že snímek míří na střet ras, kultur a náboženství. Potud v pořádku. Daleko horší je, že dialogy jsou tak debilní, že se skoro nedají poslouchat a ty rádoby vtipy jsou spíše k pláči. Z nějakého mně neznámého důvodu mě to zajímalo, ale doporučit Z jiného těsta ke zhlédnutí opravdu nemohu.

Jedna noc (2016) (seriál)

Seriálů je v dnešní době spousta a je čím dál tím těžší vybrat si v obrovské nabídce všech streamovacích společností. Ale s HBO se skoro nedá šlápnout vedle, což už několikrát potvrdili. Platí to i v případě Jedné noci, kdy se mladík za zvláštních okolností během pár hodin ocitne vydán napospas soudnímu systému USA po tom, co údajně spáchal vraždu. Tvůrci postupně rozvíjejí postavy a pomalu odhalují divákovi víc a víc ze zákulisí, ale přesto si nemůžete být jistí, co se oné noci skutečně stalo. Druhý rozměr seriálu je potom přeměna hlavního hrdiny, který se chtě nechtě musí ve vazbě adaptovat, aby přežil. Tohle všechno dohromady spolu s prostředím a atmosférou dělá ze seriálu propracovanou záležitost a více než kvalitní zážitek.

Večírek (2021) odpad!

Tady asi není co pochválit. Hodně slušná (i když provařená) herecká sestava na malém prostoru vypouští z úst dialogy, za které se při natáčení musela stydět. A ve finále je to jen trapné, humor tento snímek obešel velkým obloukem. Kdybych měl přece jen něco vypíchnout, tak je to krátká stopáž. Mohla být ale zhruba o 86 minut kratší.

Muž z Toronta (2022)

Čekal jsem blbost a blbost jsem i dostal. Ale vydržet až do konce se to dalo, oči mě z toho nebolely. A občas jsou holt i ptákoviny pro odlehčení potřeba.

Pepsi, tak co bude s tou stíhačkou? (2022) (seriál)

Těžko uvěřitelný příběh, kdy si hlavní protagonista (tehdejší student) usmyslí, že od Pepsi získá stíhačku, kterou slibovali v reklamě. Hodně slibný rozjezd vrcholí druhým dílem, kde Pepsi dotyčnému nabízí dokonce milion dolarů výměnou za to, že jim dá s Harrierem pokoj. Následně už vše směřuje k soudu a celá sága notně ztrácí na zajímavosti, takže scénáristické nůžky by zde zajisté našly své uplatnění. Je to ale netflixovská šílenost v tom lepším slova smyslu. Zde dokonale může Netfilx využít své velikosti a je tak schopný dostat podobně praštěné historky až k vám do obýváku.

Známí neznámí (2021)

Známí neznámí se zuby nehty drží své italské předlohy Naprostí cizinci (2016). Je to dobře? Je to špatně? V každém případě je to fakt. Těžko potom kohokoliv za cokoliv chválit, když prakticky vše od první do poslední klapky je předem dané. Nicméně i tohle se dá pokazit a zde to dopadlo dle mého názoru ve stejném duchu jako zmíněný originál. Proč se zrovna tento snímek stal ostatními tvůrci nejkopírovanějším napříč celým světem je už věc jiná.