Zloději paměti (2004)

Ze začátku zajímavě vyhlížející, později však neskutečně překombinovaný a ve výsledku nudný thriller, působící jako slabá epizoda "Akt X". Výsledná pointa je tak neuvěřitelná, až působí jako pěst na oko.

Banchangggyo (2012)

Korejské romance mám díky jejich přístupu k dané látce moc rád, ale "Love 911" je jednou z těch méně zajímavých a až zbytečně kýčovitých. Ale oproti americké produkci se zde najde něco navíc a alespoň téma je docela zajímavé.

Chinese Coffee (2000)

Komorní, divadelně vyhlížející konverzačka o dvou kamarádech, jejich minulosti a možné budoucnosti. Pár scén a dialogů je zajímavých, ale jako celek je dané téma pro celovečerní film poněkud fádní.

Hodiny (2002)

Přestože jsem tento film zkoušel dvakrát, nenašel jsem v něm tu krásu a úžas, jako ostatní. Jedná se o propracovaný, inteligentní a dokonale zahraný snímek, ale jeho tempo a vlastně i dané téma jdou mimo mě a ať se snažím sebevíc, onu dokonalost nikdy neuvidím.

Intermission (2003)

Černohumorná kriminálka z potemnělého Dublinu, kde je celá řada bizarních postav se svými malými příběhy.

Rivalové (2013)

Nejlepší filmy Rona Howarda jsou ty, ve kterých pracuje se skutečnými postavami a událostmi a toto tvrzení platí i pro "Rivaly", kteří se řadí nejen na špičku žánru závodních filmů, ale i filmu podle skutečných událostí a v neposlední řadě se jedná o jeden z nejlepších filmů Rona Howarda i tohoto roku. Ron tentokrát vypráví o souboji nebo lépe řečeno rivalství mezi závodníky Formule 1 Jamesi Huntovi a Nikiho Laudy, který přežije svou smrt při vážné nehodě. Howard si sice tento příběh upravuje pro potřeby vyprávění, ale jinak se snaží vše zpracovávat s historickou předností a je to znát převážně při zpracování automobilových závodů, kde si samozřejmě neodpustil CGI technologii, ale jinak vše působí příjemně retro. Pokud se bude Ron Howard držet toho co mu jde nejlépe a zpracovávat pouze historické události, bude nás stále více a více překvapovat, protože "Rivalové" jsou přesně ten typ filmu, který tady dlouho, opravdu dlouho chyběl. *** Po DVD projekci zvyšuji na plný počet a uznávám, že Howard je neuvěřitelný perfekcionista, asi jako Niki Lauda.

Pěna dní (2013)

Gondry je neuvěřitelný hračička a jeho nápady jsou fascinující. Knižní předloha tohoto filmu však byla výzva i pro něj a to co se zde děje je fascinující, ale divné zároveň. Na film jsem se po hravých trailerech těšil opravdu hodně, ale výsledná podoba byla pro mě už moc abstraktní, občas až nepříjemná a hlavně výsledná podoba rozhodně nebyla tak optimistická, jak naznačovali příjemné ukázky. Obdivuhodné tak pro mě zůstává jen to, že Gondry zfilmoval to, co bylo prakticky nezfilmovatelné.

Starlet (2012)

Americký nezávislák o zvláštním přátelství mladé dívky a staré dámy. Po všech stránkách nezajímavé a jediné co mě vytrhlo z letargie až udivilo, byla překvapivě explicitní erotická scéna, točení porna, která sice nemá pro film žádný význam, ale z nějakého záhadného důvodu zde prostě je.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Sofia Coppola je chytrá ženská a dobrá režisérka a o to víc mě mrzí a překvapuje zároveň, že se rozhodla pro zpracování příběhu mladých zlodějek, které mají v oblibě byty celebrit a kradení jejich luxusního oblečení. Zpracování nudné a nezajímavé, herečky neskutečně otravné. Mladé pipinky to ale možná bavit bude.

Na život a na smrt (1981)

Nápad sliboval dobrodružnou zábavu, ale zpracování je nepříjemně nevýrazné. V mých očích promarněná příležitost.