Supervulkán (2005) (TV film)

Po všech stránkách silně televizní (mizerná výprava, ještě horší triky a nevýrazní herci) katastrofický snímek o sopce, která má v plánu vybuchnout a zabít co nejvíce lidí. Hodně podobné "Rozpoutanému peklu", ale o dost slabší.

Zámotek (1985)

V dnešní době už skoro klasika, která mi v dětství neustále unikala. Nyní si říkám, že asi vím proč. Pro mě neskutečně nudná sci-fi, snažící se svézt na úspěchu sci-fáren pána Spielberga, ale dělá to tak otravným a nudným způsobem, že z toho v mých očích vznikl jeden z nejslabších Howardových filmů.

Gutayubaljadeul (2006)

Korejsky úchylný a neskutečně natahovaný "komorní" thriller o jednom autě, pláži a partě silně úchylných podivínů.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Pro mě překvapivě poutavý dokument o hudebníkovi, o kterém jsem doposud neslyšel, ale po skončení filmu se o něj začal nebývale zajímat. Velice zajímavá postava, poutavě dávkované informace a parádní hudba.

Před půlnocí (2013)

Z nenápadné, ale inteligentní konverzační romance se nečekaně stala trilogie, která dospívala stejně jako její hrdinové. Vše začalo romanticky naivně, pokračovalo romanticky dospěle a "končí" hořce, skutečně a bez příkras. Málokterý film je tak bolestně pravdivý, jako ?závěr? této "před" trilogie.

Gravitace (2013)

Cuarón je jedinečný a neskutečně perfekcionistický režisér a dokázal to svým předchozím snímkem "Potomci lidí", kteří se zařadili do mé osobní TOP 10. I díky tomu jsem začal režiséra pečlivě sledovat a jak jsem se dozvěděl o natáčení dalšího filmu, ihned jsem zpozorněl a neodradilo mě ani to, že by se mělo jednat o příběh dvou astronautů "ztracených" ve vesmírné prázdnotě. Věděl jsem, že se bude jednat o neobvyklé dílo a že Alfonso i toto téma natočí tak, aby upoutal i strhl. A výsledná podoba taková je. "Gravitace" je neskutečně odvážné dílo v řadách mainstreamových snímků a i z daného tématu Cuarón vytěžil maximum a nedokážu si představit, že by mohl být film lepší. Omezení byla velká, ale režisér si s tím poradil a dokázal ze snímku vytěžit maximum emocí i dechberoucích scén, které opět posouvají dále možnosti digitálních triků. Stačí jen pouhý pohled na vesmír či Zemi a divák žasne, ale když dojde na akci, je to něco co doposud nebylo vidění v žádném filmu. Není zde sice tolik velkých trikových scén jako v "Avatarovi" nebo posledních "Transformerech", ale jednotlivé scény jsou vyvedeny k až pedantské dokonalosti, které pomáhá i minimum střihů (úvod má nějakých 15 minut bez přerušení). Bohužel se však nejedná o dokonalý film, ačkoliv nemá výrazné chyby. Hlavní chybou tak pro mě zůstává fakt, že většina filmu je zaměřena na oba (ve své podstatě vlastně jen na jednoho) astronauty a jejich boj o přežití. Sandra Bullock v mých očích předvádí svůj nejlepší herecký výkon, který byl náročný i fyzicky a Clooney nebyl dlouho tak sympatický a chlapácký, jako zde. Je tedy radost na oba koukat i je poslouchat, ale jsou zde části, které (až se to bojím napsat) jsou nudnější a výslednou podobu i nadšení nepříjemně brzdí. Přesto se jedná o dílo, které tu nebylo a určitě už nikdy nebude a já nebudu váhat s projekcí na DVD, která mě možná přesvědčí, že to maximální hodnocení si "Gravitace" přeci jen zaslouží. Film jsem viděl před týdnem a stále ho mám v hlavě a i to něco znamená. Nemůžu se dočkat dalšího Cuarónova snímku, ať už bude o čemkoliv. Mám totiž podezření, že je Cuarón génius. *** co jsem očekával, se stalo. DVD projekce a zvyšuji na maximální hodnocení. Film není bezchybný, ale už nikdy nevznikne podobný a děkuji Cuarónovi za nevšední zážitek.

Stigmata (1999)

Vizuálně divoký, ale prakticky neatmosferický a nezajímavý thriller o mladé ženě, která začne prožívat tzv. stigmata a cítí utrpení, které měl Ježíš v posledních hodinách svého života.

Initial D (1998) (seriál)

Pro mě nevýrazný a nezajímavý japonský animák z prostředí nelegálních automobilových závodů.

Blázni ve vězení (1980)

Komediální dvojice Wilder a Pryor je parádní, ale režisér jim bohužel nedává mnoho prostoru, aby svůj komediální talent, mohli prokázat.