Jednou ranou (2013)

Komorní drama s prvky thrilleru, které má dokonalý úvod, ale tvůrci se až zbytečně moc soustředí na větší množství postav a přidávají další a další minizápletky, které film zbytečně prodlužují a zpomalují. Sam Rockwell je ve svém dalším sólu vynikající, depresivní hudba skvěle padnoucí a pokud by film měl o půl hodiny méně a soustředil se na to, co je naznačeno na začátku, mohlo se jednat o vynikající psychologické drama. Takhle je všeho zbytečně moc.

Odpojit (2012)

Překvapivě působivá mozaika lidských osudů, kterou tentokrát propojuje hrozba digitálního věku "internet" a všechny jeho podoby. Velice působivé herecké výkony, kde překvapuje převážně maximálně seriózní Jason Bateman a chytře vyprávěný příběh, který nejen, že slušně graduje, ale dokáže překvapit, i když se režisér přeci jen drží zkrátka a diváka nezkouší šokovat. Pro mě ohromné překvapení a mnohem zajímavější než podobně stavěný, ale ve výsledku přeceňovaný "Crash".

Absolvent (1967)

Jedna z opravdu velkých amerických klasik a první hlavní role Dustina Hoffmana, ve které ukázal, že v něm dřímá obrovský herecký talent. Pokud divák film neviděl, určitě se mu poštěstilo okusit některou z mnoha variací, parodií, či jiných podob tohoto legendárního snímku.

Zmizení (2013)

Po dlouhé době nebývale hutná, atmosferická, inteligentní a skvěle zahraná detektivka, zpracovávající silné a poutavé téma, únosu dětí. Film má dvě a půl hodiny a délka je pro diváka vyčerpávající, stejně jako pátrání pro všechny zúčastněné, ale to vše přesně sedí k celkovému temnému vyznění, po jehož skončení nebude divákovi dvakrát dobře. Přesto bude chtít vidět film znovu, aby zjistil, jestli mu něco neuniklo. Výborný film.

Beat Street (1984)

Ani tak nehodnotím výslednou filmovou kvalitu, jako pro mě nezáživné a nezáživně pojaté téma o mladých černoších a jejich životním stylu.

Liberace! (2013) (TV film)

Musím uznat, že ze Soderbergha se v mých očích stává režisérská jistota, která zaručuje vynikající filmový zážitek. Po vynikající "Nákaze" a skvělých "Vedlejších účincích", přichází s životopisným snímkem o (pro mě naprosto neznámém) homosexuálním pianistovi a jeho mladičkém partnerovi, v době, kdy byla homosexualita tabu. Vyobrazení jejich bohemského života je prakticky dokonalé a výkony (a to převážně Douglase) skoro až nadpozemské. I přes pro mě nepříliš poutavé téma, nevšední zážitek.

Jeff Dunham: Minding the Monsters (2012) (pořad)

Jeffa Dunhama obdivuju pro jeho neskonalý břichomluvecký talent, ale ten humor mi většinou přijde, jen lehce nadprůměrný.

2 zbraně (2013)

Tvářilo se to jako pohodová, cool buddy movie, vznikla z toho nevýrazná a nudná srajda, bez akce, vtipu i chemie mezi hlavní dvojicí. A mohlo to být tak dobrý.

Víno roku (2008)

Pohodová komedie na motivy skutečného příběhu o kalifornských vinařích, kteří vytřeli zrak i protřelým Francouzům. Z daného tématu i výběru herců, však mohlo vzniknout i víc než jen nenáročná pohodovka, ideální se sklenkou vína.

Perníkový táta (2008) (seriál)

To, že jsou seriály na úrovni hollywoodských trháků již není nic nového, stejně tak, fakt, že některé svou propracovaností a inteligencí, většinu filmových trháků strčí do kapsy. "Perníkový táta" je přesně ten příklad a i když z něj nejsem odvařený, jako většina přítomných, jeho kvality jsou nezpochybnitelné. Výborní herci, propracovaný scénář a prakticky v každém díle nějaké další překvapení nebo nečekaný vývoj postavy.