Pozor, vizita! (1981)

Jedna z českých klasik, kde exceluje jako vždy dokonalý Hrušínský, jehož buldočí výraz bez známky smíchu sedí k celkovému vyznění snímku perfektně.

Red 2 (2013)

Pro mě o něco zajímavější a svižnější, než první díl. Jen mě zamrzelo, že po skvělém úvodu a pár zajímavých nápadech film výrazně zpomalí a s nějakou zajímavou scénkou se vytasí jen občas.

Formule 1 (1978)

Vynikající, silný a v mnoha ohledech až depresivní dokument o Formuli 1, který se zaměřuje, jak na krásu rychlosti automobilových závodů, tak i na smrtelné nehody a nebezpečí s těmito závody spojené. Dokument nezavírá oči před ničím.

Tim, opravdová láska (1979)

Ještě než se předvedl, jako drsný a málomluvný "Šílený Max", zahrál si mladičký Mel Gibson naivního mladíka, který zažije první lásku s o několik let starší ženou. Nic zajímavého, ale pro příznivce Mela se jedná o příjemné filmové doplnění.

Temný dům (2009)

Thriller vyprávějící o jedné noci, která začala jako alkoholická veselice a skončila brutální vraždou. Díky polské režii, kulisám i hercům, něco naprosto rozdílného, oproti americké produkci, ale ne pro každého stravitelné.

Bohémové (2005)

Pro mě absolutně nezajímavý muzikál, který mě nechytil ani písněmi ani hereckými výkony.

Kolt pro leváka (1958)

Spíš než western, jedná se o drama ve westernových kulisách, které vypráví o životě legendárního pistolníka Billyho Kida. Newman skvělý, ale celkové vyprávění nudné a nevýrazné.

Kolonie (2013)

Filmu nechybí slušná postapokalyptická atmosféra, ale to je asi tak vše, co film v daném žánru nabízí. Vše ostatní co film naznačí, nikdy nedotáhne do konce a všechny akční nebo hororové scény jsou absolutně nevýrazné a film z podprůměru rozhodně nevytáhnou.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Co k tomu dodat. To, že to je sračka naznačuje už pouhý fakt, že se jedná o další dílo známé společnosti Asylum, název filmu i jeho samotná zápletka, která je tak absurdní, až je vlastně zajímavá. Při sledování už pak nezbývá než nevěřícně zírat na příšerné triky, ještě horší herecké výkony a vlastně i drzost nebo snad odvahu tvůrců, kteří vše myslí smrtelně vážně. Přesto, že jsem dal "odpad!", film má jedno plus...něco takového jste ještě neviděli a nikdy neuvidíte (možná tedy v druhém díle).

Merlin (1998) (TV film)

Nevýrazné, špatně zpracované, ještě hůře zahrané a neskutečně rozcapené fantasy vyprávění, bájných legend.