Kite (1998)

Je krásné vidět spojení kvalitního příběhu, profesionálně zvládnutého vyprávění, a nekompromisní brutality a sexuality aniž by film sklouzl do exploitationu. Kéž by takových filmů bylo víc.

Medvěd na koksu (2023)

Pět minut zábavných gore scén s medvěděm, hodina a půl otravných ukecaných lidí. 4/10

Pán času - Chichot (2023) (epizoda)

NPH jako Toymaker je luxusní a nádherně si to užívá... dokud nepřijde regenerace (zábavně a originálně podaná, nic proti tomu) a on je pak prostě odhozený, drama kolem něj skončí těžce antiklimaticky. Vzhledem k tomu jak ho hypovali s odkazy na starého Toymakera jsem čekal trochu víc - je to velká škoda, jeho postava si zasloužila pořádně vytěžit, ideálně speciál s ním udělat jako dvojdíl - tak epický jako byly všechny staré dvjodíly s Tennantem, některé z nich patří k tomu nejlepšímu co kdy pro televizi vzniklo. A ta regenerace... ta si vyloženě říká o spin-off seriál. Ncuti Gatwa se uvedl každopádně velmi hezky, těším se co předvede ve vlastní sérii. Snad si do té doby najde i nějaké kalhoty. Z těch tří dílů mě nakonec ten poslední bavil nejmíň, ale jen marginálně a pořád na úrovni silně převyšující všechno z posledních pěti let.

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda)

Nádherně silly, Doctor a Donna vklouzli do svých rolí dokonale jako by od jejich posledního dílu neuplynul ani týden, a přitom je ta epizoda i dobře dramaticky vystavěná - za hodinku se tu stihne představit spousta postav, rozjet zábavný příběh, i na staré fanoušky mrkat zběsilou rychlostí. V tom jsem si vyloženě rochnil.   S výtkama k inkluzivitě souhlasím jen napůl - jsou tu cringe momenty kdy už na to tlačí trochu moc (scéna s pronouns a hlavně to finální "girl-power" vyřešení Donniny Metacrisis), ale naopak některé věci tam sedí velmi dobře: - Bondovský vozejček je sranda, a když voják začne mlít něco o bezbariérovém přístupu, tak ho ta holka sama hned odpálkuje, to je dost fér přístup, a celé mi to přišlo jako veselá parafráze na Daleky (příště by ten vozík mohl levitovat  ). - No a hlavně vysvětlení non-binarity té postavy, to je přece úplně skvělé, výborně to vychází z příběhu a funguje tady jako dobrý zvrat, kdy ty postavy najednou pochopí proč jejich životy byly takové.

Medvěd (2022) (seriál)

Zkusil jsem dva díly, ten první a jeden extra chválený z půlky druhé série - oba jsou ve výsledku velmi podobné:  Cíleně chaotické s rychlým chrlením dialogů a superdynamickým střihem, ale zatímco takový Sorkin dokáže naplnit ultrarychlé dialogy zajímavým obsahem, tak tady jsou to řeči o ničem, tlachání o životě a trapné vtípky. A na konci vygraduje nějaké drama, aby se pak všichni zas nějak udobřovali. Beru že to má být slice of life takže neřeším že tu nejsou velké dramatické oblouky a dějová překvapení, ale... je to slice of life s postavami které mě moc nezajímají a jsou docela dost nepříjemné, a ze života který je trochu moc absurdně přepálený na to abych to dokázal brát vážně. A přitom jsem fakt chtěl aby mě to bavilo, protože půlku těch herců tady upřímně miluju, kameraman a střihač předvádí parádní řemeslo, a seriál o vaření u mě má body k dobru úplně automaticky... ale prostě není to tady.

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Celý díl cíleně chaotický s rychlým chrlením dialogů a superdynamickým střihem, ale zatímco takový Sorkin dokáže naplnit ultrarychlé dialogy zajímavým obsahem, tak tady jsou to řeči o ničem, tlachání o životě a trapné vtípky. A na konci vygraduje nějaké drama, aby se pak všichni zas nějak udobřovali. Beru že to má být slice of life takže neřeším že tu nejsou velké dramatické oblouky a dějová překvapení, ale... je to slice of life s postavami které mě moc nezajímají a jsou docela dost nepříjemné, a ze života který je trochu moc absurdně přepálený na to abych to dokázal brát vážně. A přitom jsem fakt chtěl aby mě to bavilo, protože půlku těch herců tady upřímně miluju, kameraman a střihač předvádí parádní řemeslo, a seriál o vaření u mě má body k dobru úplně automaticky... ale prostě není to tady.

Blue Beetle (2023)

Moderní Batman a Robin, akorát tady to naštěstí zachraňuje pošahaný mexický strejda. V těch pár scénách které má.

Neporazitelný - Atom Eve (2023) (epizoda)

Nejde o regilérní díl ale o speciál mezi sériemi - a nejslabší část Invincible vůbec. plně obyčejný superhrdinský animák pro děti, stylově nic společného s první sérií nemá.

Cable Guy (1996)

Jim Carrey zvládá hrát psychotické záporáky, zvládá hrát excentricky komediální postavy, zvládá skvěle i velmi vážné role. Ale tady se pokouší o tohle všechno zároveň, a absolutně to nefunguje. Tím spíš když je tu k němu protiváhou Matthew Broderick, nejméně charismatický herec v historii planety. A stejnou měrou za to může i Ben Stiller jako režisér - ten se sice po letech předvedl s geniálním Tropic Thunder a dalšími peckami, ale k tomu se evidentně musel propracovat... a hlavně pochopit co vlastně chce točit, a pak u toho vydržet celý film, ne střídat creepy horor a praštěnou grotesku třikrát za minutu. No naštěstí má hromadu kámošů, kteří mu tu zaskočili jako fajn cameo postavičky, jediné vtipné scény v celém filmu. 4/10