Blade (1998)

Stylový, akční, krvavý - tak by se dal jednoduše popsat tehle film podle comicsové předlohy. Akční scény na meče jsou výborné, škoda jen těch méně povedených triků a toho že, Blade ve své době vedle Matrixu docela zapadl.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Pohádka okem realistického černo-humoristy... která postupně přechází v pohádku Grimmovsky klasickou - hororovou. Aneb Gilliamova odpočinková jednohubka pro chytré (či odrostlé) děti a fajnšmakerské vyzobávače pohádkových odkazů. 8/10

Batman začíná (2005)

Průměrný, až béčkový komiksový film který nesahá kvalitám Burtonových Batmanům ani po kotníky. Je hezké že je chtěl Nolan restartovat v realističtějším a temnějším duchu, ale ve chvíli kdy "realismus" pořád spočívá v tom, že zakomplexovaný Dušín se díky četným a notně jednoduchým morálním ponaučením konečně rozhodne postavit na nohy a navléct si kostým netopýra, tak to zrovna moc dobře nefunguje. Stejně jako když "temnost" příběhu postavíte na jednorozměrném a nezajímavém padouchovi který sice chce ďábelsky zničit město, ale není ani zábavně šílený, ani děsivý ... a pohůnka mu dělá směšný (ne v dobrém slova smyslu) šašek s pytlem na hlavě. Batman Begins nemá zajímavý děj, ani silnou atmosféru a dokonce ani akční scény které by nebyly nepřehledné a nezajímavé na to, aby se zařadil mezi těch nemnoho opravdu kvalitních komiksových filmů. 6/10

Hellboy (2004)

Jeden z nejlepších čistě popcornových filmů podle komiksu vůbec. Není potřeba složitý nebo inteligentní děj k tomu aby mohl být film extrémně zábavný a dostatečným způsbem napínavý - stačí ďábelsky boží hlavní postava s partou slušně přihrávajících/ sidekicků a dostatečně úchylnými záporáky a příšerkami na jaké mají fantasy snílci del Toro s Mignolou snad patent. 8/10

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Marně hledám slova pro popsání filmové trilogie, která mě kdykoli dokáže unést do úchvatně krásného a magického svěla, po dvanácti hodinách zničeného a se slzami v očích vrátit zpět a přitom já mám pokaždé chuť se otočit a hned se vrátit TAM, mezi elfy a trpaslíky, vznešené muže na osudových výpravách a v epických bitvách. Jak slovy popsat dokonalost?

Hrdina (2002)

Dokonalá poezie hyperstylizovaných obrazů, tragické romance, filosofických myšlenek a nadreálně baletních soubojů. Kdybych měl vybrat jediný asijský hraný film, který bych chtěl v životě vidět, vybral bych tento. 10/10

Pán prstenů: Dvě věže (2002)