Mr. Bean (1990) (seriál)

V dětství jsem Beana miloval, ale nedáno jsem viděl pár dílů znova a musím hodnocení snížit na "jen" 4 hvězdičky protože mě jeho humor už tak moc nebere. I tak je to ale klasika na kterou se nezapomíná.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

To nejvtipnější co můžete v tomto vesmíru vidět.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Snad jediný seriál u kterého mi nevadí že má 200+ dílů, i když od půlky už je čím dál vyvařenější. // poznámka po deseti letech a několika random dílech - je to čím dál horší, dokonce i Čarodějnické speciály, od 15té série je lepší přestat.

Jackass: Film (2002)

Pár scének mě dost bavilo, pár naprosto znechutilo a zbytek mě nudil.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kdyby platilo že nejen pomsta, ale i dokonale vypointované filmy se mají podávat za studena, tak k Pulp Fiction by se automaticky měla servírovat vana ledu. Tarantino se, na rozdíl od svých pozdějších dokonale vymazlených filmů, pořád ještě držel svého neučesaného "nezávislého" looku z Gaunerů a k tomu do ďábelsky peprného kotle přimíchal herce s charismatem až na půdu a ty nejlepší dialogy, které kdy spatřily světlo světa. Kill Bill mám radši. Už jen proto že tu chybí byť i ta minimální linka nosného příběhu a takhle jsou to jen vražedné zábavné scénky beze smyslu. Ale i tak je Pulp Fiction geniální masterpiece jehož hlášky se budou skloňovat mezi studentíky ve školních lavicích ještě za mnoho let. 9/10

Utržený ze řetězu (2005)

Vynikající kombinace akčního filmu a komorního dramatu, která stojí hlavně na skvělých hercích a velmi dobré režii.

Obávaný bojovník (2006)

Vynikající akce s prostinkým příběhem - tak nějak by se dal popsat nový film Jeta Liho. Akční scény jsou vážně skvělé a pokud jste fanoušci wushu tak se bude velmi dobře bavit. Kdo ale od filmu očekává něco víc než jen sled soubojů tak bude zklamán, celý příběh odhadnete během první půl hodiny. Pokud už vás ale nebaví pořád dokola se dívat na Tygra a draka, Hrdinu nebo Unleashed, tak s tímhle neuděláte chybu. ////// Dodatek po několika letech - O třičtvrtěhodinu delší Director's cut verze funguje po příběhové stránce výrazně lépe a hloubka charakterů se s ní dostává na zcela jinou úroveň, z filmu se tak stává skutečný epos (byť stále s menšími výhradami) a na původní krátkou verzi se tedy vůbec nemá smysl dívat. To už je rovnou lepší si na youtube najít čistý sestřih akčních scén. 9/10

Interstate 60 (2002)

Nenápadný snímek o kterém jsem předtím v životě neslyšel se pro mě stal obrovským překvapením a je IMHO lepší než celá "Návratová" trilogie. Je originální, vtipný, ironický, plný černého humoru, navodí velmi dobrou náladu a přitom přiměje k zamyšlení nad svým okolím i nad sebou samými. Jednoznačně nejlepší road-movie jakou jsem měl tu čest vidět.

Onibaba (1964)

Historický film s velmi dobrou atmosférou a pár hororovými prvky (ale do skutečného hororu má daleko).

Jackie Brown (1997)

Není to sice takový nářez jako Pulp Fiction, ale koule má pořád.