Magnolia (1999)

No, it's not going to stop. So just...give up.

Syriana (2005)

Zřejmě nejreálnější politický thriller jaký jsem kdy viděl, který se nebojí ukázat i věci které by jste od hollywoodu nečekali. Bohužel je taky až příliš rozvláčný a škodí mu příliš mnoho dějových linií, takže první dvě třetiny filmu docela nudí.

Tenkrát na Západě (1968)

Dokonalý film s dokonalou hudbou. Nejlepší western všech dob!

Sedm statečných (1960)

Dětská láska, která ani za těch 40 let neztratila nic z svého kouzla. I když dnes už za nejlepší western považuji Tenkrát na Západě, tak Sedm statečných nikdy nezapomenu.

Denní hlídka (2006)

Boužel o dost slabší než první díl. První polovina je ještě docela dobrá ale v té druhé se v ději začnete totálně ztrácet a pak najednou přijde překvapivý závěr (překvapivý v tom smyslu že by jste rozhodně nečekali že zajímavě rozjetý příběh z jedničky skončí takhle hloupě) Naštěstí jsou to pořád ty originální triky a pár zajímavých akčních scén.

Spojenec (2006)

Vcelku jen lehce nadprůměrný lupičský film který se pokouší neuspěšně oscilovat mezi dramatem a komedí, přičemž nefunguje ani jedno, protože do dramatu mu chybí nějaká záporná postava a dramatičtější děj (zápletku odhadnete v polovině), a do komedie mu zas chybí větší kadence vtipů (i když ty co ve filmu jsou jsou opravdu dobré).

Saw 2 (2005)

Po celkem zábavné jedničce jsem se těšil na solidní béčkový thriller, ale dočkal jsem se jen nudy. Film stejně jako jednička neustále vykrádá Se7en a teď i Kostku, ale prvním díle byly alespoň dobře propracované charaktery, slušný příběh, několik povedených drastičtějších scén a poměrně překvapivý závěr. Naopak ve dvojce jsou charaktery tak šablonovité a ploché, že od začátku doufáte že tam skapou všichni a to co nejdřív a nejdrsněji. I tady vás ale zklamu, postavy se potácí dějem-nedějem docela dlouho a když už má někdo zařvat, tak je to podané tak klipovitým stylem že by to nezvedlo žaludek ani mé desetileté sestře. Zbývá už jen konec, který se pokouší o nějaké dějové zvrat(k)y, ale moc mu to nevychází, protože nedávají žádný smysl a tak se rozbředává jen do dalších nánosů nudy.

Zelené peklo (2003)

Ačkoli film se zpočátku rozjíždí jako průměrný thriller s nadprůměrným obsazením, tak se později zvrhává na pouhé přebíhání mezi dvěma svědky a vršení jedné vyšetřovací verze na druhou, kde každá dává ještě menší smysl než ta předchozí. To celé postupně graduje až k podivnému závěru, o kterém se nedá říct že naprosto převrací příběh, protože ten už v tuto chvíli přímo rotuje, přidejte navíc nepříliš uchvacující herecké výkony, a máte naprosto zbytečný film u kterého nestojí za to marnit čas.

Futurama (1999) (seriál)

Asi před měsícem jsem v nostalgické náladě dostal chuť podívat se po letech na nějaký díl Futuramy. Surprise surprise, místo jednoho dílu jsem proletěl všech devět sezon, čtyři filmy a audio epizodu. Pořád je to dokonalost a dokonce i po několikaleté pauze a s jinou produkující společností se podařilo navázat ve stejně vysoké kvalitě (no až na ty filmy, ty jsou trochu slabší). Jakkoli mám rád South Park i Ricka a Mortyho... tak Futurama je stejně nepřekonatelná. Kiss My Shiny Metal Ass. 10/10

Hard Boiled (1992)

Naprosté a totální akční inferno, jen občas přerušované vyprávěním příběhu (který tu však není ani zdaleka tak důležitý jako třeba v Bullet in the head). Akční scény stojí hlavně na naprosto vynikajíci choreografií, kterou má na triku Philip Kwok, který také ve filmu skvěle zahrál roli jednoho z hlavních záporáků. Neméně dobří jsou i ostatní herci - Chow Yun-Fat , Tony Leung Chiu Wai, nebo v malé roli i samotný John Woo. Hard Boiled je naprostý vrchol žánru, se kterým se můžou srovnávat snad jen jiné Woovy filmy (Killer, Bullet in the head)... a ani ty na něj podle mě nemají. | 10/10