96 hodin: Odplata (2012)

Megaton příjemně překvapil, po třetím Kurýrovi jsem čekal mnohem větší zlopeklo. Jistě, jednička tomu láme vaz na čtyřikrát, ale jinak je to příjemné béčko se snesitelnou akcí, snesitelným scénářem a jako vždy velice dobrým Neesonem. Mnoho lepších věcí z Bessonovy produkce nevylezlo. 6/10

Jack a obři (2013)

Nechápu ten současný trend oživování klasických pohádek do podoby sterilních jásavě barevných digi-fantasy. Paradoxně i přes svou původní originalitu a rozdílnost jsou jedna s druhou těžce zaměnitelné, úplně stejně neurážející, úplně stejně nezajímavé. Singer se tu zlomil do podoby tupého řemeslníka který sice servíruje i nějakou tu velkolepou akci a sem tam i dobrou hlášku McŘehoře, ale stejně tak by to mohl natočit i kdokoli jiný a vůbec nikdo by nepoznal rozdíl. 6/10

Muž z oceli (2013)

Bezva sci-fi o brutálni mimozemské invazi s haldou manga soubojů k tomu, jen ten Superman tu tak trochu zavazí a přebývá. Zakázat tu jeho cheesy pláštěnku, american way a patetickou touhu zachraňovat všechno a všechny, a bylo by jen dobře. Holt příchylnost k oldschool Supermanským komiksům je tu porad ještě dost patrná, i když mnohem míň než jsem se bál. Snyder čerpal inspiraci naštěstí hlavně trochu jinde - obzvlášť úvod mocně čerpá ze Star Wars, a why the hell not, vypadá to božsky, a když se pak ty ultradestrukční souboje jen přenesou na zem, nuda nehrozí ani od tak hloupého komiksového námětu. Hlavně když hollywood ještě nikdy nebyl tak blízko epickým anime rubanicím (i když akce a hlavně způsob jakým je natočená je třeba v Final Fantasy: Advent Children porad ještě o pár tříd lepší). Byť je to ke konci pořád tak trochu na jedno brdo, až se ty četné průstřely budov docela slévají mezi sebou. Ps: Cavil je dřevo a hraje za něj jen jeho muskulatura, naštěstí ale stejně nemá moc co hrát, je jen stafáž pro digitální efekty a super záporáka. Pps: Russell Crowe je bůh a chci prequel.

Mládeži nepřístupno (2013)

Bizarní, místy rozkošně černé a vtipné, jindy CO TO DO PIČE JE A PROČ?? Celkově jsem se vlastně dosti bavil, je to asi jako by se Jackass hrozně moc snažili o to být Monty Pythony, a přitáhli si k tomu na pomoc CELÝ hollywood. 7/10

Síla života (1985)

Překvapivě smysluplný mix ponurého vesmírného sci-fi a postmoderní upířiny - lehce béčkové je to jen svým lacinějším zpracováním, ale rozhodně ne scénářem či hereckými výkony. Neprávem zapadlý a opomíjený film. A že tu navíc pěkně dlouho běhá nahá Mathilda May je veliké dobro. 7/10

Po zániku Země (2013)

Takto by vypadal Avatar kdyby ho natočil Adolf Hitler. A my diváci jsme tu za židy. Shyamalan diváky totiž nenávidí. A nenávidí taky Willa Smithe, vší silou se snaží zničit jakékoli sympatie které k sobě Will v divácích dlouhé roky budoval. Zato ale miluje jeho syna Jadena, pederastně ho znásilňuje kamerou od začátku až do konce, ty pocity bolesti a brutálního zneužití se přímo hmatatelně zračí v jeho tváři, a přenášejí se tak i na diváky. To že mladý Jaden právě měl dildo zaražené v prdeli je zkrátka vidět z každého z mnoha detailních záběrů jeho obličeje. A krom pošahaného Inda se ho celou dobu snaží zlikvidovat i šílené zvířátka, hovadsky napsané dialogy, fantasmagorická CGI monstra, Emmerichovsky bizarní matička Země, i zrůdně patetický příběh. A co je nejhorší, ani po tom všem ten sráč Jaden stejně nechcípne, i když by jsme mu to všichni od srdce přáli. 2/10

Green Lantern (2011)

Já bych všechny tyhle přiblblé komiksy zakázal. 4/10

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise aka Jack Reacher sice random střídá polohy mezi Ethanem Huntem a naprostým jelitem, ale vyprávění v jeho filmu funguje velice solidně a taky je mnohem víc old-school než všechny ostatní "old-school" filmy kolem. 7/10

Jedna mezi oči (2012)

Stallone se snaží bojovat s krizí pozdního věku tím, že chce být jeho film víc hip než hipsteři, a působí přitom dojmem senilního veterána na dětském pískovišti. Mlátit se v ní umí a vlastně i celkem schopně pobaví, ale ta jeho komiksovka je lobotomičtější než Seagalovky. 6/10

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Bruce si jako Bond McClane hraje na další Call of Duty, a dělá tak ze sebe naprostého retarda. Velmi smutné. 4/10