Vražedná terapie (2001)

Velice hutný psycho-horor nenápadně budující atmosféru z pohodového poznávání vztahu mezi civilními postavami až ke svíravému pohlcení. Žádné laciné lekačky, jen plíživá cesta do nitra narušené lidské duše. Superlevný vizuál nevadí ani trochu, fotogenické prostředí opuštěného blázince stačí samo o sobě, a důležité je hlavně to že herecké výkony jsou tu na velice slušné úrovni, žádný amatérismus. 8/10

Invaze zombie nácků (2012)

Nazi zombie doktoři! Invaze létajících talířů ze středu Země! Házení s mozky a obličeji! Fetus odoperovaný vysavačem! CyborgHitler!! Je to hrozně špatné a místy hrozně zábavné, samozřejmě to ale trpí klasickým problémem novodobých videosraček - přepálená délka kterou nedokáží naplnit dostatečnou záplavou švihlých nápadů (hodina je na tyhle kusy tak akorát), a zoufale pitomé používání HD kamer, ve kterých totální lacinost celého filmu jen o to víc vynikne. Kdyby to aspoň před releasem prohnali Instagramem a vydávali jen v DVD kvalitě... hned by ta trashová stylovost a zábavnoust o pár tříd povyrostla. Místy jsem brečel smíchy (stahování z kůže je dokonalé), hodnocení tedy jen velmi orientační. 3/10

Iron Man 2 (2010)

Velice chabé pokračování které zhruba do půlky dělá z Tonyho Starka a všech postav kolem jen nudného nesympatického blba, a snaží se přitom předstírat vyprávění "hlubokého" příběhu. V druhé polovině už to sice konečně získá trochu té správné popcornové jiskry s rychlým vršením jedné exploze za druhou a zběsilým hláškováním všech na všechny, ale už je příliš pozdě a pořád příliš málo. Příliš málo na pořádnou blockbusterovou špičku, i příliš málo na stylovou jedničku. Jen vcelku zbytečný přešlap, seriálová epizoda v sérii která nepřinese nic podstatného, ale zabije čas a představí do universa pár dalších postaviček které snad časem budou moci pořádně zazářit. Favreau je lama, v jedničce ho podržel scénář, tady ale nemá nic a tak tápe, není divu že pak tak moc zmizel v propadlišti režisérských dějin. 6/10

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Actually, má to své kouzlo. Ne jako nechtěná parodie, ale jako dosti zábavný zástupce velmi nepočetných žánrovek. Levný, ale zábavný (krev a full frontaly included). Ne, první Conan to není, ale než jeho pokračování bych si tohle dal znovu s mnohem větší chutí. Plus, herec hrající tu Deathstalkera je vážně hodně velký sympaťák, mnohem lepší než guma v prvním díle. 7/10

Konečná (2013)

Podivný nesoulad mezi seriozně se beroucím akčňákem a sebeparodickým shazováním tu poněkud przní snahu o to vyprávět příběh jednoho velkého comebacku s vážnou tváří, v prvních Expendables tenhle přístup fungoval o několik tříd líp. Ale tam zase Arnie nehrál hlavní roli, nezabíjel svým nezaměnitelně geniálním přízvukem, a neroztáčel Bezbolestnou na plné obrátky. Bez nostalgie ani ránu, pro Arnieho nefanoušky by film dost dobře nefungoval ani před dvaceti lety, natož pak teď - debutující scénárista je tu jasně nejpostiženější článek řetězu a ani zmatený režisér, ani zvesela přehrávající herci tak tuhle káru moc daleko nedotáhnou. TOHLE měl točit Simon West, ne Expendables dvojku - ta na něj měla moc velký záběr a moc šedivé kulisy, Last Stand zato jako by Con Air ze zadnice vypadlo. Nebo alespoň ten potenciál tu byl. 7/10

Muž z Acapulca (1973)

Subverzivní rýpání do Bondovek, Belmondova hravá sebeparodie, groteskní příběh o psaní příběhů, a francouzská akční komedie v koncentrované podobě. Le Magnifique. 9/10

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex – The Laughing Man (2005)

Podobně jako GitS - Individual Eleven jde o sestřih celé řady seriálu do jednoho kompaktního filmu, s vynecháním fillerů méně důležitých částí, s důrazem na hlavní příběhovou linku. Jinak řečeno je to pekelně hustý cyberpunkový nářez od začátku až do konce. Hlavní příběhová linka tu funguje skvěle a velice dobře graduje, a vzhledem k tomu že už samotný seriál i po mnoha letech sledování anime považuji za takřka to nejlepší co v něm kdy vzniklo, je toto povedené neméně. I když stejně jako u onoho Individual Eleven musím doporučit podívat se spíš na celý seriál - filleroidních částí je v něm beztak minimum (a když už, tak je to prostě zábava) a prohloubit si charaktery postav a menší dějové odbočky tu vůbec není na škodu. Navíc vzhledem k zhuštění do kratšího filmu hrozí informační zahlcení diváka - cyberpunkově konspirativní příběh dává perfektní smysl, ale je potřeba udržet maximální pozornost, což při dvou a půl hodinové délce není úplně snadné. 9/10

Zkažená mládež (2007)

Školy jsou plné zmrdů. Což platí obecně jak tady, tak zjevně i v Estonsku. U nás o tom ale neumíme točit filmy, jen hovadské paskvily typu Bastardi. A i když Klass vlastně žádným ultimátním duširvoucím nářezem není, tak je sympatické že autoři měli koule ukázat střílení na školách jako pozitivní a podporovnání hodnou činnost. Jen na tom aimu by holt chtělo trochu zapracovat. 7/10

Odnikud někam (2010)

Sofie Coppola se v Marie Antoinetta pomocí prázdné hlavní postavy propracovávala k hloubce příběhu, snaží se tady tedy naopak pomocí prázdného příběhu propracovat k hloubce postav? Možná, ale tentokrát už mne nedokázala zachytit na svou vlnu. Ta prázdnota je na to příliš všepohlcující, i když kupodivu ne zcela ubíjející. 6/10