Star Trek: Do temnoty (2013)

Hodně fajn popcornová jízda. Příběh sice tradičně Abramsovsky debilní a nesmyslný, ale už to nebije do očí tolik jako v jedničce, nerochní se tolik v klišé, a pozitivní taky je že už se oproti ní mohl zbavit jha restartovacího originu, takže už víceméně odpadá i to zoufalé plácání se v "povinném" skládání posádky a dosazování jejích členů na jejich právoplatná místa. Ale hlavně - není blockbusteru bez záporáka, a Cumberbatch je o pár desítek řádů lepší záporák než Bana, a to jak ho Enterprise nahání vesmírem je pěkně kulervoucí podívaná. Epicky akční a esteticky dokonale vymazlená space opera. 8/10 |

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ještě mnohem hloupější flm než jsem čekal. A to jsem čekal hodně málo. Vyloženě jsem cítil jak mi u toho odumírají mozkové buňky. Ohavný přežehlený vizuál plný plastových panáků ve tmě, spousta zbytečného okecávání a snaha překonat rekord v množství hloupých klišé na minutu stopáže, a když už se střílí, tak z akce není nic vidět... smutné, velmi smutné. 3/10

Travička zelená (2008)

Tak jako je Your highness epická hulčské fatasy, tak je tohle geniální akční komedie, ve které jsou všichni permanentně tak zkouření, že jsem se sjetě cítil i já. Nebo možná za to mohla ta flaška vína, ale who cares. 8/10

Deník Bridget Jonesové (2001)

Až budu bezdětná pětatřicetiletá ženská bez chlapa, tak to možná docením víc (oh, wait...). Takto vidím jen průměrnou romantickou vatu s rovnoměrným poměrem vtipu, trapnosti a nudy. Plus, Renée Zellweger je nesmírně ošklivá a účinkování ve filmech by jí měli zakázat, vedle ní to zachraňuje jen sympatické fuckování, a sympatický Hugh Grant. Šeď... ještě štěstí že nemá celých 50 odstínů. 5/10

Naruto (2002) (seriál)

Naruto, Bleach a další podobné shouneny jsou mezi anime jen na o hodně, HODNĚ malém stupínku výš než Pokemoni. Tedy pořád nesmírně hloupý a zbytečný škvár s nekonečným dějem, nesmyslnými schopnostmi postav, a lobotomickými dialogy a charaktery. A když přijde filler, je to rovnou vhodný podnět k sebevraždě.

Vikingové (2013) (seriál)

Hype kolem seriálu je maximální, ale silně přehnaný, o nic extra zajímavého nejde - nuda to není, ale že by opravdu dokázal zaujmout vážně nehrozí. Hlavně absence jakéhokoli sevřeného příběhu hodně zamrzí, už během devítidílné první série se vystřídá několik epizodických minipříběhů a dohromady je krom hlavních postav nedrží veskrze nic. O realističnosti si Vikingové také mohou nechat jen zdát - rukopis autora Tudorovců je až příliš znatelný a tak i tady se víc kecá a intrikuje než aby se barbarsky bojovalo. Což u těch nad běžný lid povýšených šlechticů a králů je v pohodě, ale u Vikingů? Kteří žijí na divokém severu a jejich příběh se odehrává o 800 let dřív? To je v podstatě urážka, díky tedy alespoň za ten díl o uctívání severských bohů. Na seriozní historický seriál je to zkrátka příliš plytké... a když už béčkovou rubanici, tak i ten Spartacus byl výrazně zajímavější. // Pilot druhého dílu jede stejné linii - první půle navnadí rychlá řežba, ale zbytek zas jen trapné intrikování a řešení vztahových problémů. Kdo hledá opravdové Vikingy, tady najde jen nažehlený jejich odvar) 7/10 (třetí série už je docela fajn - 8/10)

Pokémon (1997) (seriál)

Ohavně hloupá zrůdnost dělající ostudu jak anime žánru jako takovému, tak i překvapivě velice povedené původní hře Pokemon.

Velký Gatsby (2013)

Great Gatsby od začátku nasadí takové tempo že i Bazův majstrštyk Moulin Rouge jen němě zírá, a já se tím, co se zdálo být "Marií Antoinettou na kokainu", nadšeně bavil. Ovšem tam kde Antoinetta nacházela přesah právě v té frenetické opulentnosti, Gatsby se ve snaze o něj veškerého hýření promptně zbavuje a zklidňuje se na nejvyšší možnou míru... aby z něj nakonec stejně veškeré vyšší myšlenky vyvanuly plytce na povrchu jen s pár tezovitými frázemi a jinak naprostou ignorací, a až do konce tak dojíždí jen s osekáním na klasický příběhe tradičního milostného trojúhelníku... který je fajn, ale zkrátka není "Great". Otázkou ovšem je jak moc je to špatně, ta obrácená gradace a převrácený záběr vyprávění, které místo aby se komplikovalo naopak o komplexnost postupně víc a víc přichází... protože pořád je to zatraceně velká zábava a ty dvě a půl hodiny uplynou rychleji než si u jakéhokoli podobně dlouhého filmu pamatuji. Nedivím se že film jde do kin teď, daleko předaleko od oscarové sezony kam by jinak logicky měl podle váženosti předlohy a "jména" režiséra patřit... protože to není hluboký oscarový film, je to originálně pojatá lehká letní oddechovka. Čemuž ostatně odpovídá i ten epesně roztančený soundtrack. 7/10

Barbar Conan (2011)

Překvapivě MNOHEM lepší než jsem čekal. Jistě, hapruje to na spoustě úrovní, Nispel v akci zmateně stříhá, příběh je primitivní, herci taktéž a celkově je to dost bezduché a neatmosférické (ve srovnání s originálem...) ... ale stejně je to ve svém drasticky nepočetném žánru docela solidní nadprůměrná zábava s parádní výpravou, která vysoko ční nad sračkami typu Souboje Titánů či Prince of Persia. 7/10

Divadlo hrůzy (1976)

Trash über alles. Velezábavné torture-porn s Patem a Matem v hlavních rolích, spoustou full frontal bobřic a nějakého toho zahradního náčiní, které úspěšně najde využití při provozovaní "pure art" freakshow divadla (jako v realitě - můžete dělat COKOLIV vás jen napadne, stačí si to před okolím ospravedlnit tím že je to art :)). Nepochybně jeden z největších vrcholů "žánru", který přivádí sousloví "černý humor" na úplně nový level.