Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

"Žánrově" zkoumání záporného spektra abecedy, ale i to je občas třeba. Příjemné ultragore a neskutečná cyničnost těší a bví, už dlouho jsem neviděl aby zlé postavy byly fakt pořádné ultrakurvy, ale jinak výčet "kladů" pomalu končí - jak má taky bavit sledovat debilní souboje zombie-goth-čarodějnic v zoufalých maskách jako z Buffy zkřížené s Van Helsingem? Gemmě to tu výjmečně docela sluší, tak aspoň něco. 5/10

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pětka nasadila laťku moc vysoko - tak vysoko, že jsem až zapomněl na to že tahle série je vyloženě béčkového charakteru. Což o to, akcí to baví relativně dost. Ale blbé a nažehlené je to ještě o to víc, a hodně to bolí. 6/10

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Psychologická sonda? HAHAHAH. Primitivní rubanice která je od akčních animáků co běží v sobotu v osm ráno v televizi jen o hodně malý stupínek dál. Předloha se kastruje o sto šest, hlavně že akčních mlátiček je hromada. A Samozřejmě, ve srovnání s libovolným anime je akce zoufale nudně natočená a hlavně to celé má naprosto ohavnou animaci - nicméně pokud to má být jen snaha přiblížit se vizuálu desítky let starému komiksu, pak se podařilo. 3/10

Kick-Ass 2 (2013)

Vcelku zábavný, ale absolutně zbytečný přívěšek k jednomu z nejlepších komiksových filmů. 7/10

Loganův útěk (1976)

Tak trochu jako některé z těch horších dílů první série Star Treku, ale natažené na dvě hodiny - brutálně zastaralé (ještě víc než klasické černobílé sf), příjemně sexistické (ty superkrátké sukýnky, ňuch), a s pár chytrými myšlenkami zahrabanými v roztahaných hromadách balastu. První polovina v totalitní antiutopii s nejednoznačným "obracením" jednoho z jejích skalních přívrženců má ještě dost co do sebe, ale s útěkem z ní do vnějšího světa (s fantasticky ztvárněnými kulisami zarostlého Washingtonu - největší klad filmu) se z filmu stává přímočará naivní agitka s několika brutálně cheesy momenty. 5/10

Daredevil (2003)

Debilní a nudný zmetek, přičemž jalový Batffleck za to může stejnou měrou jako (mentálně max dvanáctiletý) režisér. Zato záporáci jsou skvělí, těm by origin slušel mnohem víc než Daredevilovi a Elektře. 4/10

Holy Motors (2012)

Taková normálně nudná bizarní divnost. A přitom myšlenkově je to strašně jednoduché, a co do sympatické hravosti se to trochu rozjede až v poslední minutě a půl. 5/10

Girls und Panzer (2012) (seriál)

"Your tank will cry if you are not good person." Ano, přesně takto to v druhé světové válce vypadalo. Überkawaii!! 8/10

Útok na Bílý dům (2013)

Emmerich se po letech nudných blbostí vrátil k natáčení blbostí ultrazábavných a je to moc velké dobro. Die hard na speedu potkává Air Force One ve stylu parodické buddy movie, ve které za toho vtipného negra je Barrack Obama. 8/10

Nebeská brána (1980)

Epické, to bezpochyby. Ale také svým vyzněním silně nedivácké, bourající jak předpokládané (a toužebně očekávané) vyvrcholení dlouho a pracně budovaného příběhu, tak i v náznacích rozvedeného zasazení do širšího kontextu problému přistěhovalectví a nacionalismu, v americe tolik kontroverzního. 7/10