Rosemary má děťátko (1968)

Děti jsou Satan. Je veliké dobro že nám to mistr Polanski neopomněl připomenout tak silně, že se pověst jeho filmu drží i po bezmála padesáti letech. Ale to s tou těhotnou manželkou o rok pozděj, a ještě si tím zašpinit dveře, to už vážně docela přehnal. 8/10

Simon Killer (2012)

Hezké, zneklidňující, ale o hovně. Postavit film jen na tom že jeho hlavní hrdina je bezcharakterní sráč je poněkud málo. 5/10

Chybějící obraz (2013)

Vynikající a nesmírně silný dokument o "vyrůstání za Pol Pota". Drtivě svírající silou svého tématu podávaného s naprostým minimalismem a bez přehnaných emocionálních výlevů... jeden z nejzajímavějších dokumentů jaké jsem kdy potkal. 9/10

Karaoke Girl (2013)

Film o prostituci ve kterém není nic jiného než bloumání hlavní hrdinky po thajské krajině, její monology, a veselý smích s rodinou na venkově. Nuda k posrání. 3/10

Jen 17 (2013)

Zaprvé - ta holka je fakt nádherná. Zadruhé - ten film je vlastně docela chytrý. Zatřetí - režisér si z toho stejně dělá tak trochu prdel. Art ve velmi sledovatelné podobě. 8/10

Dvě brány sna (2010)

Two Gates of Sleep je název vpravdě výstižný. První brána spánku útočí bezdějovým bloumáním s rádoby-malickovskou kamerou, druhá dopadá jako kovadlina s bez-smyslným putováním s mrtvou matkou. Označení "spirituální film" tedy značí, že u něj musíte být minimálně zkouření hašišem, aby jste si ho byli schopní aspoň trochu užít. A nebo být alespoň v kině s pohodlnými sedačkami více uzpůsobenými pro nerušený spánek. 4/10

Pád Bílého domu (2013)

Je mi z toho přepíčeného patriotismu a patosu tak slizko, že mám chuť jít zapálit americkou vlajku jen abych si zlepšil karmu. Super stupidní příběh braný tak nesnesitelně vážně, že ho ani permanentní akce a příjemná brutalita nezachrání - i Bay s Emmerichem pochopili že přepálené zápletky potřebují i přepálený nadhled. Fuqua nepochopil, protože je to neschopný břídil co nezvládne odvyprávět ani primitivní akční řežbu. Plus ji od začátku do konce prošpikoval tak super-hnusnými triky, že mu je museli dělat snad severokorejci. 5/10

Velký útěk (1963)

Jedno se musí uznat - absolutně jsem si nevšiml že film má skoro tři hodiny, uteklo to opravdu velice rychle. Ale skutečnou výjimečnost, tu jsem v něm nenašel. Zábavný a až příliš odlehčený dobrodružný film z druhé světové války s hromadou vynikajících herců ano, ale echt pecka a taková "instant classic" jakou má film pověst vážně ne.

Světová válka Z (2013)

World War Zbytečnost. Mohl to být super film - kdyby měl jen desetinový rozpočet. 6/10