Stolen (2009)

Kriminální drama,které neurazí,ale ani ničím zvláštním nenadchne.Ztráta dítěte je a bude vždy to nejhorší,co může rodiče potkat!Jon Hamm a Josh Lucas to dali jaksepatří na jevo.Herci to jsou dobří.Ale jak říkám,chyběl tomu větší šmrnc a lepší styl vyprávění.55%

La cara oculta (2011)

On je dirigent a možná kurevník,ona ho miluje,ale jeho flirtování s o mnoho hnusnější houslistkou jí už nějak nebaví.A tak když jí bývalá obyvatelka jejich domu ukáže tajný úkryt,kam se může na čas uklidit a tím tak trochu postrašit oného dirigenta,zdá se,že to je dobrej nápad na záchranu jejich vztahu.No jo,ale teď přichází na řadu to ale.....Vlézt do tajnýho úkrytu v baráku,kde sice vy všechno vidíte a slyšíte přes kurevsky tvrzená zrcadla,co se tam děje,jenže kde vás taky naopak nikdo neslyší a nevidí.Zapomenout si tedy klíče,které jsou zřejmně jedinou cestou,jak se dostat z téhle srandičky ven,nebylo dvakrát rozumné.A pak že Španělé nemají smysl pro humor!Nebýt toho utahaného začátku a nedopilovaného konce,mohl to být výjimečný počin.Španělky ač s malýma kozičkama jsou dobrý nejen v posteli,ale umí i slušně hrát.Nápad fakt dobrej,palec nahoru jednoznačně.65%

Sinister (2012)

Ethan Hawke exceluje v tomto skvěle natočeném mysteriozním thrilleru,hororu,chcete-li!.Děsivá a napínavá atmosféra od první minuty filmu.Ruchové efekty a všelijaké zvuky na místo klasické hudby byl výbornej nápad.Supr vymazlená kamera a dynamický střih snímku dodaly maxi zážitek,u kterýho se nejde NEBÁT!! Dlouho jsem tak perfektně vytvořenej film v tomto žánru neviděl.Naposledy snad Vymítače ďábla,ano je to tak,nebojím se tento film srovnávat s takovou klasikou.Musím a chci dát plnej počet,to ani jinak nelze.100%!

Konfident (2011)

Doba raného komunismu,udavačství a dalších hnusáren soudruhů byla doba temna a bezmoci.Kdo nebyl s nimi,byl logicky(až na pár vyjímek)proti nim.Něco podobného zažívá nadějný rádioamatér Adam.Role se zhostil Jirka Mádl a musím říct,že je to jeho nejlepší dramatická postava,kterou kdy ztvárnil,jestli vůbec kdy nějakou podobnou ztvárnil.Tenhle pokus o politické drama(thriller)v česko-slovensko-polské produkci se až na pár chybiček hlavně ve scénáři vyvedl.Zásluhu na tom mají i další výborné herecké výkony slizkého soudruha Budaře a vždy připraveného a disciplinováného soudruha Vetchého.Interiéry,rekvizity,kostýmy vypadaly reálně.Bylo poznat,že si s tím tady někdo dal fakt práci.Škoda toho nedotaženého scénáře.Nedůležité scény byly zbytečně dlouhé,a naopak ty důležité zas byly odfláknuty tak rychle,že jsem chvíli tápal,jak to teda vlastně je.Ale to je defakto jediný zápor,jinak film funguje jak má.Ok,Arnošt ač je vůl,tak si stejně dá kaviárové toasty,a já zkontroluju,jestli nemám na hajzlu štěnici.To by mně fakt sralo.70%.

Skoro dospělá (2012)

Další nudný "americký"příběh,kterých je plná prdel.Evička je kočka,ale tady to bylo k ničemu.Takže jen kvůli ní aspoň 35%.

Knoflíková válka (2011)

Nutno říct,že jsem žádnou jinou Knoflíkovou válku neviděl.Ani knihu jsem nečetl.Takže nemohu srovnávat,zda tohle zpracování oproti těm jiným je lepší či horší.Dvě klučičí bandy spolu bojují o každý knoflík na sobě, v časech ne moc ideálních na tyhle radovánky.Musím uznat,že mladí hrdinové hráli fakt skvěle a přesvědčivě.K tomu dobře vybraná místa,která se povedlo i slušně nasnímat.Nevím,jak to bylo třeba v knižní předloze,ale zatahování do příběhu židovské témata mi do příběhu nepasovaly.Jinak jsem si tohle knoflíkové dobrodružství docela užil.55%

Můj vysvlečenej deník (2012)

Hvězdy televize Nova v akci.Veronika Kubařová je pěkná roštěnka,tak jsem očekával,že jí zkouknu(dle názvu)aspoň kozy a vagínu.A hovno!Nudný,blbý a nemyslný příběh o "mařce",která vypráví svůj deníček.A věřte,nevěřte,žádná první kuřba,ani anál,natož pořádná trojka se nekoná.Jen samý rádoby psychologický keci o lepším životě a hledání(snad)biologickýho fotra,kdesy v Ulambátaru.Tenhle výlet byl filmařsky úplně mimo.Ale vždyť je to vlastně jedno,hlavně že děj roztáhneme co nejvíc.Příšerný skoky z jednoho roku do druhýho byly naprosto zmatený,asi nějaká nová úchylka českých filmařů.Malý plus za konečně umírněnou a skrytou reklamu,což je poslední dobou vzácnost.Jo a trochu za něco stála učitelka angliny(Petra Špalková),jak vyfakovala toho magora slovenskýho.Ale je to málo,na nějaký pozitivní hodnocení.40%

Zmizelá (2012)

Amanda Syfilis zmizela(nebo si to aspoň myslela),ale našla se,sláva!Teď zmizela její švica(teda podle Amandy).Máte v tom bordel,co máte z toho,já taky.Náběh na docela slušnej thriller,fakt!Škoda,Amanda v takovým žánru je doslova zmizele ztracená.Není přesvědčivá,spíš budí smích.Scénář místy sjel někam do prdele,a je to škoda.Divák se mohl bavit!Takhle je to zas jen další tuctový americký béčko.Jdu někam zmizet na jedno...55%

Nedotknutelní (2011)

Úžasně dojemný příběh o jednom neobyčejném přátelství.Výborný scénář,skvělá kamera a exelentní herecké výkony dvou hlavních aktérů.Tak dobře napsaný příběh a poté zrežírovaný,jsem už dlouho neviděl!Ale plnej počet nedám,i když vlastně ani nevím proč.Možná tím, až moc velkou touhou,udělat to, co nejvíc"happy cool".Jinak překvapení roku určitě.85%

Méďa (2012)

Plyšovej medvěd hulí trávu,kurvuje a souloží!Řeklo by se past,ale opak je pravdou.Scénář se kurva povedl.Nenáročnej,rychle plynoucí,nenudící děj a mega jízda s mega hudbou a výborným a velmi svěžím Wahlbergem může začít.Kurevsky dobře jsem se bavil.No a ty narážky,to chtělo fakt koule.....80%